VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Opuštěný železniční most už zmizel

Voticko /FOTOGALERIE/– Na stavbě 4. železničního koridoru mezi Benešovem a Voticemi montážní práce pokračují i lednu, i když vzhledem ke klimatickým podmínkám není možné plné rozvinutí všech pracovních postupů. Zemní a montážní práce u výpravní budovy stanice Olbramovice jsou plánované do 14. května. První vlak po nové koleji do Bystřice projede 25. srpna.

9.1.2012
SDÍLEJ:

Přestavba stanice Olbramovice pokračovala i v neděli, když padala z nebe voda se sněhem. Foto: Deník/ Ladislav Jerie

„Hlavní práce pokračují převážně v tunelech Zahradnickém, Tomickém a Tomickém II. Dále se provádí zemní práce při rekonstrukci kolejové skupiny železniční stanice Olbramovice, blíže ke staniční budově, plánované do 14. května letošního roku,“ informoval Pavel Halla ze Správy železniční dopravní cesty.

Pokračuje se rovněž na stavbě podchodu, železničním propustku a upravovaném mostním objektu v Olbramovicích, které je nutné dokončit v předstihu před montáží železničního svršku.

V Zahradnickém tunelu pokračují převážně práce na předštěrkování obou kolejí. V Tomickém I a v Tomickém II tunelu stavbaři pokládají multikanály a zpětně zasypávají portálové úseky. Firmy podílejících se na vybavení tunelu – zřizováním závěsů pro trakční vedení, osazováním součástí zabezpečovacího systému, stejně jako montáží vedení pro osvětlení tunelu také nepřerušily práce.

Pracovníci stavby pokračují také v pracích na mostních objektech. U silničního mostního objektu na úseku Tomice – Bystřice, který bude sloužit v rámci přístupové komunikace pro záchrannou a zdravotní techniku, postupně tuto stavbu dokončují.

„V následujícím období budou, kromě ostatních, nadále pokračovat práce ve výluce sudé kolejové skupiny v Olbramovicích. Zejména pracemi na mostních objektech a železničním spodku, stejně jako na zakládání protihlukové stěny lemující železniční trať a chránící obyvatele obce od hlukové zátěže přilehlé trati,“ doplnil mluvčí investora ke stavbě za více než 8,04 miliardy korun.

Demontáž ocelové části opouštěného železničního mostu přes silnici I/18 je téměř hotová a práce se nezastavily ani na zcela přestavovaném a rozšiřovaném železničním mostu přes silnici III/11447 z Olbramovic na Božkovice.

Autor: Ladislav Jerie

9.1.2012
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

KRIMI MIX: Řešili násilí a podvody

Ilustrační foto

KRÁTCE: Nový retardér zajišťuje bezpečnou cestu školákům

Rozbil kameru, čidlo na světlo a odešel

Benešov - Nejdříve poškodil nade dveřmi kameru a pohybové čidlo na světlo, nakonec odešel z místa pryč. Proto po neznámém muži pátrají benešovští kriminalisté. Pachateli za jeho protiprávní jednání hrozí až jeden rok za mřížemi.

Na Koupáku ve Vlašimi to žije!

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Celou letní sezónu, kdy je otevřen bar Na Koupáku ve Vlašimi, jsou zde pořádány o víkendu nejrůznější akce. Jak koncerty kapel, tak i zábavná vystoupení. Během letošních prázdnin se ve Vlašimi představil Banjo Band Ivana Mládka nebo stand up comedy Na stojáka. Poslední výborný koncert obstarala blues rocková a hard rocková kapel Krausberry.

Železným dědkem se stal talent Klabouch

Maršovice – Jeden z nejstarších cyklistických závodů s nepřetržitou tradicí v České republice (32. ročník), nazvaný Železný dědek, ovládl suverénním výkonem obrovský talent české cyklistiky, osmnáctiletý Petr Klabouch. Na start se postavilo 333 cyklistů. Diváci, kteří v hojném počtu přišli závodníky podpořit, byli svědky skvělých výkonů v podání české amatérské špičky.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení