VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krhanicemi i po prázdninách projíždí jedno auto za druhým

Krhanice - Až šestadvacet aut za minutu projede v ranní a potom podvečerní špičce, kdy se lidé vrací domů ze zaměstnání Krhanicemi. Frekvence vozidel je pak na začátku a konci víkendu ještě vyšší. Už několik měsíců tudy totiž vede objízdná trasa kvůli povodněmi poškozené silnici mezi Čakovicemi a Týncem nad Sázavou.

10.9.2013
SDÍLEJ:

V Krhanicích se silnice už začíná propadat.Foto: archiv OÚ Krhanice

Ta je na několika místech podemletá a proto musí nejen osobní, ale i nákladní auta a dokonce i autobusy směřující od Prahy na Týnec jezdit přes obec po silnici, která není na takovou zátěž stavěná. Ta už se také v jednom místě propadla a obec tudíž žádala zastavení nákladní dopravy.

„Veškeré omezení nákladní dopravy kromě autobusů a dopravní obsluhy má pouze souvislost s havárií dešťové kanalizace na silnici na Čakovice pár desítek metrů od obecního úřadu a s havarijním stavem kanálové vpusti nedaleko návsi u obchodu," vysvětlil Aleš Papoušek, starosta obce s tím, že rozhodnutí o zastavení či nikoliv je plně v rukou Městského úřadu Benešov.

Už několik měsíců vede objížďka veškeré osobní, nákladní i autobusové dopravy přes Krhanice. Na vině je neprůjezdná silnice mezi Čakovicemi a Týncem nad Sázavou, kterou zničily letošní povodně.

Kvůli zvýšené frekvenci aut začíná být silnice přes obec v dezolátním stavu a navíc se s příchodem nového školního roku zvyšuje riziko dopravních nehod. Proto alespoň 2. září na žádost starosty Krhanic zklidňovali dopravu a dohlíželi na bezpečnost žáků u základní školy policisté z oddělení Policie České republiky v Týnci nad Sázavou.

A kdy přestane přes obec jezdit veškerá doprava mířící od Prahy na Týnec?

„Informace o délce opravy silnice mezi Čakovicemi a Týncem nad Sázavou jsou rozdílné. Podle informací zhruba měsíc starých je to o zpracování dokumentace na opravu, vyhlášení výběrového řízení a výběru dodavatele ze strany Středočeského kraje," uvedl Aleš Papoušek s tím, že před čtyřmi týdny se vyjadřoval k existenci sítí obce Krhanice v dotčené oblasti pro vytvářenou dokumentaci na opravu.

„V podstatě je to o době dotažení do konce všech nezbytných administrativních kroků a zajištění potřebných financí z rozpočtu Středočeského kraje," dodal starosta Krhanic.

Jeho slova potvrdila i tisková mluvčí Středočeského kraje Nicole Mertinová. Jakmile prý bude vydané Rozhodnutí o udělení územního souhlasu na uvedenou stavbu, oprava, jejíž cena by se měla vyšplhat na dvaačtyřicet milionů korun a měla by trvat minimálně do konce tohoto roku, může začít.

Jedinou nadějí, že by se mohl snížit počet projíždějících vozidel přes Krhanice je snaha Středočeského kraje o co nejrychlejší alespoň částečné zprůjezdnění podemleté vozovky.

„Současně však musí být zajištěna bezpečnost silničního provozu," zdůraznila Merinová, podle které se kraj nebrání podílet se na opravě silnice v Krhanicích, jenž je kvůli objížďce v katastrofálním stavu.

„Jsme si vědomi současného stavu, a pokud se nám podaří najít potřebné finanční prostředky, budeme opravu této komunikace realizovat," přislíbila tisková mluvčí Středočeského kraje.

Autor: Martina Křečková

10.9.2013
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nůžky v podání Lukáše Zoubka (v červeném) přestřihly nohy Jiřího Novotného, rekordmana v počtu českých titulů se Spartou Praha.

V oslabení se Votice neubránily

Ilustrační foto

Divišov byl opět stoprocentní

Nespeky dostaly rychle druhou facku

Nové Strašecí – Nováček krajského přeboru z Nespek má vrásky na čele, když se ani ve druhém zápase nedočkal bodů, naopak chytil potupnou čtyřku, tři góly inkasoval od 11. do 28. minuty.

Zápas zlomil ve prospěch Poříčí Vosáhlo z penalty

Beroun – Po čtyřech dnech nastoupili fotbalisté Poříčí nad Sázavou ke druhému zápasu krajského přeboru a podruhé slavili výhru. Po Novém Strašecí zvítězili i v Berouně, když rozhodující gól vsítil Jakub Vosáhlo z penalty.  

OBRAZEM: Tři poštolky znovu vzlétly na vlašimském letišti

Vlašim - Nejen letadla startují na vlašimském letišti. Svoji druhou šanci zde také dostaly tři mladé poštolky obecné, které byly v péči vlašimské zvířecí záchranné stanice. Na cestu ke svobodě je přišli doprovodit i klienti Domova pro seniory z Vlašimi.

Ani na Indiány se při memoriálu generála Custera nezapomnělo

Všetice /FOTOGALERIE/ - Dvacátý šestý ročním memoriálu George Armstronga Custera těšil příznivce celé dva dny. V pátek sice pořadatelé akci zahájili, v sobotu ale program vypukl naplno. Na louce ve Všeticích rozprostřeli svůj tábor jak americké jednotky z občanské války, tak i Indiáni.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení