VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Auditor na vlašimské radnici zjistil chyby, nikoliv závažné

Vlašim-Vedení města si oddechlo.

21.7.2013
SDÍLEJ:

Audit na úřadě.Foto: Ilustrační foto: Karel Pech

 Kontrola hospodaření za uplynulý rok, provedená nezávislým auditorem, dopadla pro vlašimskou radnici celkem dobře. Svědčí o tom zpráva společnosti, kterou v těchto dnech vedení města zveřejnilo. Dílčí chyby se ovšem objevily.

„Během kontroly jsme se zaměřili především na plnění příjmů a výdajů rozpočtu včetně nejrůznějších druhů peněžních operací, náklady a výnosy podnikatelské činnosti územního celku a zajímalo nás také vypořádání finančníh vztahů ke státnímu rozpočtu, rozpočtu kraje a obcí," informovala Jitka Černá, auditorka liberecké společnosti C.J.Audit. V hledáčku auditorky bylo mimo jiné i nakládání a hospodaření s majetkem, stav pohledávek, zastavování movitých i nemovitých věcí, věcná břemena a účetnictví.

„Auditor při přezkoumání nezjistil žádnou závažnější chybu, byl zjištěn jen jeden méně závažný nedostatek v nedoloženém dluhu na nájemném, " řekl k výsledkům auditu vlašimský starosta Luděk Jeništa.

Závadou, kterou nezávislá auditorka v hospodaření města odhalila, byl nedoložený a nevypořádáný inventurní rozdíl v pohledávkách za nájem nebytových prostor ve výši necelých sto třináct tisíc korun.

„Za nedostatek považuji zejména fakt, že příslušný odbor nebyl schopen doložit, kdy tento rozdíl v zůstatku pohledávek vznikl a že nedošlo k jeho vypořádání," uvedla Jitka Černá s tím, že se tak vlašimská radnice dopustila porušení zákona o účetnictví. Doporučila při tom vedení vlašimské radnice, aby do konce tohoto roku začala vést evidenci bytů a nebytových prostor systematicky a jednotně. Autorka zdůraznila, že by město mělo také provádět pravidelné inventury pohledávek za byty i nebytové prostory.

„Ostatní chyby a nedostatky jsme včas, ještě před koncem roku napravili. Podle auditorské společnosti nalezené nedostatky neznamenají významné riziko pro budoucí hospodaření města," ujistil vlašimský starosta.

KAREL CHLUMEC

Autor: Redakce

21.7.2013
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Nespeky dostaly rychle druhou facku

Ilustrační foto

Zápas zlomil ve prospěch Poříčí Vosáhlo z penalty

OBRAZEM: Tři poštolky znovu vzlétly na vlašimském letišti

Vlašim - Nejen letadla startují na vlašimském letišti. Svoji druhou šanci zde také dostaly tři mladé poštolky obecné, které byly v péči vlašimské zvířecí záchranné stanice. Na cestu ke svobodě je přišli doprovodit i klienti Domova pro seniory z Vlašimi.

Ani na Indiány se při memoriálu generála Custera nezapomnělo

Všetice /FOTOGALERIE/ - Dvacátý šestý ročním memoriálu George Armstronga Custera těšil příznivce celé dva dny. V pátek sice pořadatelé akci zahájili, v sobotu ale program vypukl naplno. Na louce ve Všeticích rozprostřeli svůj tábor jak americké jednotky z občanské války, tak i Indiáni.

Pouťové zábavy začínají, řidiče čekají komplikace

Benešovsko /INFOGRAFIKA/ - Začíná doba pouťových slavností na Benešovsku. Ty lákají na svůj různorodý program jak malé, tak i velké návštěvníky. Pro většinu lidí jsou pouťové zábavy tradičním povyražením. Jiným ale tyto akce přinášejí spíše trable.

Sázavský klášter hostí první Baby Fest

Sázava – Především dětem do šesti let je určen nový festival Baby Fest, jehož první ročník se uskuteční v neděli od 10 do 17 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení