VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mají šanci získat miliony

Každý, kdo chce pro region Posázaví něco udělat, tu možnost má

21.8.2008
SDÍLEJ:

Turistická ubytovna v Kondraci - ilustrační fotoFoto: Deník/ Zdeněk Kellner

Více než dvanáct milionů korun rozdělí ještě letos obecně prospěšná společnost (o.p.s.) Posázaví v rámci strategického plánu Leader.
„Den před pondělní uzávěrkou jsme registrovali celkem třináct podaných žádostí,“ prozradila manažerka Posázaví o.p.s. Eliška Brodová a doplnila, že do regionu budou v rámci programu Leader další peníze proudit až do roku 2013.
Cílem jednotlivých opatření, ze kterých lze čerpat dotaci, je zvýšení atraktivity regionu, prodloužení doby pobytu v regionu, seznámení návštěvníků s historií a zajímavostmi v regionu.
„Další aktivity jsou nasměrovány na zvýšení spokojenosti obyvatel regionu, posílení sounáležitosti lidí s regionem, aktivní zapojování dětí a mládeže do života v regionu a podpoření spolkové činnosti,“ upřesnila ředitelka společnosti Bohunka Zemanová.
Tyto finanční prostředky jdou do regionu prostřednictvím Místní akční skupiny, která ve společnosti Posázaví o.p.s. funguje a díky níž už přicházely do Posázaví peníze v rámci programů Leader+ a Leader ČR. Skupinu tvoří lidé z regionu, kteří zde žijí, pracují a podnikají.
„Každý, kdo chce pro region Posázaví něco udělat, má možnost, a když mu ještě pomůžeme získat na realizaci projektu finanční prostředky, je to o mnoho zajímavější,“ doplnila ředitelka obecně prospěšné společnosti.
Téměř dva miliony korun budou moci získat ti, kteří podali žádost o dotaci v programu Poznejte to u nás, který je zaměřen na Ochranu a rozvoj kulturního dědictví venkova. O celý milion korun více je připraveno v programu Aby se nám tu líbilo. Ten pamatuje na rozvoj výstavby a rekonstrukce zařízení pro ubytování jako jsou kempy, tábořiště či ubytování v soukromí a podpora jejich certifikace v rámci standardů.
„Na rozvoj kulturního dědictví venkova je pamatováno v programu Ctíme svou minulost s dva a půl milionem korun,“ přiblížila další část dotací Bohunka Zemanová. V dalších dvou programech věnovaných vzdělávání a práci s dětmi a mládeží jsou připraveny k rozdělení další tři miliony korun.
Pracovníci Posázaví o.p.s. věří, že se podaří uchazečům o dotace v programu Leader splnit potřebná kritéria a obsadit všechny vypsané programy tak, aby veškeré peníze určené na rozvoj regionu doputovaly na místa určení. „Jinak bychom museli zbylé peníze vracet,“ podotýká manažerka společnosti Eliška Brodová.

Karel Chlumec

21.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Oskar Fotr.
14

Důležitější je pro mě výhra mužstva, říká Fotr

Pěstujeme olivy

KRÁTCE: Kvůli filmu se bude omezovat chod vozovky

Benešov - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

V Benešově má vzniknout první soukromá základní škola

Benešov /ANKETA/ – V podmínkách Benešova naprosto unikátní záležitost chystá na příští školní rok podnikatelka Helena Šešinová. V centru města chce otevřít první soukromou Základní školu Zvonková.

Za elektronickou hudbou míří do Benešova tisíce lidí

Benešov /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ - Zřejmě poslední festival, který bude uspořádán v areálu Táborských kasáren v Benešově, začne již v pátek od 18 hodin a potrvá až do neděle. Na třetí ročník Exploration festivalu přicestují za taneční elektronickou hudbou o víkendu davy lidí.

O hlasy středočeských voličů usiluje celkem 26 stran

Praha – Politických stran, hnutí a dalších subjektů, které se v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR budou ve středních Čechách ucházet o hlasy voličů, je celkem 26. Krajský úřad to mohl konstatovat po úterní 16. hodině, kde vypršela lhůta pro podávání kandidátních listin. „Celkem se ve Středočeském kraji na podaných kandidátních listinách strany a hnutí snaží do voleb zaregistrovat 753 kandidátů,“ konstatoval Pavel Lochař z krajského úřadu. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení