VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ledvináři se radují

BENEŠOV - Nově zrekonstruovaná budova bývalé kuchyně Nemocnice Rudolfa a Stefanie začala sloužit pacientům trpícím chronickým selháním ledvin

25.9.2007
SDÍLEJ:

Nově zrekonstruovaná budova bývalé kuchyně Nemocnice Rudolfa a Stefanie bude sloužit pacientům trpícím chronickým selháním ledvinFoto: Julie Filipová

Nově zrekonstruovaná budova bývalé kuchyně Nemocnice Rudolfa a Stefanie začala sloužit veřejnosti. Včera ji nový provozovatel společnost Fresenius Medical Care, celosvětově největší poskytovatel produktů a služeb pro trpící chronickým selháním ledvin, slavnostně představil.

 

Dialýza už slouží pacientům


Pacientům s chronickým selháním ledvin slouží v areálu benešovské nemocnice nové dialyzační středisko. Včera se uskutečnilo jeho slavnostní otevření.
Společnost Fresenius Medical Care jako investor stavby zahájila výstavbu dialyzačního střediska v červenci 2006, kdy na základě dlouhodobé nájemní smlouvy budovu převzala a uvedla ji do dnešní podoby moderního dialyzačního střediska.
Společnost do rekonstrukce a vybavení střediska investovala více než 43 miliónů korun.
Památkově chráněná budova, kde se dialyzační středisko nachází, byla postavena na konci devatenáctého století a původně sloužila nemocnici jako takzvaná „hospodářská“. Postupem času byla využívána také jako nemocniční kuchyně až do doby, kdy byl její stav označen jako havarijní.

„Nové dialyzační středisko bude, stejně jako ostatní naše střediska, vybaveno nejmodernějšími technologiemi. Pacienti mohou očekávat nejnovější ošetřovatelské postupy dle posledních doporučení,“ uvedl ředitel společnosti David Prokeš s tím, že usilují o co nejvyšší kvalitu poskytované dialyzační péče z hlediska soudobých vědeckých poznatků.
Kombinací optimálního využití moderních léčebných technologií, které jsou zpětně kontrolovány systémem EuCliD, společnost již dlouhodobě dosahuje velmi příznivých výsledků léčby. „Tento systém prokazatelně vede k lepšímu a kvalitnějšímu životu léčených pacientů a zároveň i k ekonomickým úsporám v rámci odstraňování komplikací souvisejících s dlouhodobou dialyzační léčbou,“ vysvětluje Prokeš a dodává: „Naším cílem je především spokojený pacient, tedy pacient, kterému byla poskytnuta zdravotní péče v současné době co nejvyšší možné kvality, a to navzdory omezením, která jsou určena jeho zdravotním stavem spojeným s dlouhodobou dialyzační léčbou.“
„Nemocnice umožnila společnosti Fresenius Medical Care pronajmout si a provozovat v prostorách nemocnice dlouhodobě hemodialyzační středisko. Naproti tomu se společnost FMC zavázala od základů až po střechu opravit již velmi zchátralou budovu, a to do původní historické podoby uvnitř areálu nemocnice a vytvořit z ní moderní funkční objekt, který bude sloužit nejen zaměstnancům, ale především pacientům. Na tuto rekonstrukci neměla nemocnice finanční prostředky,“ vysvětlil ředitel nemocnice Miroslav Petrík.
Dialýza byla přestěhována do provizorních prostor a její provozuschopnost se kvůli nevyhovujícím hygienickým podmínkám počítala na týdny. „Jsem velice rád, že se spolupráce podařila a kvalita péče o pacienty s chronickým selháním ledvin se rapidně zvýšila. A to i přes původní nedůvěru k takovéto spolupráci veřejného a soukromého sektoru,“ dodal Petrík.


25.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nůžky v podání Lukáše Zoubka (v červeném) přestřihly nohy Jiřího Novotného, rekordmana v počtu českých titulů se Spartou Praha.

V oslabení se Votice neubránily

Ilustrační foto

Divišov byl opět stoprocentní

Nespeky dostaly rychle druhou facku

Nové Strašecí – Nováček krajského přeboru z Nespek má vrásky na čele, když se ani ve druhém zápase nedočkal bodů, naopak chytil potupnou čtyřku, tři góly inkasoval od 11. do 28. minuty.

Zápas zlomil ve prospěch Poříčí Vosáhlo z penalty

Beroun – Po čtyřech dnech nastoupili fotbalisté Poříčí nad Sázavou ke druhému zápasu krajského přeboru a podruhé slavili výhru. Po Novém Strašecí zvítězili i v Berouně, když rozhodující gól vsítil Jakub Vosáhlo z penalty.  

OBRAZEM: Tři poštolky znovu vzlétly na vlašimském letišti

Vlašim - Nejen letadla startují na vlašimském letišti. Svoji druhou šanci zde také dostaly tři mladé poštolky obecné, které byly v péči vlašimské zvířecí záchranné stanice. Na cestu ke svobodě je přišli doprovodit i klienti Domova pro seniory z Vlašimi.

Ani na Indiány se při memoriálu generála Custera nezapomnělo

Všetice /FOTOGALERIE/ - Dvacátý šestý ročním memoriálu George Armstronga Custera těšil příznivce celé dva dny. V pátek sice pořadatelé akci zahájili, v sobotu ale program vypukl naplno. Na louce ve Všeticích rozprostřeli svůj tábor jak americké jednotky z občanské války, tak i Indiáni.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení