VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krátce z Benešovska

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

15.9.2017
SDÍLEJ:

Divoké prase, ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

Kvůli moru prasat mají myslivci lovit intenzivněji
Benešovsko – Kvůli zamezení šíření nákazy afrického moru prasat v Česku, nařídila SVS řadu mimořádných opatření. Jedním z nich je i to, že uživatelé honiteb mají intenzivně celoročně lovit divoká prasata bez ohledu na věkovou kategorii a pohlaví s možností pomoci zdrojů umělého osvětlení a dokonce zaměřovačů zbraní konstruovaných na principu noktovizorů. To jsou přístrojů, které zachycují i bezvýznamné množství tepelného záření, a proto ho nejčastěji při své noční práci využívají vojáci. 


Základní umělecká škola je plná žáků
Benešov – Tisíc a ještě k tomu pět žáků. Takovou kapacitu má Základní umělecká škola Josefa Suka Benešov a její pobočky v Týnci nad Sázavou, Bystřici, Netvořicích, Choceradech a Teplýšovicích. A shora uvedené číslo současně udává, kolik dětí nastoupilo do čtyř oborů v novém školním roce. Ten bude v pořadí už 78. Adepty profesionálního umění hudebního, tanečního, výtvarného i literárně dramatického vzdělává celkem 42 pedagogů. Ti už šestým rokem vyučují podle Školního vzdělávacího programu. Politici rozhodli o dětech z vesnic v okolí Benešova
Benešov - Jistotu, že děti, které dosáhly předškolního věku, začnou chodit do mateřské školy, jak to nově nařizuje zákon, mají od středy 13. září rodiče žijící se svými potomky v obcích Chlístov, Struhařov, Tisem, Soběhrdy a Václavice. Ani v jednom z těchto sídel nefunguje mateřská škola, proto jejich představitelé dojednali s městem Benešovem vytvoření společného školského obvodu. A protože je k tomu zapotřebí schválení obecně závazné vyhlášky (OZV), a to může udělat jen nejvyšší orgán města, zastupitelstvo, jednalo se o tom i při jeho středeční schůzi v KD Karlov. Schválení OZV prošlo bez problémů a děti ze zmiňovaných obcí mohou docházet do mateřinky U kohouta Sedmipírka v Dukelské ulici a také do nyní ještě nedostavěné MŠ Úsměv, na benešovském sídlišti Spořilov.

„Další tři městské školky, Čtyřlístek v Bezručově ulici, Berušky v ulici Táborské a také MŠ Karlov, dohodu s obcemi o společném školském obvodu nemají. Proto do nich docházejí jen děti z Benešova a jeho osad,“ připomněla právnička úřadu Magda Zacharieva.

Společný školský obvod pro docházku do školy vytvořila další nově schválenou OZV s benešovskou ZŠ v Dukelské ulici také obec Čakov. 

Autor: Zdeněk Kellner

15.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Okresní víkendové fotbalové výsledky

Známá zpěvačka se nebála a poslední písničku odzpívala mezi diváky.
58

OBRAZEM: Monika Absolonová zazpívala svůj největší hit mezi diváky

Incident na hřišti přinesl dvě červené

Benešov – Třetiligový fotbalový zápas mezi Benešovem a Zápy přinesl po půlhodině hry málo vídanou rvačku, kdy se do sebe pustili domácí Petr Ježdík s hostujícím Valentou, do které se připletl domácí Laštovka a padnul na Valentu. Po následné strkanici zbytku hráčů, vytasil rozhodčí Klupák červenou kartu pro Valentu a Laštovku, Petr Ježdík vyšel k překvapení všech s čistým štítem.

OBRAZEM: Svatý Václav popřál českému národu k lepším zítřkům

Louňovice pod Blaníkem - Svatý Václav ještě v hoře Blaník zůstane. Čechy zatím pomoc, podle něj, nepotřebují. Alespoň to řekl obecenstvu v Louňovicích pod Blaníkem, když zahájil každoroční Svatováclavské slavnosti. Na přání, aby se Čechům dobře dařilo, ale neopomněl.  

Redaktor počasí Michal Žák seznámil Vlašimské s extrémy v počasí

Vlašim - Noc vědců ovládla vlašimskou hvězdárnu v pátek 22. září od 17 hodin. Hlavním bodem programu byla přednáška redaktora počasí z České televize Michala Žáka. Ten přítomné seznámil s extrémy v počasí.  

KRÁTCE: Uvidí výcvik psů i zásahy hasičů

Benešovsko - Co se děje na Benešovsku?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení