VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jarní úklid omezí parkování v některých ulicích

Benešov – Vzhledem k blížícímu se nástupu jarního období, bude v ulicích města prováděno Technickými službami Benešov čištění komunikací, parkovišť a chodníků po zimním období.

1.4.2015
SDÍLEJ:

Blokové čištění se bude v Benešově konat celý duben.Foto: Ilustrační foto: Jan Charvát

Čištění bude probíhat vždy v rozmezí od 6,30 do 14 hodin. Děkujeme Vám tedy, že svá vozidla na pár hodin přeparkujete a umožníte tím vyčistit uvedenou lokalitu. V období úklidu nebudou v takto rozsáhlém způsobu čištění umísťovány značky upozorňující na čištění. O aktuálním dění budete informováni na webových stránkách města www.benesov-city.cz a na stránkách www.tsbenesov.cz.

Tak takto zní zpráva na webu města, která nabádá řidiče, aby neparkovali po celý duben v ulicích Benešova. Zároveň nabízí seznam všech míst a dat, kde a kdy se jarní úklid bude konat.

Co když ale někdo přístup k internetu nemá, nebo co když ho nenapadne, se na webové stránky města či benešovských technických služeb před zaparkováním svého vozidla podívat? Může se tedy dočkat odtažení auta, nebo dokonce tučné pokuty?

„Jména ulice, kde se bude čištění provádět, budou uvedena i v Benešovském zpravodaji, stejně tak dny, kdy se úklid bude konat," uvedl ředitel technických služeb Benešov Bohumil Rataj.

„Nicméně, i když řidič nechá auto zaparkované v ulici, která se bude právě uklízet, žádný postih mu nehrozí. Určitě se nikdo nemusí bát, že by dostal pokutu, nebo by mu nechala policie auto odtáhnout," zdůraznil Bohumil Rataj.

Technické služby „překážku" buď prý objedou, nebo se na místo vrátí později. V případě, že tam vůz bude stát i poté, nepořádek pod ním uklidí čistící auto, které jezdí v ulicích města pravidelně.

„Na větších parkovištích, jako je třeba v ulici Vlašimská nebo Na Bezděkově, tak tam dopravní značky zákaz zastavení umístíme, ale v ulicích nikoliv," dodal ředitel TS Benešov.
Podle jeho slov se jedná o tak velkou akci, že umístění značek by bylo příliš nákladné.

15. týden
8.4. – Spartakiádní, Roklinka, J. F. Chalupeckého, Za Nádražím, Na Svépomoci, Lomená, U parku, J. Nohy, Křižíkova, Na Mýtě, Ke Stadionu
9.4. – Hodějovského, Šímova, Pavlíkova, Fibichova, Sukova, Purkyňova, Dvořákova, Smetanova, Konopišťská, Máchova
10.4. – Erbenova, Longenova, Matiegkova, U Elektrárny, Hálkova, Jánského, Čedíkova, Tržiště, Č. Vršky
11.4. od 13:00 – Masarykovo náměstí, Malé náměstí – včetně parkovišť, KC Karlov, spodní část Na Karlově, Tyršova, Vnoučkova

16. týden
14.4. – Hrubínova, Neumannova, Wolkerova, Nezvalova, Rubešova, Tylova, Nerudova, K Tužince, K. H. Borovského
15.4. – J. Švermy, M. Kudeříkové, J. Horáka, Pražská, Dukelská, Mendelova, K. Nového
16.4. – Antůškova, Ladova, Na Spořilově, Čechova – od bazénů ulička, Nová Pražská, Nová Pražská – parkoviště
17.4. – Pražského povstání, J. Franka, Kap. Nálepky
18.4. – Nová Pražská, Čechova, Žižkova, Jiráskova, Husova, F. V. Mareše, parkoviště u České pošty

17. týden
21.4. – K Pazderně, Vlašimská, Villaniho včetně parkovišť, U Mlýna
22.4. – Na Bezděkově včetně parkovišť, Zapova
23.4. – Bezručova (včetně parkovišť),
24.4. – Vančurova, Čapkova, B. Němcové, Alšova, Ulrichova, Hráského, Na Chmelnici
25.4. – Na Karlově, před Agrodatem, spodní ulička pod Agrodatem, autobusové nádraží, Nádražní, Táborská, U Pivovaru

18. týden
27.4. – Ke Koupadlům, Sokola Tůmy, Hejtmánkova, E. Rádla, K Vodárně, Černoleská
28.4. – Pod Lihovarem, sídliště Pod Lihovarem, Mariánovice
29.4. – Kruhové objezdy: u OMW, pod Nemocnicí, Bezděkov, N. Pražská, příjezd od Benešova, ostrůvek Čechova ulice, Bedrč, Dl. Pole, Okrouhlice, Boušice
30.4. – Pomněnice, Lhoty, Úročnice

Autor: Martina Křečková

1.4.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Střelec první branky Benešova Pavel Čapek o poločasové přestávce.

Benešov vydoloval z Písku dva body

Ilustrační foto.

Bouřky zasáhly okres. Hasiči vyjížděli ke spadlým stromům

AKTUALIZOVÁNO

Autobus, nákladní a osobní auto se srazily na dálnici D1

Benešovsko - Situace kolem hromadné nehody na dálnici D1 na 49. kilometru ve směru na Brno byla vyřešena rychleji, než všichni předpokládali. Tak se vyjádřil tiskový mluvčí hasičů ze Středočeského kraje, Jaroslav Gabriel. 

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.

Právě jsme se narodili

Benešov /FOTOGALERIE/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti porodnice v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie vám přinášíme fotografie nejmladších občánků. Tentokrát narozených ve 33. týdnu v roce 2017.

Exploration začíná! Za elektronickou hudbou se sjíždějí první fanoušci

Benešov /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Celý víkend bude znít elektronická hudba nejen Táborskými kasárnami v Benešově, ale dozajista i celým městem a okolím. Obdobnou akci na stejném místě bude Benešov hostit pravděpodobně naposledy. Možná i proto pořadatelé očekávají více než 2 500 fanoušků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení