VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Blíží se příměstský tábor a výstava retro autíček

Benešovsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

3.7.2017
SDÍLEJ:

Dům dětí a mládeže pořádá tento týden první letošní příměstský tábor, a to pro děti ze Základních škol Tyršova a Komenského.Foto: Deník / Šmejdová Ivana

Na příměstském táboře si užijí spoustu dobrodružství

Vlašim – Příměstský letní tábor Spolkového domu sourozenců Roškotových odstartoval včera prvním turnusem. Účastníci si při něm užijí tvořivé dílny, výlet do jihlavské ZOO, lezeckou stěnu, jízdu na raftech či návštěvu farma parku Soběhrdy. Tábor má ještě dva další turnusy, které dosud nejsou plně obsazeny. 

Retro autíčka uchvátí malé, ale i velké návštěvníky

Votice – Výstavu retro modelů autíček mohou malí i velcí vidět až do 30. září v centru Votic. Modely aut ze sedmdesátých a osmdesátých let, které brázdily silnice ČSSR, jsou k vidění v klášteře sv. Františka z Assisi každý den kromě pondělí od 10 až do 17 hodin. Akce se koná za spolupráci Městského kulturního centra Votice a sběratele Jiřího Holinského. 

Každý se bude moci stát ve sklárnách umělcem

Sázava – Zdokonalit či se naučit tvořit z hutního skla umělecká díla budou moci zájemci v sázavské huti František až do soboty. Pomocí švédské dekorační techniky Graal účastníci kurzu ozdobí sklo různými geometrickými, přírodními a jinými barevnými ornamenty. Kurz pro všechny stojí 16 tisíc korun. 

Muzeem Podblanicka se rozezní mužský oktet

Vlašim – Koncert mužského oktetu ze souboru Marika Singers se bude konat v Muzeu Podblanicka. Soubor má velký ohlas u široké veřejnosti, proto se jistě návštěvníci vlašimského koncertu mají na co těšit. Koncert s názvem Voices si budou zájemci moci poslechnout ve středu 5. července od 17 hodin. 

Ovčín zažije kulturní akci

Vlčkovice – Každoroční benefiční festival s názvem VlčkoviceFest se koná o víkendu 14. až 16. července. Účastníci zažijí například promítání filmů a besedy s režiséry, divadelní představení, fotbalový turnaj, soutěže anebo živou hudbu. Festival se bude konat v prostorech bývalého ovčína, který teď již slouží jako kulturní památka. Návštěvníci se mohou těšit na skupiny Vypsaná fixa, Už jsme doma, ale například i na německou skupinu Rigna folk, nebo na kočovné divadlo Rózy Blechové. 

Vlašim se projde napříč staletími

Vlašim – Výstava s názvem Napříč staletími zájemcům nabídne archeologické nálezy z průběhu posledních dvaceti let. Pestrá škála předmětů z doby kamenné, hromadné nálezy železných předmětů i nálezy ze středověkých měst a tvrzí bude k vidění až do 30. září v Muzeu Podblanicka. Výstava je vytvořena tak, aby zaujala dospělé i děti. Součástí výstavy jsou také doprovodné programy v podobě komentovaných prohlídek, nejbližší se pak bude konat 11. srpna. 

V Maršovicích budou slavit nejen sportovní fanoušci

Maršovice – Své významné výročí si připomenou nejen maršovičtí fotbalisté, sláva to bude doslova a pro celý městys. Na hřišti Na trávníkách si 15. července připomenou sportovci 95 let místní kopané. Do slávy se zapojí všechna maršovická mužstva a s nimi událost prožijí i jejich příbuzní a známí. „Vyvrcholením oslav bude přátelský zápas domácí staré gardy s legendami pražských Bohemians. Exhibice začne v 18 hodin. Součástí dne bude i doprovodný program se závěrečným ohňostrojem kolem desáté večerní,“ pozval na maršovické oslavy Jiří Mikolášek, jeden z organizátorů.

Autor: Redakce

3.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Výstavu "Starej se" připravila Farní charita ve Vlašimi ke svému 25. výročí.
17

Venkovní výstava ukazuje život seniorů

Ilustrační foto.

K vrcholům turistické sezony bude patřit příjezd harleyářů

Zákaz kouření kontrolují u škol i na nádraží

Benešovsko - Protikuřácký zákon platí více než čtvrt roku a nyní již mohou kuřáci i restaurační provozovny dostat za porušení nařízení pokutu. Doba, kdy mohli kuřáci kouřit alespoň na zahrádkách restaurací a hospod, nenávratně skončila. Blíží se zima. Milovníci cigaret se proto budou muset, chtě nechtě, přesunout před provozovny.

Podzimní svátek hudby navštíví špičkoví umělci

Benešovsko - Tradiční setkání přátel hudby na Benešovsku začíná. Festival Podblanický hudební podzim 2017 bude zahájený 22. září v 19 hodin v Kulturním centru v Benešově.

KRÁTCE: Zadýcháváním se budou zabývat v nemocnici zdarma

Benešovsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv.

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení