VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti si nejen četly, ale plnily i různé úkoly

Krhanice – Stejně tak jako další tisíce dětí z celé České republiky i žáci Základní školy Krhanice se zúčastnili akce s názvem Noc s Andersenem, tentokrát na téma Jan Drda a jeho pohádky.

31.3.2015
SDÍLEJ:

Všem dětem byly vyhodnoceny jejich odpovědi v pohádkových zápisnících a ty, které se umístily na prvních třech místech, obdržely diplom. Foto: Andrea Cachová

Čtrnáct holek a kluků z první až třetí třídy strávilo noc ne ve škole, ale přímo v obecní knihovně, která je umístěna v budově Obecního úřadu Krhanice.

„Za tu dobu, co Noc s Andersenem pořádáme, máme zjištěno, že se do knihovny vejde patnáct dětí. Tolika školákům jsme také potvrdili, že se mohou akce zúčastnit. Jenomže na poslední chvíli se dvě děcka omluvila, takže nocležníků jsme měli nakonec pouze čtrnáct. Alespoň jedno místo se nám totiž podařilo zaplnit jedním z náhradníků," uvedl starosta Krhanic Aleš Papoušek s tím, že žádostí o šanci strávit noc mimo domov „přistálo" knihovnici Jindřišce Dubové na stole rovných dvacet.

Právě díky ní se mohly děti již počtvrté v knihovně sejít a strávit tak nezapomenutelné chvíle při čtení pohádkových knížek, ale i při plnění nejrůznějších úkolů.

„Nápad pořádat tuto akci v obecní knihovně se zrodil s příchodem nové paní knihovnice Jindřišky Dubové při plánování akcí na rok 2012," poznamenal Aleš Papoušek, který popsal, co všechno na děti v noci z pátku na sobotu čekalo.

„Na začátku akce byly děti rozděleny do dvojic. Poté vyrazily na připravenou trasu s třemi stanovišti. Odpovědi na úkoly si zapisovaly do svých pohádkových zápisníků. Pro děti bylo zpestření to, že si ve dvojicích musely vzájemně pomáhat a že plnění úkolů probíhalo již za tmy."

Po návratu z trasy se děti navečeřely, a poté přišlo na řadu čtení ze strany dospělých a studentů. Při čtení děti musely dávat pozor, neboť opět plnily své pohádkové zápisníky odpověďmi.

Ani tento rok nechybělo ruční plnění úkolů, kdy si děti vytvářely například záložky do knih či kreslily obrázek Sejfíka, který byl pro letošní noc s Andersenem ochráncem dětí před negativy internetu. Jejich nakreslené obrázky byly zaslány do celorepublikové soutěže. Před spaním pak čekalo děti promítání několika Večerníčků.

Ráno po snídani byly všem dětem vyhodnoceny jejich odpovědi v pohádkových zápisnících a ty, které se umístily na prvních třech místech, obdržely diplom. Že to byli nocležníci šikovní, dokazuje to, že na prvním místě byly celkem tři dvojice. Při odchodu všechny děti, které byly z akce naprosto nadšené, ostatně, výrazy uznání zněly i z úst jejich rodičů, obdržely obálku s drobnostmi a pamětní list.

„Zajímavým postřehem z celé akce je ranní setkání dětí s rodiči. Je hezké vidět, jak řada dětí své rodiče hned objímá. Zároveň je hezké, jak se jim snaží vše, co zažily, rychle převyprávět," uzavřel letošní ročník Noci s Andersenem Aleš Papoušek.

Autor: Martina Křečková

31.3.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Neproměněné šance připravily Vlašim o výhru

Ilustrační foto

KRIMI MIX: Řešili násilí a podvody

KRÁTCE: Nový retardér zajišťuje bezpečnou cestu školákům

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Rozbil kameru, čidlo na světlo a odešel

Benešov - Nejdříve poškodil nade dveřmi kameru a pohybové čidlo na světlo, nakonec odešel z místa pryč. Proto po neznámém muži pátrají benešovští kriminalisté. Pachateli za jeho protiprávní jednání hrozí až jeden rok za mřížemi.

Na Koupáku ve Vlašimi to žije!

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Celou letní sezónu, kdy je otevřen bar Na Koupáku ve Vlašimi, jsou zde pořádány o víkendu nejrůznější akce. Jak koncerty kapel, tak i zábavná vystoupení. Během letošních prázdnin se ve Vlašimi představil Banjo Band Ivana Mládka nebo stand up comedy Na stojáka. Poslední výborný koncert obstarala blues rocková a hard rocková kapel Krausberry.

Železným dědkem se stal talent Klabouch

Maršovice – Jeden z nejstarších cyklistických závodů s nepřetržitou tradicí v České republice (32. ročník), nazvaný Železný dědek, ovládl suverénním výkonem obrovský talent české cyklistiky, osmnáctiletý Petr Klabouch. Na start se postavilo 333 cyklistů. Diváci, kteří v hojném počtu přišli závodníky podpořit, byli svědky skvělých výkonů v podání české amatérské špičky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení