VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Galavečer Nejúspěšnější sportovec se povedl, stále je ale co zlepšovat

Benešov /FOTOGALERIE/ - Třetí galavečer, při němž se zaplněný sál Divadla Na Poště a později i široká, nejen sportovní veřejnost dozvěděly, kdo je králem mezi sportovci i sportovními kolektivy za rok 2013 na Benešovsku, přinesl také řadu ohlasů.

8.1.2014
SDÍLEJ:

Vyhlašování výsledků soutěže Nejúspěšnější sportovec roku 2013.Foto: Lenka Srbová

První přicházely už při krátkých improvizovaných vystoupeních přímo na pódiu. Sportovci i sportovní funkcionáři nejen děkovali za umístění, ale nezapomínali vyzdvihnout ani přínos akce na vnímání sportu jako takového, veřejností. Další reakce pak přicházely bezprostředně po úterním slavnostním večeru. Benešovský deník se ale zeptal později, po odeznění prvních dojmů.

Jaký tedy byl třetí ročník soutěže Nejúspěšnější sportovec roku 2013 a jeho závěrečný galavečer, při němž vystoupily zpěvačky Alžběta Sosnovcová a Kamila Nývltová a moderování měl na starosti Ondřej Krátoška?

„Jménem Atletického oddílu TJ Spartak Vlašim bych chtěl poděkovat za skvělý večer," napsal do redakce Jan Hlaváček. „Taková umístění jsme popravdě nečekali ani 
v těch nejlepších případech. Příští rok se určitě znovu zúčastníme, i když bohužel již bez Matyáše Vrtišky, který přestupuje do Prahy," posteskl si atletický funkcionář.

Soutěž Nejúspěšnější sportovec roku 2013, kterou organizuje agentura ČOK společně s Benešovským deníkem a městem Benešovem, má ve městě už tříletou tradici. Nejen jí vzpomínali dotazované osobnosti, které se slavnostního vyhlášení zúčastnily.

„Galavečer byl super!" řekl Ladislav Klavrza, prezident BC Benešov. „Líbil se mi i doprovodný program, líbilo se mi to celé. Jsem rád, že se nezapomenulo ani na naše basketbalistky," uvedl s tím, že je jen dobře, že i na Benešovsku je řada sportovních odvětví, jejichž sportovci se umísťují na předních příčkách mezinárodních soutěží.

„K úspěchům mohu jen blahopřát a některým i můžu trochu závidět. Například vlašimští hokejbalisté jsou úžasní, protože na nejvyšší úrovni mají nejen dospělé muže, ale také přípravku. Pokud je kvalitní mládež, pak se to projevuje i v dospělých kategoriích. To se všude nedaří a my, baskeťáci s mládeží máme také trošku problém. Nedosahujeme už výsledků, jakých jsme dosahovali v minulosti a na to se chceme více zaměřit," dodal Ladislav Klavrza.

Trochu jiný, pro příští ročník ale o to inspirativnější mínění má na galavečer i celou soutěž Václav Čičatka starší, majitel hokejbalistů HBT Vlašim.
„Například moderátor byl tragický," tvrdí. „Výtky mám i k vyhodnocování týmů. Domnívám se, že naše přípravka neměla být až na pátém místě, vždyť vyhráli mistrovství republiky," řekl s tím, že ještě chvíli bude připomínat, co se mu na galavečeru nelíbilo a pak přidá i to, co se podle něj povedlo.

„Nelíbilo se mi, že byl vyhodnocen mezi jednotlivci také fotbalista, který prodělal rakovinu. Zasloužil si získat nějaké jiné ocenění, třeba cenu fair play. Je to skutečně ojedinělý případ, kdy se sportovec s tak závažnou nemocí dokáže vrátit ke sportu. A je jedno, jestli sport dělá na ligové, nebo okresní úrovni."

Václav Čičatka míní, že organizace nebyla tak špatná, zpěvačky zpívaly výborně, ale špatná akustika sálu způsobovala při silnějším zpěvu, že jim nebylo rozumět. „Celkově ale vidím v akci pozitivum a je dobře, že se Deník a město o vyhlášení sportovců starají," dodal Václav Čičatka starší.

Přínos rozvoji sportu na Benešovsku spatřuje v akci také ředitelka Posázaví o.p.s., které věnovalo oceněným sportovcům věcné dary. „Jsem ráda, že Benešovský deník i město Benešov touto akcí podporují sportování mládeže," připomněla. „Budu ráda, když se na tom i my, Posázaví o.p.s. budeme moci podílet a budeme při tom. „Důležité totiž je znovu dostat lidi z baráků od počítačů ke sportování. Potěšilo mně, že Na Poště bylo tolik lidí, které sportování zajímá, to je super," dodala Bohunka Zemanová, ředitelka Posázaví o.p.s.

Naprosto spokojený odjížděl z benešovské Pošty domů, do Votic také předseda Okresního fotbalového svazu Benešov Jan Voráček. „Takové akce jsou zapotřebí a ta v Benešově byla moc pěkná. Myslím, že se to povedlo. Všechno se sice dá zařídit jinak, lépe, ale myslím, že tohle bohatě stačí. Měl jsem v sále i syna s jeho přítelkyní a také jim se to moc líbilo," sdělil Jan Voráček z Votic.

Bez výtek hodnotil galavečer také starosta Benešova Jaroslav Hlavnička. „Večer to byl pěkný, myslím, že stojí za to tuhle tradici udržet," přeje si komunální politik. „Sportovci z našeho regionu si ocenění opravdu zaslouží. Děkuji ale také Benešovskému deníku za přípravu akce," doplnil starosta Benešova Jaroslav Hlavnička.

Ceny sportovcům věnoval například také Pivovar Ferdinand Benešov. Jeho vedoucí obchodního oddělení Eva Hendrychová byla s galavečerem také spokojená. „Bylo to hezké, mě se to líbilo," řekla a výtky neměla ani k organizaci vyhlašování výsledků. „Jsem spokojená," dodala Eva Hendrychová.

Autor: Zdeněk Kellner

8.1.2014
SDÍLEJ:
Stovky diváků sledovaly tradiční středověkou bitvu ve Vodním hradě v Budyni nad Ohří.

KRÁTCE: Středověká bitva nadchne každého

Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze.
3

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Železný dědek se jede na nové trati

Maršovice - Předposlední neděli v srpnu již tradičně startuje jeden z nejstarších cyklistických závodů s nepřetržitou tradicí v České republice nesoucí název Železný dědek. Z důvodu probíhající modernizace dálnice D1 jsou však na velké části tradiční trati se startem a cílem v Soběhrdech naplánovány objízdné trasy, a tudíž museli organizátoři pro letošní rok zvolit úplně novou trať na Neveklovsku. „Závodníci v neděli odstartují z Maršovic a dle příslušné kategorie absolvují stanovený počet okruhů o délce 15,6 kilometrů. Nová trať je technicky a fyzicky velmi náročná a všechny závodníky náležitě prověří,“ říká ředitel závodu Tomáš Povolný.   

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

KRÁTCE: Tradiční pouť zabaví na hodiny malé i velké

Benešov - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

OBRAZEM: Režisér Jaroslav Hanuš se oženil s Klárou Gočárovou

Benešovsko /ROZHOVOR/ - V kostele sv. Havla v Poříčí nad Sázavou na Benešovsku složili v sobotu 12. srpna slib manželství před Bohem manželé Jaroslav Hanuš a Klára Gočárová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení