VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Oplocení zadarmo? Za peníze radnice

TÝNEC NAD SÁZAVOU - Zeď za půl milionu dělá z venkovského domu místostarosty novodobou tvrz

23.7.2007
SDÍLEJ:

Oplocení zadarmoFoto: Ladislav Jerie

Výstavba bytových domů v Brodcích
v lokalitě Kněžina, jež byla plně v režii města, pomohla zhodnotit sousední nemovitost. Ta patří shodou okolností nynějšímu místostarostovi Mar〜tinu Kadrnožkovi, jenž se stal začátkem listopadu 2002 radním za Volbu pro město.
V té době se řešila příprava stavby inženýrských sítí. Ve finále obehnala jeho nemovitost na začátku Brodců masivní kamenná zeď, která zajišťuje zářez proti sesuvu půdy na chodník. Zároveň slouží domu číslo 11 jako esteticky zdařilé bezplatné oplocení, které dělá z původně venkovského baráčku novodobou tvrz. Oproti původnímu zadání vyšplhala cena kamenné hradby na dvojnásobek.

„Opěrná zeď byla součástí stavby inženýrských sítí SO 27 a měla dle smlouvy stát 267 tisíc korun plus daň z přidané hodnoty,“ konstatoval David Koubovský ze stavební firmy
s tím, že výsledná cena po změnách nařízených radnicí nakonec vyšplhala na téměř půl milionu korun.
Místostarosta má pro existenci kamenného oplocení za peníze z kasy města vysvětlení.

Opěrná zeď za půl milionu krášlí místostarostův dům

Jako vlastník sousedního pozemku jsem byl jeden z mnoha účastníků řízení k Územnímu rozhodnutí o umístění stavby a chránil jsem své zájmy. To jsou slova Martina Kadrnožky, týneckého místostarosty, jakými Deníku z pozice obyvatele města vysvětloval stavbu masivní kamenné zdi, která zajišťuje zářez proti sesuvu půdy na chodník v lokalitě Kněžina, ale zároveň krášlí jeho sousední dům.
„Vyjádřil jsem obavy z hluku a prašnosti vlivem navýšení počtu projíždějících vozidel. Stavební úřad námitce vyhověl a město zapracovalo do projektu opěrnou zeď s plotem. Ta je součástí stavby sídliště, plně ji hradilo město a je v jeho majetku,“ vysvětlil Martin Kadrnožka.
„V době projednávání mých připomínek k územnímu řízení jsem nebyl členem zastupitelstva. Na radnici jsem začal pracovat v říjnu 2004 a místostarostou jsem od listopadu 2006. Za investora mohu dodat, že každý vlastník nemovitosti by dosáhl stejného opatření,“ tvrdí z pozice zástupce starosty Kadrnožka.
Fyzicky začala stavba inženýrských sítí pro sídliště Kněžina na jaře roku 2003. Tedy v době, kdy nynější místostarosta už působil jako zvolený radní. Od roku 2004 se jako uvolněný (placený) radní zabýval právě investicemi a rozvojovými projekty Týnce nad Sázavou.
Původně projektované oplocení u čp.11 v Brodcích, dle Martina Kadrnožky na zamezení škodlivých vlivů zvýšené automobilové dopravy, nyní vypadá jinak. Honosněji. „V průběhu stavby byla změna vyžádaná investorem, to je městem Týnec. Změna spočívala ve zvýšení tloušťky a dále i prodloužení délky stěny. Tím došlo ke zvýšení ceny přes 400 tisíc korun plus daň z přidané hodnoty, kterou investor, respektive jeho odborný rozpočtář, odsouhlasil. Více práce (stavební úkony, které původně schválený projekt investice a rozpočet nepředpokládal – pozn.red.) byly řádně vyúčtované, ale město je dodnes neuhradilo,“ upřesnil David Koubovský ze stavební firmy, jež se s radnicí soudí o více než 32 milionů korun.
„V průběhu stavby nám bylo pouze sděleno, že to je takzvaná vynucená investice. Je však jasné, že došlo k výraznému zhodnocení pozemku nad uvedenou opěrnou stěnou z hlediska estetického i funkčního,“ doplnil stavař.
O ne zcela standardních postupech při stavbě bytových domů na Kněžině se rozhodla v nejbližších dnech předložit Deníku svědectví podpořené dokumenty další dobře informovaná osoba. „Za tím vším stojí jiný vlivný funkcionář radnice. Můj dojem je, že do toho, jinak slušného, místostarostu Kadrnožku navezli,“ konstatoval zdroj, který zná zákulisí praktik při velkých investičních zakázkách.

23.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Odklízení naplaveného bahna ve Vranovské Lhotě.
25

Při bleskové povodni pomáhali dobrovolní hasiči

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků
96

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Bodnutí Fenina rytíře rozzlobilo

Vlašim – Fotbalisté Vlašimi (pátí v tabulce) si nezahráli ve Fortuna národní lize na Jánošíky a chudým nerozdávali, a tak poslední Varnsdorf odjel na sever Čech s prázdnou a ještě zatěžkám v autobuse čtyřmi góly.

Objekty kolem benešovské šatlavy si můžete koupit

Benešov – Bez sta tisíc korun za rovných 15 milionů si lze koupit blok domů, jehož součástí je také někdejší benešovská šatlava. Spolu s ní prodává majitel i sousední polyfunkční dům s obchody a službami a pozemek určený pro bytovou výstavbu.

Do tiché země vtrhli jako vichřice

Benešovsko /OBRAZEM/ - Na břehu řeky roste tráva ostřice, prý přišli včas, však vtrhli jako vichřice, nad tichou zemí vrčí netopýři a národ němý tlučou oficíři. Ke slovům písně Karla Kryla Jeřabiny nelze ani po 49 letech od okupace Československa vojsky pěti komunistických zemí, nic vytknout. Přesně totiž vystihují atmosféru té doby.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení