VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Divišovští žádali o dotaci, jímky u domů mají zmizet

DIVIŠOV - Část městyse má projít rekonstrukcí a výstavbou kanalizace i vodovodu

30.11.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační foto: Podobný obrázek budou Divišovští vídat častoFoto: Deník/Ladislav Jerie

Ve znamení rekonstrukce a výstavby vodovodu a kanalizace se ponese příští rok ruch v části městyse zvané Malá Strana.
Vedení města jím chce nahradit už padesát let sloužící inženýrské sítě, které jsou v havarijním stavu.
„Důvodem je i to, že byť máme v Divišově čističku, v části nemovitostí jsou doposud jímky na vyvážení. Chceme je zrušit a zvýšit tak komfort tamních obyvatel,“ řekl starosta městyse Zdeněk Eichler.
Téměř kilometr dlouhá trasa bude stát přes patnáct milionů korun. Z toho devadesát procent přiteče z evropských fondů a zbytek doplní místní rozpočet. „Z toho uhradíme samozřejmě i výběrové řízení, fáze projektu a tak dále, protože to jsou pro dotaci neuznatelné náklady,“ podotkl Eichler.
Zda Divišovští se svým projektem uspěli, to se dovědí už v únoru. Aby měli reálnější šanci na získání více bodů než ostatní žadatelé, a tudíž na kladné vyřízení žádosti, doložili k ní navíc nepovinné přílohy. Jednou z nich je například doklad o uskutečněném komunitním plánování.
„Sezvali jsme občany té části městyse, kde se akce uskuteční, podrobně je se vším seznámili a zodpověděli jsme jejich různé dotazy. Nyní jsou v obrazu, co se u nich bude dít. Nikdo neprojevil nesouhlas,“ podotkl starosta Divišova.
Pokud vše dobře dopadne, objeví se první stavební práce už v březnu příštího roku. Jejich trvání odhaduje vedení radnice přibližně do října.
Malá Strana však není poslední částí městyse, kterou je potřeba v tomto směru zvelebit.
„Zbývá nám dodělat tak jednu čtvrtinu, zbytek je už hotový. Páteřní řady máme již vybudované,“ pochlubil se Zdeněk Eichler s tím, že finance z Evropské unie budou čerpat, dokud to půjde.
Dotyčný program je totiž omezen částkou 40 milionů korun a radní zatím vyčerpají chystanou rekonstrukcí a výstavbou jen část peněz.
„V téhle fázi jsme vyčerpaly 14 milionů a pokud budeme mít finance na spoluúčast a projekty, budeme se snažit dotací využívat,“ dodal starosta.

30.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

KRÁTCE: Nový retardér zajišťuje bezpečnou cestu školákům

Neznámému pachateli, který zničil kameru a čidlo, hrozí rok ve vězení.
3

Rozbil kameru, čidlo na světlo a odešel

Na Koupáku ve Vlašimi to žije!

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Celou letní sezónu, kdy je otevřen bar Na Koupáku ve Vlašimi, jsou zde pořádány o víkendu nejrůznější akce. Jak koncerty kapel, tak i zábavná vystoupení. Během letošních prázdnin se ve Vlašimi představil Banjo Band Ivana Mládka nebo stand up comedy Na stojáka. Poslední výborný koncert obstarala blues rocková a hard rocková kapel Krausberry.

Železným dědkem se stal talent Klabouch

Maršovice – Jeden z nejstarších cyklistických závodů s nepřetržitou tradicí v České republice (32. ročník), nazvaný Železný dědek, ovládl suverénním výkonem obrovský talent české cyklistiky, osmnáctiletý Petr Klabouch. Na start se postavilo 333 cyklistů. Diváci, kteří v hojném počtu přišli závodníky podpořit, byli svědky skvělých výkonů v podání české amatérské špičky.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

KRÁTCE: Podniknou půlnoční výšlap na rozhlednu Špulka

Benešovsko - Přinášíme vám přehled kulturních akcí na Benešovsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení