VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ochranné pletivo na mostě nepatří nám, ale silničářům, říkají železničáři

Benešov – Patová situace. Tak by se dal asi nejvýstižněji popsat současný stav kolem poškozeného ochranného pletiva na mostě spojující ulice Nádražní a Hodějovského. Už dva roky hyzdí toto přemostění osm „rozpáraných" polí pletiva.

2.5.2016
SDÍLEJ:

V některých polích je „roztrhané“ pletivo alespoň provizorně sdrátované. Foto: Martina Křečková

Stejně tak jako není jasné, kdo za jejich poničením stojí, zda se jedná o dílo vandala či řidiče nákladního auta, který se nevešel na most s nadměrným nákladem, ukazuje se, že ani nelze jednoznačně označit jejich majitele.

Ještě před dvěma roky, kdy na zničené pletivo upozornil Benešovský deník slibovala jeho opravu Správa železniční dopravní cesty.

„Kdo, nebo co náš majetek poničil nevíme. V každém případě opravy provedeme na vlastní náklady, a pokud bude škoda převyšovat pět tisíc korun podáme trestní oznámení na neznámého pachatele pro poškození cizí věci," uvedl tehdy Marek Illiaš, z tiskového odboru SŽDC.

Ve stejném duchu hovořil zástupce SŽDC ještě minulý týden, kdy se Deník snažil zjistit, kdy ke slibované opravě dojde. Jen o pár hodin bylo ale vše jinak.

„Při prověřování, kdy dojde k opravě ochranného pletiva jsem zjistil, že oplocení není v našem majetku, ale v majetku Správy a údržby silnic," informoval Marek Illiaš.

„Mluvil jsem s mostaři a ti mi říkali, že most je skutečně náš, ale pletivo by mělo být v majetku SŽDC, jelikož se jedná o zařízení sloužící k ochraně jejich majetku. Ale je to trochu sporné," připustil Jiří Šrankota, vedoucí provozního úseku Správy a údržby silnic oblasti Benešov. Přesto přislíbil, že se SÚS bude snažit s českými drahami domluvit a pletivo dát do možná nejdřív původního stavu.

Správa a údržba silnic se brání, že ona ochranné pletivo narozdíl od Správy železniční dopravní cesty k ničemu nepotřebuje.

Autor: Martina Křečková

2.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

FNL, Vlašim - Varnsdorf 4:1.
9

Bodnutí Fenina rytíře rozzlobilo

Peníze. Ilustrační foto.

Objekty kolem benešovské šatlavy si můžete koupit

Do tiché země vtrhli jako vichřice

Benešovsko /OBRAZEM/ - Na břehu řeky roste tráva ostřice, prý přišli včas, však vtrhli jako vichřice, nad tichou zemí vrčí netopýři a národ němý tlučou oficíři. Ke slovům písně Karla Kryla Jeřabiny nelze ani po 49 letech od okupace Československa vojsky pěti komunistických zemí, nic vytknout. Přesně totiž vystihují atmosféru té doby.

Válečný řev a řinkot zbraní. Taková byla raně středověká bitva

Brdečný - Malá osada Brdečný u Neveklova přivítala o víkendu nespočet nadšenců do historie. Raně středověká bitva Rogar neboli Pojídači mrtvých předvedla příchozím život v minulosti, ale také především raně středověké bitvy.

OBRAZEM: Festival Exploration si užily tisíce fanoušků

Benešov - Dlouho očekávaný festival elektronické hudby v Táborských kasárnách v Benešově skončil. Exploration za uplynulé dva dny ale navštívilo tisíce lidí. Mezi fanoušky byla slyšet jak čeština, tak i angličtina, němčina, francouzština nebo maďarština.

OBRAZEM: Parní lokomotiva Ušatá projela Posázavím

Posázaví - Výletníci a především milovníci lokomotiv mohli být v sobotu nadšeni. Přes Benešovsko, a hlavně Posázavím, projela parní lokomotiva přezdívaná Ušatá. Cestující ale nemuseli ujet celou trasu z hlavního města až do Kácova. Během cesty mohli využít zastávky u zajímavých turistických míst okresu a užít si tak výlet naplno.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení