VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město Týnec nad Sázavou otevřelo novou školku

Týnec nad Sázavou – V úterý 30. srpna město slavnostně otevřelo novou budovu mateřské školy.

30.8.2011
SDÍLEJ:

Den otevřených dveří v nové MŠ Týnec nad Sázavou.Foto: MěÚ Týnec nad Sázavou

Při této příležitosti si ji mohla prohlédnout i veřejnost. Mateřská škola, kterou budou děti moci navštěvovat od 1. září, se nachází v ulici Komenského ve školním areálu. Kapacita mateřské školy je 50 míst.

Nová budova mateřské školy byla postavena během čtyř měsíců. Stavbu realizovala stavební firma Warex spol. s r.o. S pracemi se začalo v květnu a od 1. září 2011 bude zahájen provoz. Investorem celé stavby je město Týnec nad Sázavou a náklady na výstavbu jsou 8,6 mil. Kč.

Nová budova je postavena na pozemku města Týnce nad Sázavou v areálu stávající mateřské školy.

„Místo, na kterém je nová budova postavená, má mnoho výhod. Je to strategické místo v centru města, jednoduchým připlocením zvětšíme areál mateřské školy, takže děti z nové školky budou moci využívat stávající zahrady. V těsném sousedství areálu stojí pavilony základní školy“, uvedla místostarostka města Adriana Bursová. „Toto umístění dovoluje do budoucna přemýšlet nad využitím budovy i k jiným účelům. Pokud by se snížil počet dětí a nebylo by potřeba tak velké kapacity mateřské školy, menšími úpravami mohou vzniknou prostory k využívání pro jiné věkové kategorie našich dětí nebo obyvatel města,“ dodala místostarostka.

Prostory budovy jsou koncipovány tak, aby vyhovovaly různým aktivitám. Veškeré zařízení školky je nové a moderní. Přízemní budova je rozdělena na dvě velké místnosti, které budou sloužit dětem jako herna, ložnice a jídelna. Samozřejmě nechybí zázemí pro paní učitelky. Dětem bude k dispozici i velká zahrada s několika herními prvky a příjemným venkovním posezením. O svačiny a obědy se budou starat paní kuchařky, které budou vařit ve stávající, nově upravené kuchyni v sousední budově. V nové budově školky bude pouze tzv. výdejna stravy.

Ve školce budou dvě třídy po 25 dětech. První třída se jmenuje „Rybičky“ a druhá „Sluníčka“. O děti se bude starat tým zkušených učitelek pod vedením ředitelky mateřské školy PaedDr. Janety Jandové. „V novém pavilonu se o děti budou starat dvě zkušenější paní učitelky Lenka Vrbatová a Eva Pazderová a dvě nové paní učitelky Štěpánka Drábová a Mgr. Inka Klubalová,“ uvedla ředitelka mateřské školy.

Pro školní rok 2011/2012 bylo podáno 143 přihlášek, přijato bylo 105 dětí. Na 38 dětí se tento rok bohužel nedostalo. Celková kapacita mateřské školy v Týnci nad Sázavou je nyní 209 míst. V mateřské škole je stanoveno školné ve výši 600 Kč měsíčně.

Martin Kadrnožka, starosta Týnce nad Sázavou

30.8.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Czech Floyd v Benešově.
25

OBRAZEM: Na benešovském náměstí diváky uchvátili Czech Floyd

Stovky diváků sledovaly tradiční středověkou bitvu ve Vodním hradě v Budyni nad Ohří.

KRÁTCE: Středověká bitva nadchne každého

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Praha - Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze. Ty se uskuteční v neděli 20. srpna od patnácti hodin.

Železný dědek se jede na nové trati

Maršovice - Předposlední neděli v srpnu již tradičně startuje jeden z nejstarších cyklistických závodů s nepřetržitou tradicí v České republice nesoucí název Železný dědek. Z důvodu probíhající modernizace dálnice D1 jsou však na velké části tradiční trati se startem a cílem v Soběhrdech naplánovány objízdné trasy, a tudíž museli organizátoři pro letošní rok zvolit úplně novou trať na Neveklovsku. „Závodníci v neděli odstartují z Maršovic a dle příslušné kategorie absolvují stanovený počet okruhů o délce 15,6 kilometrů. Nová trať je technicky a fyzicky velmi náročná a všechny závodníky náležitě prověří,“ říká ředitel závodu Tomáš Povolný.   

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

KRÁTCE: Tradiční pouť zabaví na hodiny malé i velké

Benešov - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení