VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jádrem pře politiků je kniha Benešov – sport

Benešov – Každá vláda města po sobě zanechává více či méně viditelnou stopu v podobě realizovaných záměrů. Mezi ty pohříchu méně viditelné patří například vydávání publikací. Ty jsou zpravidla ještě nějaký čas po vydání k mání a pak pomalu, ale jistě, upadají v zapomnění.

17.5.2017
SDÍLEJ:

Radnice v Benešově.Foto: Zdeněk Kellner

Předešlé vedení Benešova se starostou Jaroslavem Hlavničkou vydalo několik knih. A další připravovalo. Mezi vydané patří Benešov, nejen město v podzámčí z roku 2013, Benešov – příroda (2014) nebo Benešov na přelomu milénia (2015). Dalšími plánovanými tituly pak měly být Benešov - historie a Benešov - sport.

K jejich vydání už ale kvůli známým změnám v čele radnice z ledna 2016 nedošlo. Přesto nezapadly a naděje na jejich vydání, stále existuje. „Na publikaci Benešov – historie tým pořád pracuje, i když s nimi podle jejich názoru město příliš nekomunikuje,“ připomněl Zahradníček při poslední chůzi zastupitelstva.

Druhou publikaci, Benešov – sport, měla pro město připravit obecně prospěšná společnost Posázaví. Ta nedostala podporu v podobě dotace města ve výši 50 korun na obyvatele a rok, ale současně s tím jí byla, jak uvedl na schůzi zastupitelů Zdeněk Zahradníček, práce na knize zadavatelem odňata. „Nevím o tom, že by to někdo rozhodnutím rady Posázaví odňal,“ uvedl k připomínce Zdeňka Zahradníčka starosta Petr Hostek.

Ono „odnětí“ se přihodilo nejspíš jaksi samovolně, jako důsledek ukončení spolupráce a odstřižení Posázaví od finanční podpory města. „Posázaví na knihách pracovalo v rámci celkové spolupráce s městem. Ale když s ním město ukončilo spolupráci, skončila i práce na knize,“ vysvětlil externí konzultant Posázaví Václav Pošmurný.

Jak ono „odnětí“ práce na knize pokračovalo, vysvětlil zastupitel Pavel Dvořák. „Vydání knihy přešlo na Kulturní informační centrum,“ řekl s tím, že se kvůli knize také sešel s Jaroslavem Pelíškem. „Zarazilo mě, že bylo panu Pelíškovi vyplaceno už 80 tisíc korun a při tom mi nedokázal říci, za co. Navíc se ptal, kdy mu město proplatí další peníze,“ sdělil Dvořák veřejnosti a připomněl ještě, že zadavateli nebyly dodány podklady, které měl dostat od Posázaví.

Podle Jaroslava Pelíška úzce spolupracujícího s Posázavím, mu ale město zaplatilo pouze 20 tisíc korun za práci, kterou dokladoval a kterou městu také odevzdal.  „Strávil jsem na tom pět měsíců a myslím, že cena dvacet tisíc, na které jsme se s předešlým vedením města domluvili, byla více než solidní,“ řekl Pelíšek a potvrdil, že jeho práce na knize skončila převratem na radnici. „Pak už jsem to neřešil,“ dodal.

Podle místostarostky Nataši Brukové má město stále zájem knihu vydat, což potvrdil i Pavel Dvořák. „Chceme v KIC knihu dokončit. Ale určitě ne s panem Pelíškem. Chtěli bychom dát knihu dokončit někomu, abychom se za ní nemuseli stydět. Nemohu říci, kdy to bude, ale slibuji, že na tom začneme pracovat,“ dodal Dvořák.

Texty, o nichž se Pavel Dvořák nelichotivě vyjádřil při schůzi zastupitelstva, samozřejmě Posázaví městu po ukončení vzájemné spolupráce už nedodalo. „Texty jsou autorským dílem Jarky Tůmové, a protože už jsou kompletně dokončené na celou knihu, vydáváme je alespoň ve Zpravodaji MAS Posázaví,“ připomněl Václav Pošmurný.

Autor: Zdeněk Kellner

17.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ze středočeské záchranné služby se Rejvízu zúčastnily dvě soutěžní posádky z Rakovníka a jedna z Berouna. Dále posádky z Benešova, Mělníka a Vlašimi.
4

Středočeští záchranáři bojovali na Rejvízu

Dovolenana piskovně Velké Žernoseky
5

Kde tráví Češi dovolenou nejraději? V Česku. Když už musejí odjet, chtějí k moři

V Čechách budou v úterý tropické teploty, doprovodí je bouřky

Praha - Západní polovinu Česka v úterý zasáhnou tropické teploty i bouřky. V nižších a středních polohách Čech v tento den vystoupají teploty nad 30 stupňů Celsia, odpoledne a večer se pak s příchodem studené fronty mohou ojediněle objevit silné bouřky s krupobitím, nárazovým větrem a přívalovým deštěm, sdělil v pondělí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Středočeský kraj zkontroloval své vozovky

Benešovsko – Středočeský kraj spravuje 2 384 kilometrů silnic II. třídy a 6 240 kilometrů III. třídy.

Otevřeli opravenou silnici od Neveklova k Sedlčanům

Křečovice – Šest milionů korun stála Středočeský kraj generální oprava komunikace procházející Křečovicemi od Neveklova k Sedlčanům. Na silnici došlo k celkové opravě povrchu vozovky v délce 1,635 km. Důvodem byla pokládka kanalizace do tělesa silnice.

Vozy na elektřinu považují lidé spíše za výstřelek módy

Benešovsko - Automobily na elektřinu jsou mimo jiné kritizované pro svou vysokou cenu.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies