VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kamenické mažoretky se na Zlaté trumpety připravovaly už od jara

Kamenice – Přísloví, které říká, že těžko na cvičišti, lehko na bojišti se vyplatilo mažoretkovému souboru Hraběnky Kamenice.

18.10.2011
SDÍLEJ:

Kamenické mažoretky měly mimo jiného i možnost si vyzkoušet pochodovat na živou hudbu. Foto: Markéta Novotná

Ty se vydaly minulou sobotu do pražské Tesla arény na Dechovkovou show Zlaté trumpety a bodovaly.

„Na akci se soubor připravoval již od letního soustředění. Na trumpetách nás čekal nejen den plný různých vystoupení, ale hlavně první vystoupení pro obě skupiny s živým orchestrem,“ řekla vedoucí mažoretek Markéta Novotná s tím, že malé Baby Hraběnky vystoupily v úvodu před Tesla arénou s Dechovým orchestrem Mladých ze Švihova, a podle ohlasů diváků byly opravdu úžasné.

„Přestože měly mažoretky teprve roční přípravu, vše zvládly na jedničku a ani prodloužení hrané skladby je neudivilo a pokračovaly s úsměvem v sestavě,“ pochválila své začínající svěřenkyně Novotná.

Druhým vystoupením, na které se kamenické Hraběnky skutečně poctivě připravovaly, byl hromadný nástup. V něm všech tři sta účinkujících mažoretek doprovodily mladé dechové orchestry.

Podle slov Markéty Novotné je čekalo šest písniček, na které musely mažoretky reagovat a jak s úlevou v hlase uvedla, i přes improvizaci se vše velice zdařilo.

„Třetím vstupem Hraběnek bylo ukázkové pochodového defilé na hudbu Zelené háje s Vejvodovou kapelou. V něm naše mažoretky nejen v úvodu pozdravily všechny diváky, ale i po odcvičení sestav jak nejlépe dokázaly, se i skupinovým máváním s celým publikem rozloučily,“ pokračovala vedoucí mažoretek.

Vydařené vystoupení se v zákulisí neobešlo bez nekončících projevů radosti. Ne jedné Hraběnce se po tváři začaly dokonce koulet slzy štěstí.
Celý zážitek ještě umocnila pochvala Jiřího Víchy, který kamenické mažoretky na akci doporučil, ale také od vedoucí velkého souboru mažoretek na Moravě.

Naše holčiny dokázaly, že nemusíme cvičit deset let, abychom mohly veřejně vystoupit na takové akci,“ nešetřila slovy chvály Markéta Novotná.
Vrcholem vystoupení mažoretkovému souboru Hraběnky Kamenice měl být doprovod Baby Hraběnek u kočáru s Josefem Zímou. Bohužel po netrpělivosti koňského spřežení vše nakonec dopadlo trochu jinak. Malé holčičky se staly pouze kulisou u velkého pódia s orchestrem, a Josef Zíma odešel na pódium bez jejich doprovodu.

„Celá akce nám přinesla nejen zážitek z živé hudby, ale i úžasnou podívanou na pochodové show Ústřední hudby armády České republiky. Měly jsme možnost pochodovat na živou hudbu a hlavně jsme získaly mnoho nových kontaktů,“ shrnula na závěr účast na Zlatých trumpetách vedoucí kamenických Hraběnek a vyslovila přání, že by ráda jednou představila své svěřenkyně na Švihovském hudebním létě, nebo na Kmochově Kolíně.

MARKÉTA NOVOTNÁ

Autor: Martina Křečková

18.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pohled to byl jako z pohádky. Dva lezci šplhali po zámecké věži za zlatovlasou ženou.
28

Za konopišťskou kastelánkou lezli po zámecké věži

Herec Václav Vydra se v Benešově předvedl jako generál Custer.
30

Kavalérie generála Custera opět navštívila Benešov

Oloupí rytíři po Příbrami o body i Varnsdorf?

Vlašim – Od sezony 2010/2011 se střetává Vlašim s Varnsdorfem ve druhé fotbalové lize a vzájemná bilance vyznívá těsně ve prospěch rytířů, když šestkrát vyhráli, třikrát remizovali a pětkrát prohráli. V loňském, nejúspěšnějším ročníku v historii klubu (4. místo) vyhrála Vlašim dvakrát 1:0.

KRÁTCE: Víkend bude patřit hlavně středověké bitvě

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

OBRAZEM: Na benešovském náměstí diváky uchvátili Czech Floyd

Benešov – Skvělé představení přichystali ve čtvrtek 17. srpna v rámci letní akce Benešov City Live muzikanti z kapely Czech Floyd.

KRÁTCE: Středověká bitva nadchne každého

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska!

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení