VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ochranné pletivo na mostě nepatří nám, ale silničářům, říkají železničáři

Benešov – Patová situace. Tak by se dal asi nejvýstižněji popsat současný stav kolem poškozeného ochranného pletiva na mostě spojující ulice Nádražní a Hodějovského. Už dva roky hyzdí toto přemostění osm „rozpáraných" polí pletiva.

2.5.2016
SDÍLEJ:

V některých polích je „roztrhané“ pletivo alespoň provizorně sdrátované. Foto: Martina Křečková

Stejně tak jako není jasné, kdo za jejich poničením stojí, zda se jedná o dílo vandala či řidiče nákladního auta, který se nevešel na most s nadměrným nákladem, ukazuje se, že ani nelze jednoznačně označit jejich majitele.

Ještě před dvěma roky, kdy na zničené pletivo upozornil Benešovský deník slibovala jeho opravu Správa železniční dopravní cesty.

„Kdo, nebo co náš majetek poničil nevíme. V každém případě opravy provedeme na vlastní náklady, a pokud bude škoda převyšovat pět tisíc korun podáme trestní oznámení na neznámého pachatele pro poškození cizí věci," uvedl tehdy Marek Illiaš, z tiskového odboru SŽDC.

Ve stejném duchu hovořil zástupce SŽDC ještě minulý týden, kdy se Deník snažil zjistit, kdy ke slibované opravě dojde. Jen o pár hodin bylo ale vše jinak.

„Při prověřování, kdy dojde k opravě ochranného pletiva jsem zjistil, že oplocení není v našem majetku, ale v majetku Správy a údržby silnic," informoval Marek Illiaš.

„Mluvil jsem s mostaři a ti mi říkali, že most je skutečně náš, ale pletivo by mělo být v majetku SŽDC, jelikož se jedná o zařízení sloužící k ochraně jejich majetku. Ale je to trochu sporné," připustil Jiří Šrankota, vedoucí provozního úseku Správy a údržby silnic oblasti Benešov. Přesto přislíbil, že se SÚS bude snažit s českými drahami domluvit a pletivo dát do možná nejdřív původního stavu.

Správa a údržba silnic se brání, že ona ochranné pletivo narozdíl od Správy železniční dopravní cesty k ničemu nepotřebuje.

Autor: Martina Křečková

2.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Okresní přebor: Nespeky B - Jankov 2:1.
24

Béčko Nespek odhodilo nováčkovský ostych a je postrachem

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Pomáhají, protože chtějí

Neveklov - Studenti Obchodní akademie Neveklov sdružení ve společnosti DOORS se zapojili do projektu 72 hodin – tři dny dobrovolnických aktivit, který vyhlásila Česká rada dětí a mládeže. V rámci tohoto projektu jsme navštívili neveklovský domov pro seniory.

Zvrat v anketě o prodeji bytů v Benešově nic neznamená

Benešov – Co je za velkým vzestupem počtu kladných odpovědí na radniční anketní otázku související s privatizací bytového fondu v Benešově? Tahle otázka nejspíš zůstane bez odpovědi. Jisté je, že v neděli ukončené sčítání přineslo celkem 960 kladných odpovědí, zatímco záporných bylo jen 613.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení