VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cestu k dálnici D1 přes Poříčí nad Sázavou přeruší stavba kanalizace

Poříčí nad Sázavou – I malá myška může pomoci. Kdo by neznal hlášku z pohádky O veliké řepě? A právě tak, v přeneseném slovy smyslu, pomáhá poměrně velkému počtu řidičů cesta mezi poli vedoucí z Poříčí do Týnce nad Sázavou.

16.6.2017
SDÍLEJ:

Dopravní značka odkazující na směr k Hvozdci u Poříčí nad Sázavou.Foto: Deník / Kellner Zdeněk

Tahle „polňačka“ sice není jen uježděná hlína, ale k autostrádě má daleko. Třeba proto, že ji využívají i zemědělci se svými těžkými stroji. A také proto, že se oběma obcím nechce investovat do velkých oprav. „Pořád je to lepší cesta než ta z Poříčí do Bukovan,“ popsal řidič Karel, ale příjmení sdělovat nechtěl.

Už brzy bude on i další řidiči muset na tuhle zkratku k silnici E55 a dálnici D1, zapomenout. Ne kvůli strachu o tlumiče, ale kvůli dalšímu výstavbě kanalizace a vodovodu. „Ulici Pod Lutovem musíme kvůli stavbě zcela uzavřít,“ potvrdil starosta Poříčí Jan Kratzer.

A i když příjezdy k Lutovu osadila pověřená firma značkami o uzavírce už v pondělí, včera je otočila tak, aby nemátly řidiče. Cesta je totiž stále průjezdná a uzavřena bude až v okamžiku, kdy se k sobě přiblíží práce probíhající ze dvou směrů. „Co budu dělat, až se to stane? Znám to tam, takže si poradím,“ plánuje počítačový expert Karel.

I když, jak přiznal starosta Poříčí Jan Kratzer, uvažoval investor také o pouze částečné uzavírce silnice s usměrněním provozu pomocí přenosnými semafory, tahle možnost nakonec padla. Kvůli terénu, který u Lutova je.  „Protože budujeme gravitační, levnější variantu kanalizace, bez přečerpávacích stanic, musíme jít v ulici Pod Lutovem, která je poměrně dlouhá a rovná, k tamní čistírně odpadních vod, hluboko do země. Proto bude rozkopaná větší část ulice, a právě proto je potřeba ulici pro provoz aut zcela uzavřít,“ vysvětlil Jan Kratzer.

Stavba v ulici Pod Lutovem je první ze tří etap, které v dané lokalitě poříčská radnice plánuje. „Obslouží z převážné většiny trvale žijící obyvatele,“ sdělil starosta s tím, že bude zároveň výchozím dílem pro další, navazující druhou etapu, která pomůže rekreační osadě Lutov. „Ji, ale také třetí etapu, odkanalizování osady Hvozdec, bychom chtěli realizovat do pěti let,“ dodal starosta Poříčí nad Sázavou Jan Kratzer.

Dílo, které přivede vodu a odvede splašky z jedné části Poříčí, přijde obec včetně DPH na 7,5 milionu korun. Dotace na něj obec nemá. Výstavba první etapy by měla sice definitivně skončit až 31. října, ale úplná uzavírka silnice Pod Lutovem by podle nepsané dohody investora, zhotovitele se zemědělci měla skončit do začátku žní, tedy zhruba do druhé poloviny července.

Autor: Zdeněk Kellner

16.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ševcovský staročeský jarmark nabídl návštěvníkům zábavu, hry, muziku i různorodou nabídku stánkařů a řemeslníků.
124

OBRAZEM: Řemeslníci se po roce vrátili do Načeradce

Diskotéku v Týnci nad Sázavou si užívali všichni bez rozdílu věku.
25

U týnecké diskotéky musela zasahovat záchranná služba

OBRAZEM: Večer na stříbření řinčely meče. Nebe ozářil velký ohňostroj

Kutná Hora - První den Královského stříbření Kutné Hory 2017 vyvrcholil večerní slavností k poctě čtyř rytířských symbolů. Dvorskou svatojánskou slavnost s hudbou a tanci doplnil rytířský turnaj. Nechyběla ani ohňová show na pódiu, za kterou publikum kejklíře odměnilo bouřlivým potleskem. Na závěr celé slavnosti ozářil nebe nad jezuitskou kolejí velkolepý ohňostroj.

OBRAZEM: Odpoledne na stříbření přineslo turnaje. Publikum bavil Henzlin Žito

Kutná Hora - Odpoledne prvního dne programu Královského stříbření Kutné Hory přineslo bohatý program. Davy diváků sledovaly turnaje, ale i soudy, které se letos nesly hlavně ve znamení soubojů na meče. Kromě toho se představil i oblíbený Henzlin Žito, který opět pobavil královskou družinu i publikum.

Šebířovští pionýři přijeli slavit do kamberské hospůdky

Kamberk /FOTOGALERIE/ - Meziobecní spolupráce funguje i napříč okresy. To potvrdila společenská akce v kamberské hospůdce, kam zavítal bývalý hudební soubor z Šebířova na Táborsku. Na dvě stě lidí se sešlo, aby si připomnělo šedesát let od vzniku šebířovského seskupení, oslavilo otevření nové galerie a poslechlo si milou, dechovou muziku.

OBRAZEM: Dětské hry hostil Čínský pavilon v zámeckém parku

Vlašim – Zábavné odpoledne si užily děti v zámeckém parku ve Vlašimi. Zadovádět si mohly na lanové dráze, nechybělo ani skákání v pytlích či házení na terč. Mladé dobrodruhy také zlákalo zastavení s bubny, kde si mohly zarámusit na speciální drumbeny.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies