VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé si mohou chystat doklady ke smlouvám na kotlíkové dotace

Benešovsko – Rada Středočeského kraje na svém nedávném zasedání schválila poskytnutí finanční podpory na výměnu starých kotlů na pevná paliva za nové nízkoemisní pro občany, kteří splnili podmínky programu.

25.1.2014
SDÍLEJ:

O kotlíkovou dotaci zažádalo jen ve Středočeském kraji bezmála tisíc zájemců. Foto: Ilustrační foto:Miroslav Kucej

 Nic již nebrání tomu, aby byly s úspěšnými žadateli sepsány smlouvy o poskytnutí dotace.

„Říkal jsem si, že si o ty dotace také zažádám. Ale když jsem zjistil, co všechno bych musel splňovat, na kolik by mě to přišlo, a kolik bych nakonec dostal, a ještě možná, tak jsem od toho nakonec raději upustil," přiznal Pavel Kastner z Břežan s tím, že není jediný, kdo od svého plánu upustil.

Stejně prý reagoval i jeho soused. Také jeho vidina přilepšení domácího rozpočtu zaujala. Pak ale zjistil, že by místo zisku mohl v konečné výsledku dokonce prodělat, proto ani on svůj záměr nerealizoval.

„Všechny žádosti již máme zkontrolované a ty, které vyhověly podmínkám pro udělení dotace, jsou zaregistrované," uvedl Marek Semerád, náměstek středočeského hejtmana pro oblast životního prostředí a zemědělství. Výše dotace, kterou žadatelé dostanou, závisí podle jeho slov na typu kotle. Pohybuje se v rozmezí od patnácti do šedesáti tisíc korun.

Celková částka registrovaných žádostí o finanční pomoc na výměnu kotlů v historicky prvním kole jejího čerpání ve Středočeském kraji je bezmála dvacet milionů korun.

„V následujících týdnech mohou úspěšní žadatelé čekat, že budou našimi úředníky vyzváni k předložení dokladů potřebných k uzavření smlouvy," informoval Josef Řihák, hejtman Středočeského kraje, který zároveň upozornil všechny uchazeče, že budou mít možnost předložit dokumenty do devíti měsíců od obdržení informace.

Žádosti o kotlíkové dotace se přijímaly od 2. září 2013 a zájem o ně byl tak enormní, že již po třech dnech byly vyčerpány finanční prostředky v celkové výši téměř 41 milion korun, což představuje 912 podaných žádostí o dotaci.

„Podle společné dohody mezi krajem a ministerstvem skončilo přijímání žádostí o dotace vyčerpáním celkové částky," vysvětlila Nicole Mertinová, tisková mluvčí kraje a dodala, že každá lichá žádost je vyřizována na Středočeském kraji, každá sudá na Státním fondu životního prostředí. Z celkového počtu žádostí tak úřad odbaví 444 registrovaných žadatelů.

Autor: Martina Křečková

25.1.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Neproměněné šance připravily Vlašim o výhru

Ilustrační foto

KRIMI MIX: Řešili násilí a podvody

KRÁTCE: Nový retardér zajišťuje bezpečnou cestu školákům

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Rozbil kameru, čidlo na světlo a odešel

Benešov - Nejdříve poškodil nade dveřmi kameru a pohybové čidlo na světlo, nakonec odešel z místa pryč. Proto po neznámém muži pátrají benešovští kriminalisté. Pachateli za jeho protiprávní jednání hrozí až jeden rok za mřížemi.

Na Koupáku ve Vlašimi to žije!

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Celou letní sezónu, kdy je otevřen bar Na Koupáku ve Vlašimi, jsou zde pořádány o víkendu nejrůznější akce. Jak koncerty kapel, tak i zábavná vystoupení. Během letošních prázdnin se ve Vlašimi představil Banjo Band Ivana Mládka nebo stand up comedy Na stojáka. Poslední výborný koncert obstarala blues rocková a hard rocková kapel Krausberry.

Železným dědkem se stal talent Klabouch

Maršovice – Jeden z nejstarších cyklistických závodů s nepřetržitou tradicí v České republice (32. ročník), nazvaný Železný dědek, ovládl suverénním výkonem obrovský talent české cyklistiky, osmnáctiletý Petr Klabouch. Na start se postavilo 333 cyklistů. Diváci, kteří v hojném počtu přišli závodníky podpořit, byli svědky skvělých výkonů v podání české amatérské špičky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení