VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Postaví nové silnice a opraví mostek

Sázava - K parcelám na okraji Sázavy, kde si majitelé nově staví domky, vybuduje město několik komunikací ještě letos. Aktuálně také vedení města provádí rekonstrukci havarijního mostku, který zajišťuje dopravu na rekreační ostrov v centru Sázavy.

11.5.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto. Foto: DENÍK/ Dimír Šťastný

Opravu havarijního mostku Na Kácku zahájilo město Sázava na začátku jara. Most, který převádí jedním pruhem dopravu na rekreační ostrov v centru města, je pro řidiče zcela uzavřený. Chodci ale na ostrov dojdou. „Práce na mostě by měly skončit v červnu v době, kdy na ostrov proudí zástupy vodáků a turistů. Jedná se o kompletní výměnu mostní konstrukce a předpokládané náklady činí 1,6 milionu korun,” uvedla Klára Škvorová, referentka z oddělení investic a správy majetku Sázavy. Most narušily především povodně v minulých letech.

K pozemkům se dostanou po nových silnicích

Jednou z největších investičních akcí města pro tento rok je vybudování komunikací k novým parcelám, kde si majitelé staví domky, v ulicích Opplova, Pavly Fořtové a Verisova. Výstavba by měla začít 1. července, přičemž celkové náklady se mají vyšplhat až na deset milion korun. „První etapa výstavby místních komunikací má zabezpečit kvalitní vozidlovou a pěší dopravu v lokalitě, včetně umožnění dopravní obsluhy,” řekla Jana van Bebberová, referentka z oddělení silniční správní úřad a investic a správy majetku, která se tímto projektem zabývá.

Projekt bude zahrnovat výstavbu nového asfaltového povrchu vozovky, výstavbu vjezdů k jednotlivým nemovitostem, zřízení čtyřiceti pěti parkovacích míst včetně tří pro invalidy, vybudování chodníků pro pěší a ploch pro kontejnery. Práce zahrnují i doplnění veřejného osvětlení a sadové úpravy. Odvodnění povrchu vozovky bude řešené formou vsakovacích žeber v zelených pásech podél komunikací.

Chodníky pro pěší chce město Sázava také dodělat v ulici Budínská a na křižovatce s ulicí Nádražní. Nyní totiž musí chodci v této oblasti chodit nesouvisle či dokonce po vozovce.

Oprava silnice ze Sázavy by mohla začít už v příštím roce

O opravu silnice druhé třídy, která přivádí dopravu od dálnice D1 k Sázavě, hovoří starosta Petr Šibrava již řadu let. Kraj, který má tuto vozovku v působnosti, ale dlouhá léta na jeho prosby nereagoval. Až nyní se začala oprava projednávat.

Kompletní rekonstrukce silničního přivaděče ze Sázavy k dálnici D1 by podle současných plánů měla začít na podzim příštího roku. Silnice II/110 patří v Sázavě a okolí k nejvytíženějším. Denně po ní projedou tisíce aut včetně kamionů, které zajíždějí do sázavské sklárny. Ročně se na ní také stane zhruba 20 dopravních nehod. Středočeský kraj připravuje opravu 6,5 kilometru dlouhého úseku silnice, včetně mostu přes řeku Sázavu. „Zadala jsem úkol Odboru dopravy sestavit časový plán rekonstrukce tak, aby město mohlo začít pracovat na výměně nebo výkupu pozemků,“ řekla při úterní návštěvě města hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová. Cestu mezi dálnicí D1 a Sázavou čeká kompletní oprava povrchu, výměna podloží, stavba nových odvodňovacích kanálů i opěrných zdí a významné rozšíření silnice.

Autor: Lucie Sedláková

11.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Odklízení naplaveného bahna ve Vranovské Lhotě.
25

Při bleskové povodni pomáhali dobrovolní hasiči

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků
96

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Bodnutí Fenina rytíře rozzlobilo

Vlašim – Fotbalisté Vlašimi (pátí v tabulce) si nezahráli ve Fortuna národní lize na Jánošíky a chudým nerozdávali, a tak poslední Varnsdorf odjel na sever Čech s prázdnou a ještě zatěžkám v autobuse čtyřmi góly.

Objekty kolem benešovské šatlavy si můžete koupit

Benešov – Bez sta tisíc korun za rovných 15 milionů si lze koupit blok domů, jehož součástí je také někdejší benešovská šatlava. Spolu s ní prodává majitel i sousední polyfunkční dům s obchody a službami a pozemek určený pro bytovou výstavbu.

Do tiché země vtrhli jako vichřice

Benešovsko /OBRAZEM/ - Na břehu řeky roste tráva ostřice, prý přišli včas, však vtrhli jako vichřice, nad tichou zemí vrčí netopýři a národ němý tlučou oficíři. Ke slovům písně Karla Kryla Jeřabiny nelze ani po 49 letech od okupace Československa vojsky pěti komunistických zemí, nic vytknout. Přesně totiž vystihují atmosféru té doby.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení