VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Charitativní akce může být jedním ze způsobů jak smysluplně pomoct

Benešov – Jedenkrát měsíčně uspořádat charitativní sportovní akci takzvaný bootcamp, kdy veškeré peníze, které z něho jeho organizátoři získají, poputují na pomoc ať už jedinci nebo organizaci z Benešovska. To je cíl, který si dal na začátku tohoto roku Jan Šach, majitel jedné z benešovských posiloven.

24.2.2014
SDÍLEJ:

Charitativní bootcamp by se měl stát pravidelnou akcí.Foto: Ilustrační foto: Martina Křečková

První akcí tohoto typu, kterou Honza v Benešově, a pro někoho z Benešovska uspořádal, byl charitativní bootcamp trénink pro pětiletého Mirka Piskače, který trpí dětskou mozkovou obrnou. Zhruba pět tisíc korun, které se podařilo na sportovním podniku vybrat, použijí Mírovi rodiče na jeho rehabilitace. Ty podle slov mámy Martiny malému Mirkovi pomáhají nejvíc.

„Určitě bootcamp uspořádáme i v březnu. A to v sobotu dvaadvacátého a opět u benešovského plaveckého bazénu. Akorát nemám ještě jasno, komu bude výtěžek určený," uvedl Jan Šach a hned vysvětlil také důvod svého tápání.

„Vhodného kandidáta nechci určovat sám, ale bych rád, kdyby ho navrhli buď prostřednictvím e-mailu nebo facebooku sami lidé, kteří se účastnili předešlé akce," vyzval navrhovatele Honza s tím, že výběru uchazeče se začne intenzívně zabývat až příští týden, kdy se vrátím zpět do Benešova. Teď právě totiž odjíždí na týden pryč.

Honzovi nezáleží na tom, zda bude pomoc směřovat jedné osobě nebo organizaci. Co chce ale dodržet, aby se jednalo o někoho nemocného, kdy by mu výtěžek pomohl při léčbě, a o subjekty z Benešova nebo jeho blízkého okolí.

„Chceme být lokální nebo alespoň teď ze začátku než se dostaneme veřejnosti s našimi akcemi do povědomí, a pomáhat zdravotně handicapovaným. Protože to je asi nejvíc co pro něho můžete v dané chvíli udělat. Takže rozhodně se budeme ubírat tímto směrem," zdůraznil hlavní organizátor.

Rozhodnutí o tom, komu vybrané peníze nakonec pomohou, chce nechat na veřejnosti. To ale neznamená, že by on sám neměl typ. V hlavě má prý dva jednotlivce, které nechce zatím jmenovat. Počká si, s čím přijdou ostatní a pak se rozhodneme.

„Jen doufám, že tentokrát přijde víc lidí než posledně. Hodně jsem v to věřil a nakonec dorazilo asi jenom deset lidí," dodal posmutnělým hlasem Jan Šach, který míní, že tohle je způsob jak jednoduše a rychle získat za jedno dopoledne docela dost peněz. Navíc lidé přesně vědí, pro koho je výtěžek určený. Navíc, když mají možnost o obdarovaném rozhodnout sami.

V čem bootcamp trénink spočívá?
Na několika stanovištích absolvují účastníci zhruba pětadvacetiminutové série cviků především s vlastní váhou zaměřené tak, aby se procvičilo co možná nejvíc svalových partií. Jednoduše cviky přirozené pro tělo. Žádné, které by směřovaly jen na jednu část těla. Cvičení je hodně rychlé, energeticky a fyzicky náročné s minimálními pauzami.

Autor: Martina Křečková

24.2.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Odklízení naplaveného bahna ve Vranovské Lhotě.
25

Při bleskové povodni pomáhali dobrovolní hasiči

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků
96

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Bodnutí Fenina rytíře rozzlobilo

Vlašim – Fotbalisté Vlašimi (pátí v tabulce) si nezahráli ve Fortuna národní lize na Jánošíky a chudým nerozdávali, a tak poslední Varnsdorf odjel na sever Čech s prázdnou a ještě zatěžkám v autobuse čtyřmi góly.

Objekty kolem benešovské šatlavy si můžete koupit

Benešov – Bez sta tisíc korun za rovných 15 milionů si lze koupit blok domů, jehož součástí je také někdejší benešovská šatlava. Spolu s ní prodává majitel i sousední polyfunkční dům s obchody a službami a pozemek určený pro bytovou výstavbu.

Do tiché země vtrhli jako vichřice

Benešovsko /OBRAZEM/ - Na břehu řeky roste tráva ostřice, prý přišli včas, však vtrhli jako vichřice, nad tichou zemí vrčí netopýři a národ němý tlučou oficíři. Ke slovům písně Karla Kryla Jeřabiny nelze ani po 49 letech od okupace Československa vojsky pěti komunistických zemí, nic vytknout. Přesně totiž vystihují atmosféru té doby.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení