VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výstraha předpovědní povodňové služby hydrometeorologů

Benešovsko -  Meteorologové vydali v úterý 25. června v 10.58 výstrahu před vydatným deštěm a následnými povodněmi, které se týkají i Benešovska, jemuž hrozí povodňové ohrožení a nadále o středečního rána vydatný déšť.

25.6.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: www.pozary.cz

Na jev: POVODŇOVÉ OHROŽENÍ (EXTRÉMNÍ STUPEŇ NEBEZPEČÍ):   od úterý 25.06.2013 11:00  do čtvrtka 27.06.2013 15:00

Středočeský:(BN,KO,KH,ME,MB,NB,PV)  Jihočeský:(CB,CK,JH,PI,TA)      Pardubický, Královéhradecký, Liberecký, Ústecký:(DC),Vysočina,       Jihomoravský:(BK,BM,BI,BV,ZN)

Na jev: VELMI VYDATNÝ DÉŠŤ (VYSOKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ):  od úterý 25.06.2013 11:00  do středy 26.06.2013 12:00      Královéhradecký:(TU)Liberecký:(JN,LB,SM)

Na jev: VYDATNÝ DÉŠŤ (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ):    od úterý 25.06.2013 11:00  do středy 26.06.2013 03:00      Středočeský:(BN,KO,KH,ME,MB,NB,PV), Karlovarský:(KV),       Jihočeský:(JH,TA), Pardubický, Královéhradecký:(HK,JC,NA,RK),        Liberecký:(CL), Ústecký:(DC,CV,MO,TP,UL), Vysočina,Olomoucký:(JE,SU),      

Na jev: POVODŇOVÁ BDĚLOST (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ):Praha

od úterý 25.06.2013 16:00  do čtvrtka 27.06.2013 15:00

Počasí u nás bude ovlivňovat tlaková níže postupující přes Polsko k severu. Během úterý a zpočátku i noci na středu by mělo ještě výrazněji pršet v Krušných horách, ve východních Čechách, na východě Středočeského kraje, na Českomoravské vrchovině a vydatnější déšť není vyloučený i Jeseníkách.

Očekávané srážkové úhrny jsou 20 až 40 mm.

Nejvýraznější srážky očekáváme na návětří Jizerských hor a Krkonoš, kde by mělo výrazněji pršet ještě v první polovině středy. Srážkové úhrny by zde měly dosáhnout 50 až 80 mm za 24 hodin.

Toky ve srážkami zasažených oblastech budou nadále stoupat. Dosažení 3.SPA předpokládáme na Nežárce, dolní Lužnici, Malši nad Římovem, na dolním toku Sázavy, Novohradce, Chrudimce, dolní Cidlině a horním Labi, Kamenici, v povodí Lužické Nisy (Mandava, L. Nisa). Na Smědé bude pravděpodobně 3.SPA překročený výrazněji.

Druhý nebo třetí SPA bude dosažen vlivem dotoku na Moravské Dyji v Janově,na Jihlavě v Třebíči a na Dyji v Podhradí.

Postupné dosažení 2. SPA se očekává na Černé, horním toku Lužnice a také na horní Jizeře, horní Cidlině, horní Sázavě a Ploučnici.

Na Vltavě v Praze bude v úterý v odpoledních hodinách překročen 1.SPA.

Vydalo: Centrální předpovědní pracoviště ČHMÚ - Praha/Jan Šrámek, Martina Kimlová  ve spolupráci s VGHMÚř

Autor: Ladislav Jerie

25.6.2013
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Nespeky dostaly rychle druhou facku

Ilustrační foto

Zápas zlomil ve prospěch Poříčí Vosáhlo z penalty

OBRAZEM: Tři poštolky znovu vzlétly na vlašimském letišti

Vlašim - Nejen letadla startují na vlašimském letišti. Svoji druhou šanci zde také dostaly tři mladé poštolky obecné, které byly v péči vlašimské zvířecí záchranné stanice. Na cestu ke svobodě je přišli doprovodit i klienti Domova pro seniory z Vlašimi.

Ani na Indiány se při memoriálu generála Custera nezapomnělo

Všetice /FOTOGALERIE/ - Dvacátý šestý ročním memoriálu George Armstronga Custera těšil příznivce celé dva dny. V pátek sice pořadatelé akci zahájili, v sobotu ale program vypukl naplno. Na louce ve Všeticích rozprostřeli svůj tábor jak americké jednotky z občanské války, tak i Indiáni.

Pouťové zábavy začínají, řidiče čekají komplikace

Benešovsko /INFOGRAFIKA/ - Začíná doba pouťových slavností na Benešovsku. Ty lákají na svůj různorodý program jak malé, tak i velké návštěvníky. Pro většinu lidí jsou pouťové zábavy tradičním povyražením. Jiným ale tyto akce přinášejí spíše trable.

Sázavský klášter hostí první Baby Fest

Sázava – Především dětem do šesti let je určen nový festival Baby Fest, jehož první ročník se uskuteční v neděli od 10 do 17 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení