Ocenění převzali v pátek 6. Ledna trofeje při galavečeru ve velkém sále Hotelu Pošta. Kromě nich se na pódiu odehrával i kulturní program, při němž vystoupili například Bohuš Matuš nebo Monika Agrebi.

Anketu Nejúspěšnější sportovec roku 2011 na Benešovsku připravil Benešovský deník společně s produkční a marketingovou agenturou ČOK-CZ a městem Benešovem.

O volbě nejúspěšnějších rozhodovali svými hlasy čtenáři a také komise složená ze starosty Benešova Jaroslava Hlavničky, místostarosty Tomáše Podholy, Josefa Holoubka z oddělení sportu MěÚ Benešov, Pavla Šimáčka, sportovního redaktora Benešovského deníku a jeho šéfredaktora Zdeňka Kellnera.

Kumu dát přednost před kým? Tak právě to bylo základní motto jednání na radnici. Někdy se členové komise shodli jednomyslně, jindy byl rozdíl poměrů hlasů nejtěsnější.

Soutěž měla celkem pět kategorií – jednotlivec a kolektiv mládež a to samé u dospělých. Samostatnou kategorií byla ta nazvaná Sportovní hvězda Deníku, o níž rozhodovaly jen hlasy čtenářů, kteří do redakce doručili kupony vystřižené z novin.

I když o tituly soutěžilo celkem 20 mládežníků a 16 mládežnických kolektivů, 16 dospělých a 17 seniorských družstev, ohodnoceno bylo v každé kategorii pouze pět nejúspěšnějších.

Družstva mládež
Mezi mládežnickými kolektivy se na páté příčce umístily juniorky U19 BC Benešov, hrající dorosteneckou basketbalovou liga. V současném ročníku soutěže jsou nyní na 7. místě.

O stupínek výš skončili šachoví, mladší dorostenci Spartaku Vlašim. Ti v sezoně 2010 – 11 skončili v celočeské extralize na druhém místě a průběžně vedou svou soutěž i v současném ročníku.

Na pomyslné bronzové příčce se usadili starší žáci judistického SKP Benešov. Stali se přeborníky Středočeského kraje a v souboji mezi nejlepšími českými judisty, který se v této věkové kategorii nazývá Přeborem ČR, skončili na 5. až 6. místě.

Druhé místo v soutěži Benešovského deníku obsadili žáci kategorie U12 SK Benešov – nejúspěšnější mládežnické fotbalové mužstvo v okrese Benešov. Loni v červnu skončili druzí v krajském přeboru přípravek, když prohráli ve finále s Příbramí. Na podzim hráli premiérově Českou ligu, kde jsou zatím pátí.

Nejvýš se pak umístily starší žákyně SKST Vlašim, které vybojovaly titul Mistryň České republiky ve stolním tenisu v sezoně 2010 – 11.

Jednotlivci mládež
Mezi mladými jednotlivci posunuly individuální výkony na páté místo Michala Rataje, fotbalistu SK Marila Votice. Ten v ročníku 2010 – 11 nastřílel v krajském přeboru za SK Benešov, kde působí na střídavý start, 89 gólů! Na podzim letošní sezony 2011 – 12 vsítil 25 branek za SK Benešov, který hraje v ligové soutěži kategorie U14.

Čtvrté místo obsadil judista SKP Benešov Martin Kudrna. Loni vybojoval 3. místo na Mistrovství ČR starších žáků a je na druhém místě ranking listu 2011. Obsadil i druhé místo v mezinárodní VC Jihlavy zařazené do Českého poháru.

Michaela Keroušová, stolní tenistka SKST Vlašim, která bere v naší anketě třetí místo, získala také 3. místo na MČR jednotlivců, čtyřhře i smíšené čtyřhře. Byla účastnicí Mistrovství Evropy v Kazani.

Druhý post si zasloužil Jakub Hrdlička, člen SSK Benešov. A jeho úspěchy? První a třetí místo ve dvou kategoriích střelby ze vzduchové pistole ve finále Českého poháru talentované mládeže, první místo na mistrovství Středočeského kraje, šesté pak na Mistrovství ČR.

O premiérové vítězce mezi mladými sportovci nebylo pochyb. Stala se jí teprve dvanáctiletá Nela Pýchová ze Spartaku Vlašim. Mladá šachistka se stala mistrní republiky mezi až o dva roky staršími soupeřkami a na Mistrovství světa v Brazílii obsadila krásné 16. místo.

Družstva dospělí
V dospělácké části ankety Benešovského deníku obsadily páté místo stolní tenistky SKST Vlašim. V 1. lize, v ročníku 2011- 12, druhé.

Nohejbalisté Šacung VHS Benešov, čtvrtý tým české extraligy a vítěz Evropského poháru, bere při prvním ročníku Nejúspěšnějšího sportovce roku 2011 čtvrté místo.

Fotbalisté FC Graffin Vlašim bojující ve II. lize si třetí místo vysloužili svým umístěním v ročníku 2010 – 11, kdy obsadili 7. příčku. V poločase právě běžícího ročníku jsou na 12. místě.

Stříbrný stupínek získaly basketbalistky BC Benešov. Ve své soutěži, I. lize, skončily šesté a v současně rozehraném ročníku jsou zatím osmé.

Vítězem celé soutěže kategorie dospělých družstev, se stali hokejisté HC Benešov. Ti ve II. lize v ročníku 2010 – 11 skončili druzí a v probíhajícím ročníku jsou osmí.

Jednotlivci dospělí
Mezi sportovními individualitami skončil na pátém místě Filip Pertlík, lukostřelec z Votic, halový mistr republiky a účastník MS v Itálii.

Před ním se umístil Marek Nešpor, fotbalista FC Graffin Vlašim. Ve druhé lize skončil se svým týmem sedmý a byl současně i kapitán univerziádní reprezentace Česka při hrách v čínském Shenzenu.

Třetí místo získala benešovská judistka Barbora Křížková, třetí na Mistrovství České republiky žen.

Benešovský pistolář Karel Chmel obsadil druhou příčku za stříbro na Mistrovství ČR. Druhý byl i na Mistrovství Středočeského kraje a čtvrtý rychlopalné pistoli při MČR.

Celkovým vítězem se pak stal reprezentant Česka ve freestyle motocrossu Petr Pilát řečený Pilník. Jezdec z Pyšel zvítězil ve 12. ročníku Gladiators Games v Praze, kde poměřil dovednost s dalšími dvanácti světovými esy svého sportu. Ve finále Red Bull X-Fighters v Polsku pak obsadil šestou příčku.

Sportovní hvězdy Benešovského Deníku
Vítězem čtenářské části soutěže se stali muži SDH Jankov, kteří reprezentovali Středočeský kraj na Mistrovství ČR profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu v Ostravě. Tam skončili dvanáctí. Čtenáři jim poslali celkem 97 hlasů.

Jen o čtyři hlasy méně nastřádali fotbaloví starší žáci (U14), SK Benešov.

Benešovský judista Adam Vojta získal 87 hlasů, vlašimští šachisté Nela Pýchová 76 a Jiří Rýdl 41.