VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na nové votické radní vypadl kostlivec! Mnohamilionová pokuta

Votice – Votice – Město při budování kanalizace jihozápad údajně porušilo dotační pravidla a finanční ředitelství mu vyměřilo už v dubnu pokutu 16,5 milionu korun. Nikdo z tehdejších nezasvěcených zastupitelů o nařízeném mimořádném odvodu do státního rozpočtu nevěděl.

18.12.2014
SDÍLEJ:

Vedení votické radnice dostalo pod vánoční stromeček od bývalých radních dárek - nezaplacenou pokutu od finančního ředitelství. Foto: Deník/ Ladislav Jerie

Na nového starostu Jiřího Slavíka vypadl „kostlivec" až 20. listopadu při přebírání funkce do Jany Kocurové.

„Město v červnu podávalo žádost o prominutí pokuty, ale dosud neznáme výsledek. Osobně jsem přesvědčený, že k porušení dotačního titulu nedošlo, ale finanční ředitelství je jiného názoru," konstatoval Jiří Slavík.

Překvapivou informaci o pokutě projednávalo votické zastupitelstvo při zasedání v pondělí, na němž se napříč politickými subjekty shodlo na rozpočtovém provizoriu v začátku roku 2015.

„Při provizoriu může radnice na výdaje použít jednu dvanáctinu rozpočtu 2014. To platí na přechodnou dobu i pro příspěvkové organizace zřizované městem. Omezení se netýká rozpracovaných investičních akcí s dotační spoluúčastí," vysvětlil starosta Jiří Slavík.

Schodek měl činit 21 milionů korun

Na přípravu řádného rozpočtu 2015 měli nově zvolení zastupitelé vzhledem k opakované volbě vedení města málo času. Úředníky připravený rozpočet byl minusový.

„Shodli jsme se na zkorigování zdůvodnitelného schodku pro příští rok na něco málo přes sedm milionů korun použitelných pro spoluúčast na dotacích. Uvažovaný schodek 21 milionu korun měl být použitý na provozní výdaje a to nejde," vysvětlil Jiří Slavík.

Odsouhlasený schodek v roce 2015 pokryje radnice ze zůstatku na účtu. Nyní je navržený rozpočet města zveřejněný na úřední desce a jeho schválení je naplánované na 14. ledna.

Například poplatky za odvoz komunálních odpadů by pro votické občany měly podle přijaté obecně závazné vyhlášky zůstat na stejné výši, jako letos.

Autor: Ladislav Jerie

18.12.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

FNL, Vlašim - Varnsdorf 4:1.
9

Bodnutí Fenina rytíře rozzlobilo

Peníze. Ilustrační foto.

Objekty kolem benešovské šatlavy si můžete koupit

Do tiché země vtrhli jako vichřice

Benešovsko /OBRAZEM/ - Na břehu řeky roste tráva ostřice, prý přišli včas, však vtrhli jako vichřice, nad tichou zemí vrčí netopýři a národ němý tlučou oficíři. Ke slovům písně Karla Kryla Jeřabiny nelze ani po 49 letech od okupace Československa vojsky pěti komunistických zemí, nic vytknout. Přesně totiž vystihují atmosféru té doby.

Válečný řev a řinkot zbraní. Taková byla raně středověká bitva

Brdečný - Malá osada Brdečný u Neveklova přivítala o víkendu nespočet nadšenců do historie. Raně středověká bitva Rogar neboli Pojídači mrtvých předvedla příchozím život v minulosti, ale také především raně středověké bitvy.

OBRAZEM: Festival Exploration si užily tisíce fanoušků

Benešov - Dlouho očekávaný festival elektronické hudby v Táborských kasárnách v Benešově skončil. Exploration za uplynulé dva dny ale navštívilo tisíce lidí. Mezi fanoušky byla slyšet jak čeština, tak i angličtina, němčina, francouzština nebo maďarština.

OBRAZEM: Parní lokomotiva Ušatá projela Posázavím

Posázaví - Výletníci a především milovníci lokomotiv mohli být v sobotu nadšeni. Přes Benešovsko, a hlavně Posázavím, projela parní lokomotiva přezdívaná Ušatá. Cestující ale nemuseli ujet celou trasu z hlavního města až do Kácova. Během cesty mohli využít zastávky u zajímavých turistických míst okresu a užít si tak výlet naplno.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení