VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mizerný stav chodníků znemožňuje chůzi, údržbu a jízdu invalidních vozíků

Neveklov –  Část chodníků v městečku je po nedávné rekonstrukci, ale většina v ulicích Neveklova  je ve špatném stavu, znemožňující bezpečnou chůzi i letní a zimní údržbu.

25.9.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Ladislav Jerie

„Opravu chodníků v Benešovské a Táborské ulici se nám podařilo uskutečnit v souběhu s přeložením venkovního elektrického vedení do kabelů, což byla investice správce  sítě. Tím jsme ušetřili 400 tisíc korun. Rekonstrukci potřebují všechny chodníky ve městě," uvedl starosta Jan Slabý.

„Pro jejich opravu máme zpracovaný generel. Kompletně by akce měla stát 18 milionů korun. Předpokládám, že se každý rok opraví postupně alespoň jejich část. Která ulice se upřednostní, je na rozhodnutí budoucí rady a zastupitelstva po komunálních volbách. Já osobně bych se přiklonil k přednostní opravě  chodníku v Pražské ulici do Tloskova," nastínil Jan Slabý.

„Přeci jenom je velmi frekventovaný a vede z města k Centru sociálních služeb, které je v Neveklově největším zaměstnavatelem. Nynější povrch chodníků je hrozný na údržbu, " konstatoval.

Nejhorší je úsek od benzínky k hospodě

„Chodí se po něm hrozně špatně. Nejen nám do práce, ale i našim klientům, zejména těm na invalidním vozíku. Nejhorší je úsek od benzínky k hospodě," upřesnila Eva Vovsíková, pracovnice tloskovského Centra sociálních služeb.

Pro upřednostnění  opravy chodníku mezi Neveklovem podél zámeckého parku do Tloskova hovoří i plánovaná rodinná výstavba mezi školským areálem, pražskou silnicí a kopcem Sýkorec, kde město plánuje 64 parcel.

S financováním rekonstrukcí chodníků  nevidí starosta problém. Podle  nového rozpočtového určení daní dostává město navíc 6,5 milionu korun, s nimiž pokryje základní potřeby města a zbytek výhodně investuje.

„Pro městskou infrastrukturu je nejdůležitější, když funguje," poznamenal Jan Slabý. Což ne zcela platí o krajských silnicích.

Díry suplují  semafor

Zejména příjezdová komunikace druhé třídy  od Jírovic  a Tisem už je zase samá  díra. Serpentiny mezi odbočkou na Chvojen a Přibyšice   jsou  vloni zcela zrekonstruované a mají hladký asfaltový povrch. Ale čím blíže k Neveklovu, tím je na vozovce více záplat i výtluků. Zpomalovací semafor na okraj  Neveklova u silnice II/114 téměř postrádá smysl.

„Semafory svůj účel plní, většina řidičů je respektuje, i když se najdou jedinci, kteří červenou projedou. Ale kvůli stavu příjezdových silnic jsem se už osobně chystal na krajský úřad. Lidé, kteří po tom tankodromu denně jezdí do práce, i dopravci si mi stěžují.

V Benešově se   uskutečnilo setkání starostů s předchozím hejtmanem Josefem Řihákem. Rozprava vůči kraji byla velice otevřená a kritická. Vyplynulo z ní, že podobné připomínky mají starostové z celého Benešovska.  Když měla před více než deseti lety komunikace na starosti benešovská Správa a údržba, tyhle starosti nebyly. Silnice byly v zimě včas posypané, náletové křoviny vyřezané, tráva posekaná. Fungovalo to," podotkl starosta Jan Slabý.

Útěchou mu může být, že se městu povedlo v souladu s názorem architektů s pomocí peněz  z regionální operační  programu, jenž sdružil evropské a národní dotace, revitalizovat náměstí Jana Heřmana se zachováním původního objemu zeleně. Přičemž byl rozšířený chodník od rohu náměstí podél Komenského ulice.

Autor: Ladislav Jerie

25.9.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

KRÁTCE: Opravují přejezdové zařízení. Řidiči si musí dávat pozor

Plněný patizon

Škola vaření: co s patizonem, zeleninou ve tvaru létajícího talíře?

Milovníky swingu potěší devítičlenné uskupení Melody Gentlemen

Benešov /FOTOGALERIE/ – Open air festival Benešov City Live pokračuje dnes bezmála dvouhodinovým koncertem souboru Melody Gentlemen z Lednice. Od 20 hodin vystoupí na Masarykově náměstí s pořadem Každý tančí swing!, který mapuje vývoj swingu v Čechách i USA.

Odebrání jankovských koní bylo oprávněné

Votice /FOTOGALERIE/ – Předběžnou náhradní péči u jankovských koní potvrdil nyní Krajský úřad, a to i přesto, že se majitel zvířat několikrát odvolal.

Křivsoudov si zopakuje atentát na Heydricha

Křivsoudov /ROZHOVOR/ - Historická i současná vojenská technika, uniformy vojáků a dobové kostýmy. O více než 75 let zpátky v minulosti se vrátí návštěvníci akce, která se bude konat v sobotu 26. srpna v Křivsoudově.

KRÁTCE: Život arcivévody poznají lépe

Benešovsko - Přinášíme vám přehled zajímavých událostí na Benešovsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení