VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Peníze potečou do votických kanálů a ulic

Votice - Město si na příští rok stanoví schodkový rozpočet. Přes 24 milionů korun. Přestože by mělo mít ke konci roku uspořeno na účtu zhruba 50 milionů korun. „Peníze nechceme projíst, utratit na provozních nákladech, ale investovat do městské infrastruktury, která je notně zanedbaná.  Zejména kanalizace a silnic," zdůvodnil návrh rozpočtu se záporným saldem starosta Jiří Slavík.

14.12.2016
SDÍLEJ:

Modernizace čističky si vyžádá zhruba 60 milionů korun. Foto: Deník/ Ladislav Jerie

Votice si do výdajové položky u splaškové vody připravily přes 54 milionů korun. „Na spoluúčast při revitalizaci čističky odpadních vod. Podle projektu budou náklady asi 60 milionů, takže čistička bude skoro nová. Dotace Státního fondu životního prostředí může dosáhnout až 63 procent," podotkl starosta.

Další peníze, přes 18 milionů korun, hodlá radnice v příštím roce využít na opravy ulic. „Na běžné místní komunikace dotace zpravidla nejsou, tak se do oprav těch v nejhorším stavu, kde vystupují kanály, musíme pustit sami," konstatoval Jiří Slavík.

Výjimkou je plánovaná rekonstrukce dalšího úseku Táborské ulice, která se příští rok stane sdruženou investicí města, kraje a peněz ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Výpadovka z města směrem na východ bude zúžená, aby chodník splňoval šířkové normy. Zatím po něm maminka s kočárkem sotva projede.

Přes pět milionů korun je v rozpočtu 2017 navržených utratit za zeleň a péči o ní. „Necháváme si od ochránců přírody zpracovat projekt na ozdravení zeleně na Masarykově náměstí, která naváže na současnou revitalizaci Tyršovy ulice," připomněl starosta města, které už před časem uspořádalo prezentaci studií, jak by mohla vypadat Smetanova ulice a veřejné prostranství na sídlišti kolem ní. „Výsledky ankety mezi obyvateli jsme oprášili a také se jim budeme věnovat," přislíbil Jiří Slavík.

O novém rozpočtu s předpokládanými příjmy přes 204 milionů korun a výdaji přesahujícími 228 milionů korun budou zastupitelé jednat mezi svátečními dny 28. prosince. „Abychom začátek roku nezahájili rozpočtovým provizoriem," vysvětlil starosta.

Autor: Ladislav Jerie

14.12.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

KRIMI MIX: Řešili násilí a podvody

Ilustrační foto

KRÁTCE: Nový retardér zajišťuje bezpečnou cestu školákům

Rozbil kameru, čidlo na světlo a odešel

Benešov - Nejdříve poškodil nade dveřmi kameru a pohybové čidlo na světlo, nakonec odešel z místa pryč. Proto po neznámém muži pátrají benešovští kriminalisté. Pachateli za jeho protiprávní jednání hrozí až jeden rok za mřížemi.

Na Koupáku ve Vlašimi to žije!

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Celou letní sezónu, kdy je otevřen bar Na Koupáku ve Vlašimi, jsou zde pořádány o víkendu nejrůznější akce. Jak koncerty kapel, tak i zábavná vystoupení. Během letošních prázdnin se ve Vlašimi představil Banjo Band Ivana Mládka nebo stand up comedy Na stojáka. Poslední výborný koncert obstarala blues rocková a hard rocková kapel Krausberry.

Železným dědkem se stal talent Klabouch

Maršovice – Jeden z nejstarších cyklistických závodů s nepřetržitou tradicí v České republice (32. ročník), nazvaný Železný dědek, ovládl suverénním výkonem obrovský talent české cyklistiky, osmnáctiletý Petr Klabouch. Na start se postavilo 333 cyklistů. Diváci, kteří v hojném počtu přišli závodníky podpořit, byli svědky skvělých výkonů v podání české amatérské špičky.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení