VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nemocnice podepsaly důležitý dokument!

Benešov - Memorandum o vzájemné spolupráci mezi Nemocnicí Rudolfa a Stefanie Benešov a pražskou Nemocnicí Na Homolce, která se specializuje na léčbu závažných onemocnění srdce, cév a nervového systému podepsali zástupci obou zdravotnických ústavů.  

3.8.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

Důvodem ke vzniku takového velice důležitého dokumentu, je snaha o zajištění návazné specializované péče pacientům ze spádové oblasti Benešova a okolí.

„Díky memorandu o spolupráci naše nemocnice zajistí superspecializovanou diagnostickou a léčebnou péči našim pacientům v jedné z nejmodernějších evropských nemocnic s komplexní podporou,“ popsal přínos spolupráce Roman Mrva, ředitel Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov.

NEMOCNICE NA HOMOLCE

Pražská Nemocnice Na Homolce nemá charakter standardní spádové nemocnice, jako je tomu v případě nemocnice benešovské , nebo dalších oblastních nemocnic ve Středočeském kraji. Je však vyhledávaným vyšším pracovištěm pacientů z celé České republiky, a to především pro svůj špičkový neurochirurgický a kardiovaskulární program.

Od roku 2014 má nemocnice statut vědeckého a výzkumného pracoviště, díky čemuž je zde prováděna léčba konkrétních diagnóz inovativními postupy, například v rámci centra robotické chirurgie, centra plicní endoskopie, centra pro léčbu aorty, gamanože a další. Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov plní roli páteřního zařízení sítě krajských nemocnic Středočeského kraje. V současné době se provádí rekonstrukce oddělení lůžek ošetřovatelské péče a dětského oddělení i obnova přístrojů a zařízení. Připravuje se rekonstrukce porodních boxů, zvětšení lékárny, v příštím roce realizace multioborové JIP na interním oddělení.

Autor: Zdeněk Kellner

3.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků
96

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků

Jak reklamovat koupený dům či byt

Bodnutí Fenina rytíře rozzlobilo

Vlašim – Fotbalisté Vlašimi (pátí v tabulce) si nezahráli ve Fortuna národní lize na Jánošíky a chudým nerozdávali, a tak poslední Varnsdorf odjel na sever Čech s prázdnou a ještě zatěžkám v autobuse čtyřmi góly.

Objekty kolem benešovské šatlavy si můžete koupit

Benešov – Bez sta tisíc korun za rovných 15 milionů si lze koupit blok domů, jehož součástí je také někdejší benešovská šatlava. Spolu s ní prodává majitel i sousední polyfunkční dům s obchody a službami a pozemek určený pro bytovou výstavbu.

Do tiché země vtrhli jako vichřice

Benešovsko /OBRAZEM/ - Na břehu řeky roste tráva ostřice, prý přišli včas, však vtrhli jako vichřice, nad tichou zemí vrčí netopýři a národ němý tlučou oficíři. Ke slovům písně Karla Kryla Jeřabiny nelze ani po 49 letech od okupace Československa vojsky pěti komunistických zemí, nic vytknout. Přesně totiž vystihují atmosféru té doby.

Válečný řev a řinkot zbraní. Taková byla raně středověká bitva

Brdečný - Malá osada Brdečný u Neveklova přivítala o víkendu nespočet nadšenců do historie. Raně středověká bitva Rogar neboli Pojídači mrtvých předvedla příchozím život v minulosti, ale také především raně středověké bitvy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení