Ty pro ně připravila místní organizace Českého rybářského svazu Kladruby, jediná, která v České republice sdružuje těžce handicapované sportovní rybáře.

„Soutěží se nepřetržitě čtyřiadvacet hodin," připomněl Tomáš Kučera, zástupce hospodáře pořadatelské organizace.

Ten společně se svými zdravými kolegy připravovali závod už od čtvrtka.

„Bylo potřeba posekat trávu, vyznačit jednotlivá startovní místa a vůbec vytvořit podmínky pro závodníky na invalidních vozících, například přivezením občerstvení," uvedl organizátor.

Rybáři s handicapem se do Kladrub sjeli v pátek odpoledne, vylosovali si své stanoviště a v sedm večer začali lovit. Na červy, kukuřici, těsto.
„Ryby tu nemají klid," tvrdil jeden ze soutěžících. „Jsou překrmené, je nás tu hodně," odůvodňoval svůj malý úlovek.

Na břehu nevelké nádrže se shromáždilo celkem 34 lovců. Nejen handicapovaných. Místní organizace ČRS existuje už čtvrt století a sdružuje na padesát vozíčkářů. Společně se zdravými kolegy má celkem 130 členů. Právě z jejich řad organizátoři doplnili startovní listinu. Ti co přímo nechytali, v případě potřeby tělesně postiženým asistovali. Například při vyjímání ryb z vody podběrákem.

Do Kladrub se sjeli soutěžící prakticky z celé republiky. Nechyběli rybáři z hlavního města, Plzeňska, Loun nebo Ústí nad Labem.
Všichni měli na břehu Záhorského rybníka připraven bezbariérový přístup k vodě.

„Někteří soutěžící skutečně celou noc nespali," potvrdil Tomáš Kučera, zástupce hospodáře pořadatelské organizace s tím, že jediným kritériem pro rozhodování o vítězi závodů byla celková délka ryb.

„Jsou tady borci, kteří mají i pětadvacet kaprů a to je tak deset metrů," potvrdil Kučera zhruba dvě hodiny před závěrem závodů s tím, že všechny vylovené ryby se po změření vrátily zpět do vody. „Tělesně postiženým jde rybaření lépe, než zdravím. Víte, oni mají pro rybolov větší cit a znají vodu," řekl Tomáš Kučera, jehož organizace ročně pořádá pět až šest závodů včetně rybářských soutěží pro děti.

„Vzhledem k tomu, že jsme jediná organizace v republice, která se věnuje těžce tělesně postiženým, nabízíme členství i dalším zájemcům a to z jakékoliv části Česka. Stačí, když se s námi tělesně postižení rybáři spojí a myslím, že se domluvíme," dodal Tomáš Kučera.