VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Středověká bitva nadchne každého

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska!

17.8.2017 1
SDÍLEJ:

Stovky diváků sledovaly tradiční středověkou bitvu ve Vodním hradě v Budyni nad Ohří.Foto: Deník / Pech Karel

Středověká bitva nadchne každého

Historická bitva s názvem Rogar – Pojídači mrtvých odehrávající se v raném středověku proběhne tento víkend. V sobotu 19. srpna začíná program ve 12 hodin a zájemci uvidí tábor válečníků, budou moci využít možnosti ukázky zbraní a zbrojí, dobová řemesla, turnaj v hodu oštěpem, lukostřelbu, tržiště, budou moci využít občerstvení a mnoho dalšího. V 16 hodin začíná samotná bitva. Nedělní program startuje v 11 hodin a bude probíhat průběžně jako v sobotu. Druhá bitva poté začíná ve 13.30. Zájemci si také budou moci vyzkoušet pár vikingských her a sledovat komentovanou kuchařskou soutěž.

Výletníci mají další způsob dopravy

Výlety historickým parním vlakem proti proudu řeky Sázavy odstartují v sobotu 19. srpna. Letní romantickou projížďku krajinou na parní lokomotivě nazvané Velký bejček mohou zájemci navštívit na 17 hlavních stanicích. Trasa je naplánována na Praha – Braník – Kácov.

Místní produkty nabídnou posvícenské trhy

Posvícenské farmářské trhy startují již tuto sobotu 19. srpna od časných 8 hodin. V srdci Benešova na Masarykově náměstí si tak zájemci budou moci koupit místní domácí potraviny či výrobky. Parkování v prostorech Táborských a Pražských kasáren je zajištěno zdarma.

Sousedskému posezení předejde taneční večer

Pouťové muziky v Ratměřicích oživí ratměřickou náves již tento víkend. Začíná se v sobotu 19. srpna od 20 hodin, kdy je na programu taneční zábava se skupinou Noc, v neděli od 15 hodin pak následuje sousedské posezení doprovozené s dechovkou Milana Včeláka.

Na parkovišti se uskuteční farmářské trhy

Farmářské trhy probíhají i tuto sobotu 19. srpna a to právě v Neveklově. Nakoupit, či si jen prohlédnout regionální potraviny a také výrobky budou zájemci moci už od 8 hodin až do 11.30. Trhy se konají na parkovišti přímo před budovou Informačního centra Neveklov.

Výšlap se turistům jistě vyplatí

Výstup na Neštětickou horu proběhne tuto sobotu od 14 hodin. Začíná se v Neveklově, odkud se jde asi 5 kilometrů k Neštěticům a odtud začne výstup na horu. Od 16 hodin je připraven program na vrcholu rozhledny, jako výstava či komentovaná prohlídka.

S divadly se myslí i na děti

Divadelní představení pro děti nazvané Ulhaná princezna představí divadlo Šus od 17 hodin ve venkovním areálu hradu v Týnci nad Sázavou. Při nepříznivém počasí se pohádka přesune do prostor galerie muzea. Je zajištěno občerstvení. Vstupné dobrovolné.

Pohádka zabaví vlašimský park

Pohádkové léto ve vlašimském parku pokračuje v sobotu od 18.30 u Vlašimské brány. Tentokrát se představení nazývá Jak šel Venda do světa a je v podání divadla Kapsa. Před pohádkou mohou návštěvníci divadla zdarma zavítat do paraZOO Vlašim, již od 17.30.

Každý si přijde na své vlastní

Odpolední pohádka se chystá i ve Voticích, již od 18 hodin v neděli. Představení O Budulínkovi mohou děti vidět na zahrádce restaurace U Modré kočky za každého počasí. Pro rodiče je po skončení připravena zahrádka pro odpočinek, pro děti zase hřiště.

Budou vidět souhvězdí i planety

Astronomické pozorování oblohy dalekohledem nebo pouhým okem mohou návštěvníci zažít ve vlašimské hvězdárně od 21 hodin již v pátek. Pozorování má na programu i výklad pro veřejnost či promítání. Zájemci tak uvidí souhvězdí, planety, Měsíc i stanici ISS.

Trhy se zakončí divadelní hrou

Divadelní představení nazvané Zazpívejme notu, pro křiklouna Otu se koná v neděli v rámci benešovského posvícení na Masarykově náměstí od 10.45. Hru představí Divadélko Kůzle. V případě nepříznivého počasí bude divadlo přesunuto do KD Karlov.

Autor: Redakce

17.8.2017 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kotlíkové dotace. Ilustrační foto.

Vysvětlování motanice kolem dotací opoziční zastupitelé neprosadili

Na dnu otevřených dveří poříčského závodu se sešli lidé z blízkého i dalekého okolí.

Společnost vyrábějící cukrovinky navštívily davy

Arnošt Korecký asi s pomezním Brýlem nepůjde na pivo

Benešovsko – Okresní přebor odjel čtvrté kolo, ve kterém padlo 24 gólů.

Na vyhnání z domova Václav Potůček nezapomíná

Benešovsko – I když vystěhování obyvatel prostoru pro cvičiště SS ohraničeného na západě Vltavou, na severu Sázavou, na východě železnicí z Prahy do Tábora a na jihu tratí z Olbramovic do Sedlčan začalo fakticky už na jaře 1942 vyhláškou německé okupační správy, fyzické přesuny odstartovaly toho roku na podzim. Stalo se tak přesně před 75 lety. „Celý proces Němci rozdělili na pět etap od 15. září 1942 do 1. dubna 1944,“ připomněl ředitel Státního okresního archivu Benešov Michal Sejk, místostarosta Neveklova. I jeho rodiny usídlené v Neveklově po generace, se tahle smutná událost týkala.

KRÁTCE: Marie Terezie ovládne zámek

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska.

OBRAZEM: Vodnické hrátky si děti užily u táboráku

Benešov - Zasoutěžit si i pobavit se u táboráku přišly rodiny s dětmi na farní zahradu římsko-katolického kostela na Karlově.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení