VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na kandidátkách jsou režisér, bookmaker, sommelier i hrobník

Benešovsko – Velice pestrý a zajímavý soubor povolání zapsali pro volby do obecních zastupitelstev kandidáti z celkem 114 měst, městysů a obcí na Benešovsku. Volby se konají už v pátek 10. a sobotu 11. října. Zatímco některá povolání uchazečů jsou poměrně častá a to v různě psaných podobách jiná se vyskytují v celém obsáhlém seznamu jen jednou.

7.10.2014
SDÍLEJ:

Volby do obecních zastupitelstev jsou naplánovány na 10. a 11. října.Foto: Zdeněk Kellner

K nim patří například povolání televizního a filmového režiséra. Tím je třiašedesátiletý Jaroslav Hanuš, který se místním politikem chce stát v Čerčanech. Také sommelier je na listinách pouze jediný. Je ním Josef Průcha (25 let) z Heřmaniček. Jeden je na kandidátkách také hrobník. Tohle povolání zapsal na listinu Jiří Brož (58) z Čechtic. Pouze jediný je v seznamech také bookmaker, devětadvacetiletý Michal Pavlíček z Radošovic.

Ojedinělých zaměstnání je pochopitelně více. Patří mezi ně i baštýř. Je jím neveklovský kandidát Ján Badáň (46). Seznamy obsahují tato další povolání a pro ucelení přinášíme i jména uchazečů a místa, kde kandidují: geofyzik Vojtěch Beneš (49) Neveklov, Johana Stanovská (39) je archeolog z Ostředka. Zajímavou směs povolání obsahují kandidátky v Poříčí nad Sázavou. O místo zastupitele usiluje akademická malířka Brigita Krumphanzlová (56), spisovatel a textař Jan Krůta (68), hodinář Vlastimil Hubička (56) nebo organizační pracovník Stanislav Vlček (38).

Kateřina Tomášková (24) z Pyšel je zase majetkářka. Její pyšelští kolegové, Richard Augustin (39) je uměleckým designérem, Zuzana Čapková ze Zaječic (34) genealožka. Jindra Marešová (31) z Pyšel je pro změnu správkyní grantů.

Nezaměstnaný, brusič a ten, co obsluhuje CNC v DDL

V seznamech lze najít také školnici z Hvězdonic Miluši Zemanovou (47) či brusiče z Chářovic Slavomíra Kubáska (54).Trochu paradoxně zní v kolonce povolání slovo nezaměstnaný. Samozřejmě, být nezaměstnaný není výdělečná činnost. V tomto případě ho je nutné vnímat skutečně podle toho, jaký význam to slovo prvotně má.


Mezi uchazeči je i František Kamelský (46), osvětlovač z Chocerad. Luboš Hanták (45), kandidát v Ješeticích, je zase metrologem.
Poněkud záhadně zní i povolání Karla Slámy (27) z Kamberka. Ten pracuje jako obsluha CNC v DDL.

Jediná svého druhu je na kandidátkách na Benešovsku také Martina Součková (36) z Křečovic. Do kolonky povolání napsala – zahradní inženýr. To Vlasta Vítková (29) z Mnichovic je pro změnu interní auditor QMS. Jako hydroložka se živí Jolana Šírová (49) z Netvořic a jako řidič metra Petr Hřebec (40) z Neustupova. Specialistou konsolidace je Michal Stařecký (49) z Teplýšovic.

Tři obdobně znějící povolání mají týnečtí kandidáti. Petr Korbel (42) je geolog, Luděk Šefrna (64) geograf a Pavel Korec (39) geodet. Do kolonky povolání ale jako jediný ze tří geodetů na Benešovsku napsal český ekvivalent tohoto slova – zeměměřič. Jedinečné povolání má mezi uchazeči Martin Janoch (45), také z Týnce. Ten je příslušník ústřední hudby AČR. I další specialisté jsou z Týnce. Petr Kubarič (46) je cévní chirurg a Blanka Takáčová (54) zase učitelka tance.

Vlašimští kandidáti Martin Vrba (45) se živí jako asistent soudního exekutora a Petr Němeček (68) jako soudní znalec.

Seznamy obsahují také několik kandidátek, které se živí jako floristky, ale jen jediného provozovatele kin. Tím je vlašimský Ladislav Jenšík (58), jedinou trenérku Danuši Havlovou (46) z Votic a také jediného hudebníka Zdeňka Zázvůrka (28) rovněž z Votic. Do zastupitelstva ve stejném městě chce u uhlíř Radek Pohan (41) a předseda OFS Jan Voráček (64), sádrokartonář Tomáš Vaněk (42), keramik Jiří Andreas (52) či osvětlovač Jan Žaloudek (44).

Do zastupitelstva Vracovic chce historik Vít Kochánek (27). Ve Vrchotových Janovicích kandidují letecký mechanik František Toužimský (21) a masérka Lenka Bednářová (43). Ve Vysokém Újezdu se o post zastupitele uchází učitel angličtiny Martin Peter Neal (46) a jediný traktorista na kandidátkách, Jaroslav Sládek (54).

Autor: Zdeněk Kellner

7.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Divišov byl opět stoprocentní

Ilustrační foto

Zápas zlomil ve prospěch Poříčí Vosáhlo z penalty

OBRAZEM: Tři poštolky znovu vzlétly na vlašimském letišti

Vlašim - Nejen letadla startují na vlašimském letišti. Svoji druhou šanci zde také dostaly tři mladé poštolky obecné, které byly v péči vlašimské zvířecí záchranné stanice. Na cestu ke svobodě je přišli doprovodit i klienti Domova pro seniory z Vlašimi.

Ani na Indiány se při memoriálu generála Custera nezapomnělo

Všetice /FOTOGALERIE/ - Dvacátý šestý ročním memoriálu George Armstronga Custera těšil příznivce celé dva dny. V pátek sice pořadatelé akci zahájili, v sobotu ale program vypukl naplno. Na louce ve Všeticích rozprostřeli svůj tábor jak americké jednotky z občanské války, tak i Indiáni.

Pouťové zábavy začínají, řidiče čekají komplikace

Benešovsko /INFOGRAFIKA/ - Začíná doba pouťových slavností na Benešovsku. Ty lákají na svůj různorodý program jak malé, tak i velké návštěvníky. Pro většinu lidí jsou pouťové zábavy tradičním povyražením. Jiným ale tyto akce přinášejí spíše trable.

Sázavský klášter hostí první Baby Fest

Sázava – Především dětem do šesti let je určen nový festival Baby Fest, jehož první ročník se uskuteční v neděli od 10 do 17 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení