VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Odkládaná a trochu zdržená přestavba DDM skončila

Benešov – Rekonstruovaný Dům dětí a mládeže (DDM) Benešov v Poštovní ulici už zase slouží svému účelu.

18.2.2014
SDÍLEJ:

Znovuotevření DDM Benešov po rekonstrukci.Foto: Zdeněk Kellner


Po čtyřiceti letech, tedy době, kdy objekt převzalo bezúplatně město Benešov, došlo konečně k jeho celkové obnově. A právě včera celý objekt přestřižením pásky uvedli do provozu starosta Benešova Jaroslav Hlavnička společně s ředitelkou DDM Miladou Rýdlovou.

Sál, v němž se koná velká část pohybových aktivit kroužků DDM se sice prostorově nezvětšil, ale do přistavěné nářaďovny tam odsud zmizely pomůcky. Ty nejen bránily dětem v pohybu, ale dokonce je i ohrožovaly.

„O rekonstrukci se mluvilo možná už pět let. Než se k ní přistoupilo, řešily se jen dílčí stavy, jako byla třeba vlhkost," připomněl vývoj místostarosta Benešova Roman Tichovský.

rávě zřizovatel DDM, město Benešov, byl také investorem celé rekonstrukce. Ta přišla na 11 milionů korun, z čehož devět byla samotná stavba. Před dvěma roky přibyl projekt, ale městu se na sóloakci stále nedostávaly peníze.

„Ty se nakonec našly, když jsme získali prostřednictvím Posázaví dotaci," připomněl místostarosta Benešova.

Akce se ale proti záměrům DDM i města Benešova trochu zdržela. Na vině byla překládka kabelů, kvůli níž rekonstrukce stála tři měsíce.

„Bylo to náročné," zhodnotila přestavbu jednou větou ředitelka DDM Milada Rýdlová.

Dům dětí a mládeže, přes to, že v Poštovní ulici během stavění provoz ustal, své brány zcela nezavřel. Pro děti jeho pracovnice pracovaly dál, i když na jiných místech města.

„V DDM jsme měli jen kancelář a odtud jsme komunikovali s rodiči," uvedla ředitelka DDM.

V hlavním sále DDM si jako první zacvičila či zatančila děvčata z Double DýeM Benešov, což se jeden z šesti tanečních kroužků. Právě jeho členky si vyzkoušely novou, ke kloubům šetrnější odpruženou palubovku.

Vzduch v sále čistí nová vzduchotechnika a zvuk pomáhají tlumit akustické podhledy stropu s moderním osvětlením. Pódium pak uzavírá tmavomodrá sametová opona.

„Máme už domluvená tři divadelní představení pro děti ze základních škol," sdělila Milada Rýdlová.

Do sálu se vejde zhruba sto židlí, které jsou v současné době v péči pracovnic DDM.

„Na jejich nohy lepíme filcové podložky, aby mám židle nepoškrábaly novou podlahu," řekla ředitelka.

Dům dětí a mládeže je ve vlastnictví Benešov od roku 1990. Ročně v něm najde zábavu kolem 1100 dětí od sedmi let. Do DDM ale chodí i dospělí a to do věku zhruba šestadvaceti let. Jedním z největších kroužků DDM je o tem sportovní. Má zhruba 600 dětí.

„Budu ráda, když si přestavbu užijí nejlépe děti, které k nám chodí. Chtěla bych, aby se ji u nás líbilo a aby se ti také něco naučily. Třeba slušnějšímu chování," dodala s úsměvem přání do dalších dnů a let ředitelka DDM Milada Rýdlová.

Autor: Zdeněk Kellner

18.2.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků
96

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků

Jak reklamovat koupený dům či byt

Bodnutí Fenina rytíře rozzlobilo

Vlašim – Fotbalisté Vlašimi (pátí v tabulce) si nezahráli ve Fortuna národní lize na Jánošíky a chudým nerozdávali, a tak poslední Varnsdorf odjel na sever Čech s prázdnou a ještě zatěžkám v autobuse čtyřmi góly.

Objekty kolem benešovské šatlavy si můžete koupit

Benešov – Bez sta tisíc korun za rovných 15 milionů si lze koupit blok domů, jehož součástí je také někdejší benešovská šatlava. Spolu s ní prodává majitel i sousední polyfunkční dům s obchody a službami a pozemek určený pro bytovou výstavbu.

Do tiché země vtrhli jako vichřice

Benešovsko /OBRAZEM/ - Na břehu řeky roste tráva ostřice, prý přišli včas, však vtrhli jako vichřice, nad tichou zemí vrčí netopýři a národ němý tlučou oficíři. Ke slovům písně Karla Kryla Jeřabiny nelze ani po 49 letech od okupace Československa vojsky pěti komunistických zemí, nic vytknout. Přesně totiž vystihují atmosféru té doby.

Válečný řev a řinkot zbraní. Taková byla raně středověká bitva

Brdečný - Malá osada Brdečný u Neveklova přivítala o víkendu nespočet nadšenců do historie. Raně středověká bitva Rogar neboli Pojídači mrtvých předvedla příchozím život v minulosti, ale také především raně středověké bitvy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení