VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černé skládky hlídají strážníci

Vlašim – Pohodlí, lenost nebo snaha ušetřit. To jsou patrně důvody, které vedou nezodpovědné majitelé domů a chat k zakládání nebo rozšiřování černých skládek.

27.8.2010
SDÍLEJ:

Černá skládka v ChotýšanechFoto: Karel Chlumec


Domovního odpadu neoprávněně uložené při polních a lesních cestách nebo v lese v okolí Vlašimi přibývá a městští strážníci už nějaký čas černé skládky v katastru města monitorují.

„Velkým problémem je lidem činnost s pojenou s ukládáním odpadu v přírodě prokázat. My třeba vidíme na cestě auto s otevřeným kufrem, ale než přijedeme blíž, řidič kufr zavře a odjíždí. V takovém případě jsme bezmocní a nemůžeme nic dělat,“ přiblížil problém kolem černých úložišť odpadu velitel vlašimských strážníků Václav Fejtek a upozornil, že pachateli hrozí za neoprávněné založení skládky nebo odkládání odpadku mimo vyhrazená místa ve správním řízení pokuta až do padesáti tisíc korun. Vyzval také ty, kterým podobné jednání vadí, není jim lhostejný stav okolní přírody a mají nějaké informace, aby věc telefonicky a třeba anonymně oznámili městské policii nebo Policii ČR.

Informace o haldách odpadků, které se v okolí Vlašimi vyskytují, předávají strážníci technickým službám, které je jednou za čas na náklady města odvezou. „Lidé jsou ale nepoučitelní a po nějaké době se tam odpadky objeví znovu,“ posteskl si strážník.
Sběrný dvůr ve Vlašimi funguje už deset let. Podle informací odboru životního prostředí MěÚ Vlašim mohou lidé jednou za čtvrt roku dovézt do sběrného dvora sto kilogramů odpadu a nebezpečný odpad mohou fyzické osoby také odevzdávat zdarma. Sem patří také lednice, televizory a další elektrozařízení.

„Není proto důvod odvážet odpad kilometry daleko do lesa nebo k okrajům cest. Mnohem jednodušší je vyvézt jej do sběrného dvora podotkl velitel strážníků a jako jednu z nejproblematičtějších lokalit uvedl lokraj lesa při cestě z Nesperské Lhoty do Bruku, na cestě do Jinošova nebo u křížku při silnici vedoucí do Římovic. Doplnil také, že černé skládky odpadu budou měštští strážníci monitorovat i v budoucnu.KAREL CHLUMEC

27.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Děti si u Čínského pavilonu vyzkoušely nejen lanovou dráhu, ale také různé soutěžní disciplíny či netradiční bubny.
68

OBRAZEM: Dětské hry hostil Čínský pavilon v zámeckém parku

Královské stříbření Kutné Hory.
60

OBRAZEM: Královské stříbření Kutné Hory

Slunovrat zahájil Miro Šmajda s Františkem Nedvědem v komorní atmosféře

Sázava /FOTOGALERIE/ - Festival Slunovrat v areálu Sázavského ostrova zahájili pořadatelé v pátek v 17 hodin. Možná právě nultý ročník či krásné počasí ke koupání předurčilo, že na začátek akce přišel malý počet návštěvníků. I tak ale areál během následujících hodin vítal nové a nové příchozí.

Právě jsme se narodili

Benešov /FOTOGALERIE/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti porodnice v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie vám přinášíme fotografie nejmladších občánků. Tentokrát narozených ve 25. týdnu v roce 2017.

Ševcovský jarmark splácí dluh načeradským ševcům

Načeradec – Třetí ročník Ševcovského staročeského jarmarku si mohou užít zájemci zítra od 9 do 16 hodin u načeradského kostela. O zábavu, dobré jídlo i řemeslné produkty bude postaráno. Akce totiž každoročně připomíná tradici řemesel v Čechách a především ševcovství, které má v Načeradci bohatou historii.

KRÁTCE: Sloupy veřejného osvětlení pronajmou kvůli buginám

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešova!

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies