VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavba přeložky tratě do Prahy Vršovic se zadrhla

Benešovsko - Cestující vlakem si užívají pohodlnou jízdu po železničním koridoru z Votic až do pražské Hostivaře. Za ní měla v polovině září začít od Záběhlic stavba čtyřkolejné přeložky rušeným seřaďovacím nádražím až do Vršovického osobního nádraží, v němž je projektovaná přestavba kolejiště, prodloužení podchodu a rekonstrukce zastřešení nástupišť.

19.8.2016
SDÍLEJ:

V budoucí zastávce Eden postaví čtyři traťové koleje a plocha vpravo, po níž vede současná trať, zůstane vyhrazená pro budoucí vysokorychlostní trať Praha - Brno.Foto: vizualizace Sudop/SŽDC

Správa železniční dopravní cesty však tento týden náhle zrušila výběrové řízení, čímž se modernizace tratě a výstavba nových stanic Zahradní Město a Eden s návazností na pražskou hromadnou dopravu zpozdí.

„Vyhlášení nové soutěže na tuto stavbu s plánovaným zahájením prací na jaře 2017 lze předpokládat v nejbližších měsících. Zrušení soutěže je zákonný krok. Tuto možnost si zadavatel vyhradil přímo v zadávací dokumentaci konkrétní veřejné zakázky," vysvětlil Benešovskému deníku Marek Illiaš ze Správy železniční dopravní cesty.

Důvodem napřímení dvoukolejné tratě z Benešova do Prahy hlavního nádraží v oblasti Strašnic, kde současná vlaková zastávka zanikne, a městské části Vršovice je zvýšení rychlosti na 120 km/h, dosažení vyšší třídy zatížení a prostorové průchodnosti podle parametrů mezinárodní železniční unie.Do přeložky zaústí i dvoukolejná trať z Malešic.

Přeložka tratě ze Záběhlic do Vršovic osobního nádraží včetně úprav jeho kolejiště, prodloužení podchodu a zastřešení nástupišť 3 732 327 251,42 korun, přičemž z evropských peněz je příspěvek 3 065 733 604,30 korun.

Autor: Ladislav Jerie

19.8.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

KRÁTCE: Opravují přejezdové zařízení. Řidiči si musí dávat pozor

Plněný patizon

Škola vaření: co s patizonem, zeleninou ve tvaru létajícího talíře?

Milovníky swingu potěší devítičlenné uskupení Melody Gentlemen

Benešov /FOTOGALERIE/ – Open air festival Benešov City Live pokračuje dnes bezmála dvouhodinovým koncertem souboru Melody Gentlemen z Lednice. Od 20 hodin vystoupí na Masarykově náměstí s pořadem Každý tančí swing!, který mapuje vývoj swingu v Čechách i USA.

Odebrání jankovských koní bylo oprávněné

Votice /FOTOGALERIE/ – Předběžnou náhradní péči u jankovských koní potvrdil nyní Krajský úřad, a to i přesto, že se majitel zvířat několikrát odvolal.

Křivsoudov si zopakuje atentát na Heydricha

Křivsoudov /ROZHOVOR/ - Historická i současná vojenská technika, uniformy vojáků a dobové kostýmy. O více než 75 let zpátky v minulosti se vrátí návštěvníci akce, která se bude konat v sobotu 26. srpna v Křivsoudově.

KRÁTCE: Život arcivévody poznají lépe

Benešovsko - Přinášíme vám přehled zajímavých událostí na Benešovsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení