VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Boj o budoucí studenty začíná už v pondělí

Benešov /FOTO/ - Stejně tak, jako každý rok i letos mohou všichni zájemci navštívit v pořadí již třináctý ročník Přehlídky škol.

12.11.2010
SDÍLEJ:

Přehlídka škol v BenešověFoto: Tomáš Podhola

V té se tentokrát představí nejen třináct středních škol a učilišť okresu Benešov, ale dostaví se i profesní poradkyně armády České republiky z krajského vojenského velitelství v Praze. Ta bude společně, s jedním ze studentů vojenské školy v Moravské Třebové nabízet informace o studiu právě na školách tohoto zaměření.

„Cílem Přehlídky škol je jako vždy nějakým způsobem poskytnout žákům devátých tříd informace o možnostech vzdělávacích oborů. Snažíme se o oborovou pestrost, aby žáci společně se svými rodiči mohli posoudit, co je pro ně nejvhodnější,“ uvedl Luboš Chalupecký, vedoucí oddělení poradenství a rekvalifikace Úřadu práce Benešov.

V letošním roce se přehlídka dočká několika změn. Z technických důvodů ji není možné uskutečnit v Kulturním centru Karlov. Proto po jednání s Městským úřadem, přijal Úřad práce možnost využít prostory Městského divadla Na Poště.

„Z těchto důvodů bude akce v poněkud skromnějším rozsahu a i její konání se přesunulo oproti zvyklostem na pozdější termín. Tentokrát na 15. a 16. listopadu, vždy od devíti do šestnácti hodin,“ dodal Chalupecký.

Úřad práce, který tuto akci každoročně pořádá bude poskytovat informace prakticky o všech školách, které jsou zařazeny do sítě škol. Zejména bude mít bližší informace nebo informační materiály škol, které se pravidelně zúčastňují této akce a nejsou Benešovska, ale například z Táborska, Českobudějovicka nebo Prahy.

„Na stánku, kde po oba dva dny budeme s kolegyní všem zájemcům o informace týkající se Přehlídky škol k dispozici se objeví i pracovník z pedagogicko–psychologické porady,“ doplnil vedoucí oddělení.

Podle slov Luboše Chalupeckého se pravidelné konání Přehlídek škol velice osvědčilo. Jak sám tvrdí, poměrně často se stává, že návštěvníci se zpětně ozývají s tím, že právě díky této akci se nakontaktovali na školy a objevili možnosti, kde se realizovat a připravit se na své budoucí povolání.

Autor: Martina Křečková

12.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Odklízení naplaveného bahna ve Vranovské Lhotě.
25

Při bleskové povodni pomáhali dobrovolní hasiči

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků
96

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Bodnutí Fenina rytíře rozzlobilo

Vlašim – Fotbalisté Vlašimi (pátí v tabulce) si nezahráli ve Fortuna národní lize na Jánošíky a chudým nerozdávali, a tak poslední Varnsdorf odjel na sever Čech s prázdnou a ještě zatěžkám v autobuse čtyřmi góly.

Objekty kolem benešovské šatlavy si můžete koupit

Benešov – Bez sta tisíc korun za rovných 15 milionů si lze koupit blok domů, jehož součástí je také někdejší benešovská šatlava. Spolu s ní prodává majitel i sousední polyfunkční dům s obchody a službami a pozemek určený pro bytovou výstavbu.

Do tiché země vtrhli jako vichřice

Benešovsko /OBRAZEM/ - Na břehu řeky roste tráva ostřice, prý přišli včas, však vtrhli jako vichřice, nad tichou zemí vrčí netopýři a národ němý tlučou oficíři. Ke slovům písně Karla Kryla Jeřabiny nelze ani po 49 letech od okupace Československa vojsky pěti komunistických zemí, nic vytknout. Přesně totiž vystihují atmosféru té doby.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení