VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policejní těžkooděnci při Sázavafestu počkají v záloze

Benešov – Kromě pořádkových a dopravních policistů, kteří budou na rozhodujících městských křižovatkách a na sjezdech ze silnice I/3 dohlížet a řídit dopravu, se na zdárném průběhu festivalu budou podílet i další specializované složky policie.

29.7.2011
SDÍLEJ:

Výcvik zásahové jednotky Policie ČR.Foto: PIS PČR Benešov

Czech Point

U vstupu do areálu Táborských kasáren zřídí policie spolu s dalšími organizacemi kontaktní centrum pro pomoc návštěvníkům v nouzi. „Očekáváme, že stanoviště Czech Pointu bude hodně vytížené,“ poznamenal Pavel Mareš, vedoucí územního odboru.

Cizinecká policie
V areálu Sázavafestu se také budou pohybovat pracovníci cizinecké policie pro řešení problémů cizojazyčných osob. V nočních hodinách budou s pomocí infrakamery prohlížet zákoutí bývalých kasáren a parkoviště, zda tam nedochází ke krádežím nebo jiné trestné činnosti.

Vrtulník
Prostor hudebních vystoupení i dopravní situaci v Benešově a okolí bude průběžně monitorovat helikoptéra s videokamerou, z níž bude obraz přenášený na monitor umístěný v řídícím štábu v sídle vedení okresní policie v Čechově ulici.

Zásahová jednotka
Pro případ pořadateli nezvládnutelného chování většího počtu například opilých osob bude v záloze poblíž nádraží v pohotovosti přibližně třicetičlenná zásahová jednotka včetně psovoda a pyrotechniků. Předvojem těžkooděnců bude antikonfliktní tým složený z policistů s psychologickou průpravou pro smírné urovnání konfliktů.

Kriminalisté
Běžným, zejména kapesním krádežím a jiné majetkové nebo násilné trestné činnosti, se budou snažit zabránit kriminalisté v civilu, jež se budou pohybovat jako běžní diváci v davu. V případě zadržení kriminálně závadové osoby jim přijde na pomoc eskortní skupina, která polapeného odveze na služebnu k protokolu a případně do Prahy. „Cely zadržení už máme předem na příští víkend zarezervované,“ ujistil policista Pavel Mareš.

Autor: Ladislav Jerie

29.7.2011
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Neproměněné šance připravily Vlašim o výhru

Ilustrační foto

KRIMI MIX: Řešili násilí a podvody

KRÁTCE: Nový retardér zajišťuje bezpečnou cestu školákům

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Rozbil kameru, čidlo na světlo a odešel

Benešov - Nejdříve poškodil nade dveřmi kameru a pohybové čidlo na světlo, nakonec odešel z místa pryč. Proto po neznámém muži pátrají benešovští kriminalisté. Pachateli za jeho protiprávní jednání hrozí až jeden rok za mřížemi.

Na Koupáku ve Vlašimi to žije!

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Celou letní sezónu, kdy je otevřen bar Na Koupáku ve Vlašimi, jsou zde pořádány o víkendu nejrůznější akce. Jak koncerty kapel, tak i zábavná vystoupení. Během letošních prázdnin se ve Vlašimi představil Banjo Band Ivana Mládka nebo stand up comedy Na stojáka. Poslední výborný koncert obstarala blues rocková a hard rocková kapel Krausberry.

Železným dědkem se stal talent Klabouch

Maršovice – Jeden z nejstarších cyklistických závodů s nepřetržitou tradicí v České republice (32. ročník), nazvaný Železný dědek, ovládl suverénním výkonem obrovský talent české cyklistiky, osmnáctiletý Petr Klabouch. Na start se postavilo 333 cyklistů. Diváci, kteří v hojném počtu přišli závodníky podpořit, byli svědky skvělých výkonů v podání české amatérské špičky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení