VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Studenti vystaví fotografie, výstava poučila o Marie Terezii

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Benešovska.

19.6.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv Deníku

Výstavu studentů kreativní fotografie uvidíte u Roškotů

Vlašim – Výstavu studentské kreativní fotografie přístupnou během všedních dnů od 9 do 16 hodin mohou zájemci o tento druh umění navštívit až do konce týdne ve vlašimském Spolkovém domě sourozenců Roškotových na Palackého náměstí. Své fotografie tam vystavují Radka Pajková, Tomáš Pěnkava, Lucie Krupková, Kateřina Havlová, Andrea Smékalová a Ivana Novosadová.

Vlašimský sbor Dech zpíval v aule gymnázia

Benešov – Letní koncert vlašimského smíšeného pěveckého sboru Dech se konal v aule benešovského gymnázia. Zhruba padesátka posluchačů si vyslechla celý letní repertoár sboru, který se převážně skládá z lidových a židovských písní, ale i popové a jazzové hudby. Pětatřicetičlenný sbor založený v roce 1991 zazpíval v doprovodu kontrabasu, kytary či klarinetu zhruba patnáct písní. Koncert dirigoval sbormistr Petr Koronthaly. Další, a to poslední koncert sboru Dech v letní sezoně se koná ve čtvrtek od 19.30 ve vlašimském zámku. 

O Marii Terezii se zájemci dozvěděli více při výstavě

Konopiště – Další z komentovaných prohlídek výstavy Marie Terezie – panovnice stojící u zrodu úspěšné dynastie se s Jindřichem Forejtem konala na Konopišti. Při tom se návštěvníci dozvěděli o její vládě, Habsbursko-Lotrinské dynastii, matce i ženě stojící mezi synem a manželem, oběma významnými panovníky. „Výstavu jsme připravovali od ledna,“ připomněl Jindřich Forejt s tím, že významnou pomoc při tom poskytlo Národní muzeum v Praze a také Vojenský historický ústav. Na Konopišti se tématu Marii Terezii budou věnovat i další přednášky. „V případě zájmu návštěvníků se v příští sezóně uskuteční další výstavy, věnované výročím Habsburků,“ dodal spoluautor současné výstavy a průvodce prohlídky Jindřich Forejt. 

Do týneckého muzeau starého hradu nepoteče

Týnec nad Sázavou – Na částku přes 885 tisíc korun, včetně 150 tisíc korun dotace Ministerstva kultury, přišla město oprava střechy muzea stojícího pod věží středověkého hradu ve staré části Týnce nad Sázavou. Místo smrkových šindelů pokrývači vybavili střechu stejným modelem krytiny vyrobeným ale z odolnějšího dřeva modřínového. Kromě krytiny je nyní muzeum chráněno proti zásahu blesku novým hromosvod. Střechu objektu rekonstruoval odborník na opravu památek Josef Čábelka. 

Open Door Hospital festse bude konat už počtvrté

Benešov – Již čtvrtý ročník benefičního festivalu Open Dor Hospital fest uspořádá Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov. Výtěžek z něj pomůže tentokrát porodnici. Akce se sice bude konat až na konci srpna, už nyní jsou ale známé detaily. Festival připadne na 26. srpna a začne už hodinu před polednem. Tentokrát se ale nebude konat v areálu nemocnice, ale v areálu Nové myslivny na Konopišti. „Letošní festival jsme museli přesunout z areálu nemocnice, protože v místech louky, kde se odehrával dříve, je v současné době již nové parkoviště pro naše pacienty. Tím se nám ale zase na druhou stranu otevírá nový prostor a možnost oslovit touto charitativní myšlenkou nejenom obyvatele města, ale i návštěvníky z celé České republiky, kteří přijedou na výlet do Konopiště,“ vysvětlil tiskový mluvčí a ombudsman nemocnice Petr Ballek. Na pódiu se vystřídá osm formací z Benešova a okolí. Zahraje Poprask, Rucenohy, Lady Praga, Rock Tom, Vesper, Zelenina, Ultima a ATD. 

Ve Zbožnici už používají splaškovou kanalizaci

Zbožnice – Splaškovou kanalizaci a čistírnu odpadních vod ve Zbožnici už mohou tamní obyvatelé používat. Rozhodli o tom úředníci Stavebního úřadu Benešov při kolaudaci stavby. Její závěrečná kontrolní prohlídka se konala sice už v dubnu, ale až minulý týden rozhodnutí nabylo právní moci. Kanalizace může začít fungovat, protože vodoprávní úřad nezjistil závady bránící jejímu bezpečnému užívání, ani rozpor se závaznými stanovisky dotčených orgánů. Úřad také shledal, že skutečné provedení stavby a její užívání nebude ohrožovat život a zdraví lidí ani zvířat, bezpečnost anebo životní prostředí.

Masarykovo náměstí bude v sobotu patřit trhovcům

Benešov – V pořadí už třetí letošní farmářský trh se uskuteční na Masarykově náměstí v sobotu. Od osmi hodin ráno své výpěstky budou prodávat zahrádkáři i živnostníci. Tentokrát všem k dobré náladě zahraje Štěpán Kojan. Zaparkovat mohou návštěvníci města v zdarma areálu Pražských a Táborských kasáren. 

Autor: Zdeněk Kellner, Redakce

19.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Slunovrat zahájil Miro Šmajda s Františkem Nedvědem
76

Slunovrat zahájil Miro Šmajda s Františkem Nedvědem v komorní atmosféře

Malá Gabriela Matoušková se narodila v pátek 16. června v 8.54  rodičům Šárce Hromasové a Karlovi Matouškovi. Při narození v benešovské porodnici vážila 3 790 gramů a měřila 51 centimetrů.  Doma ve Vlašimi se už na ni těší starší bratříček Karel (2).
7

Právě jsme se narodili

Ševcovský jarmark splácí dluh načeradským ševcům

Načeradec – Třetí ročník Ševcovského staročeského jarmarku si mohou užít zájemci zítra od 9 do 16 hodin u načeradského kostela. O zábavu, dobré jídlo i řemeslné produkty bude postaráno. Akce totiž každoročně připomíná tradici řemesel v Čechách a především ševcovství, které má v Načeradci bohatou historii.

KRÁTCE: Sloupy veřejného osvětlení pronajmou kvůli buginám

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešova!

Motocyklista nepřežil nehodu, policie hledá svědky

Benešov – Otáčení do protisměru přes dvojitou bílou dělící čáru mělo fatální následky. Řidič osobního vozidla, který tento manévr podnikl na silnici 1/3 u Benešova ve směru od Prahy do Tábora, utrpěl vážná zranění.

AUTOMIX.CZ

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies