VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krátké zprávy z Benešovska

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Benešovska.

13.9.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Michal Fanta

Výstavy je možné stále navštívit
Benešovsko - Různorodé výstavy v okrese mohou zájemci stále navštívit, a to povětšinou až do konce září. Krom Týnce nad Sázavou, Benešova, Vlašimi či Sázavy, kde se stále vystavuje, si mohou příznivci užít zajímavou expozici také ve Voticích. Ve votickém klášteře svatého Františka z Assisi je připravená výstava, která je zaměřená na retro autíčka. Modely autíček představují vozy, které se po silnicích proháněly v 70. a 80. letech minulého století v bývalé ČSSR. Kromě pondělí je expozice přístupná každý den od 10 do 17 hodin, mimo obědovou pauzu.

Zajímavé akce zažijí v Konopišti, prohlídku i přednášku
Konopiště - Carpe diem se zámožným rytířem Přechem z Hodějova aneb výlet do renesančního života, to je v jiném slova smyslu večerní prohlídka prostor zámku Konopiště, do nichž se návštěvníci běžně nedostanou. Akce se koná ve středu 13. září od 20 hodin. Ve čtvrtek 14. září se naopak mohou zájemci těšit na přednášku v konopišťském zámku. Příchozí se dozví více o potomcích Marie Terezie na evropských trůnech ve 20. a 21. století.

Při semináři se dozví, jak milovat svůj život a sebe
Benešov – Seminář Miluj svůj život začne ve středu 13. září od 17 hodin v benešovské Restauraci na Bejkárně. Příchozí se naučí, jak na sobě lépe pracovat, jak funguje motivace, či jak si stanovit cíle a poté s nimi pracovat. Zájemci si také popovídají o vděčnosti a meditaci. Jako bonus bude připraven výklad z kávové sedliny. Pozor, počet míst na akci je ale omezen.



Varhanní koncert rozezní kostel na Hradišti u Lštění
Hradiště – Český varhanní festival, který se v České republice koná již po jedenácté, má své zastoupení také na Benešovsku. Akci v rámci celorepublikové události uspořádají v sobotu 16. září v kostele svatého Klimenta na Hradišti u Lštění. Od 17 hodin se tak představí sopránistka Gabriela Eibenová a Adam Viktora, který svůj um předvede na varhanách.

Veřejnosti otevřou známou továrnu na sladkosti
Poříčí nad Sázavou – Společnost na výrobu cukrovinek z Poříčí nad Sázavou se v sobotu 16. září otevře veřejnosti. Den otevřených dveří pořádá společnost poprvé ve své dvacetileté historii nejen pro zaměstnance a jejich rodiny, ale i pro ostatní zájemce. Návštěvníci budou mít možnost setkat se s vedením továrny i s jejími spolupracovníky. Zejména ale budou mít jedinečnou příležitost podívat se do míst, kam se běžně nelze dostat.

Štrúdlem podpoří medvěda
Benešov – Štrúdl festík nebude jen o ochutnávání této klasické české pochutiny či soutěžení v pečení nejlepšího štrúdlu, ale také o podpoře konopišťského medvěda. Akce začne v sobotu 16. září od 10 hodin na parkovišti v ulici Vnoučkova v Benešově.

Zavzpomínají na Jaroslava Foglara
Heřmaničky – Již tradiční vzpomínkovou akci na tábory Jaroslava „Jestřába“ Foglara na Bobří řece, tedy Mastníku pořádají votičtí skauti v sobotu 16. září mezi 11 a 14 hodinou. Událost se uskuteční u pamětního kamene u cesty mezi osadou Peklo a rybníkem Velký Mastník u Heřmaniček. Zážitky z táborů, které se na tomto místě konaly, popsal Jaroslav Foglar také v knize Hoši od Bobří řeky.

Autor: Lucie Sedláková

13.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Příbramsko – Solenice a Kamýk byly před 15 roky nejpostiženější obcí regionu při katastrofální povodni 2002. Když se povodňová vlna hnala Vltavskou kaskádou, zatopila Solenice pod hrází Vodního díla Orlík a pod vodou se vzápětí ocitá i Kamýk nad Vltavou.

Povodí Vltavy usnadní konec sezony. Nabízí lovení lodí z Orlíku

Slavnostního otevření pečovatelského domu ve Zvěstově se zúčastnili nejen místní, ale také hejtmanka Kraje.
38

Ve Zvěstově otevřeli pečovatelský dům

Středočechů přibývá. Může jich být víc o statisíce

Střední Čechy – Přes jeden a čtvrt milionu obyvatel má Středočeský kraj nyní – a během příštího desetiletí by se jejich počet mohl vyšplhat k půl druhému milionu. Mnozí z těch nových ovšem nebudou mluvit ryze „středočesky“; nářečí si přivezou se svých domovů z celé republiky. A pro leckteré bude čeština dokonce cizím jazykem.

Ringhofferovské oslavy přiblíží minulost Tatry. V pivovaru

Střední Čechy – Stařičké i novější vozy značky Tatra budou o víkendu k vidění v obcích Velké Popovice a Kamenice na Praze-východ.

Kardinál Dominik Duka popřál Farní charitě k výročí

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Farní charita ve Vlašimi slaví 25 let. Na oslavy dorazil i kardinál Dominik Duka, arcibiskup pražský.

Dva hráči se stanou na šest zápasů diváky

Benešovsko - Okresní disciplinární komise Benešov měla opět při svém zasedání dost práce. Nejdelší trest dostali Arnošt Korecký z Chotýšan a Martin Poustecký z Miličína, jenž budou v rolích diváků šest zápasů.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení