VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Americký vojenský konvoj pojede po dálnici D1 mezi 9. až 14. září

Benešovsko – Regionem opět projedou jednotky ozbrojených sil USA.Přesun 2. mechanizovaného pluku z bavorského Vilsecku na cvičení NATO Brave Warrior 2015 v Maďarsku, takzvanou „Danube Ride" (Dunajská jízda)bude realizovaný ve třech termínech, přičemž první dva přesuny budou průzkumné pro průjezd hlavního proudu.

29.8.2015
SDÍLEJ:

Americká vozidla po dálnici D1 pojedou mezi 9. až 14. září.Foto: Deník/ Ladislav Jerie

Hlavní proud bude rozdělený, tak jako při jarní jízdě „dragounů" z Pobaltí do Německa, do několika kolon, aby co nejméně zatížil dopravu na pozemních komunikacích.

U Bernartic dotankují palivo

Benešovskem po dálnici D1 projedou mezi středou 9. září a víkendem, přičemž u Bernartic vojenská vozidla sjedou z dálnice do uzavřeného areálu pro doplnění paliva z vlastních cisteren.

Další zastávkou bude Vojenská akademie ve Vyškově, kde posádky přespí před další jízdou do Maďarska.

„Průjezd americké jednotky v každé koloně nepřesáhne dobu 48 hodin a představuje pro Českou republiku a její občany pouze minimální zatížení v podobě zvýšeného provozu na některých komunikacích," sdělil ministr obrany Martin Stropnický.

„Jedná se o další z mnoha tranzitních průjezdů přes naše území. Jen za první pololetí letošního roku jich po pozemních komunikacích bylo 105. Tyto přesuny jsou samozřejmě součástí našich závazků v rámci Severoatlantické Aliance, kde se těšíme pověsti spolehlivého člena a partnera," upřesnil Martin Stropnický.

Mosty a podjezdy ohlídá policie

„Technické a logistické zabezpečení konvoje Danube Ride silami a prostředky Armády České republiky je připravené. Věřím, že průjezd konvoje přes Českou republiku bude stejně jako v ostatních případech bezproblémový," uvedl náčelník Generálního štábu AČR Josef Bečvář.

Letos se v rámci republiky po pozemních komunikacích přepravilo v 18 silničních proudech a 87 samostatných přesunech 1277 zahraničních vojáků.

Před průjezdem kolony amerických vozidel dálničáři prohlédnou mosty a na provoz na nich, i u podjezdů, budou dohlížet policisté, kteří také v civilních autech vytvoří hlavnímu proudu při jízdě od Prahy na Moravu předvoj.

Autor: Ladislav Jerie

29.8.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Oskar Fotr.
14

Důležitější je pro mě výhra mužstva, říká Fotr

Pěstujeme olivy

KRÁTCE: Kvůli filmu se bude omezovat chod vozovky

Benešov - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

V Benešově má vzniknout první soukromá základní škola

Benešov /ANKETA/ – V podmínkách Benešova naprosto unikátní záležitost chystá na příští školní rok podnikatelka Helena Šešinová. V centru města chce otevřít první soukromou Základní školu Zvonková.

Za elektronickou hudbou míří do Benešova tisíce lidí

Benešov /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ - Zřejmě poslední festival, který bude uspořádán v areálu Táborských kasáren v Benešově, začne již v pátek od 18 hodin a potrvá až do neděle. Na třetí ročník Exploration festivalu přicestují za taneční elektronickou hudbou o víkendu davy lidí.

O hlasy středočeských voličů usiluje celkem 26 stran

Praha – Politických stran, hnutí a dalších subjektů, které se v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR budou ve středních Čechách ucházet o hlasy voličů, je celkem 26. Krajský úřad to mohl konstatovat po úterní 16. hodině, kde vypršela lhůta pro podávání kandidátních listin. „Celkem se ve Středočeském kraji na podaných kandidátních listinách strany a hnutí snaží do voleb zaregistrovat 753 kandidátů,“ konstatoval Pavel Lochař z krajského úřadu. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení