VYBRAT REGION
Zavřít mapu

A máme to zdarma

Benešov - Od Nového roku nemusí pacienti hradit regulační poplatky. To jsou poplatky za ambulantní ošetření, hospitalizaci i poplatek v lékárně za položku na receptu.

28.12.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv Benešovského deníku

Od Nového roku nemusí pacienti Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov hradit regulační poplatky. To jsou poplatky za ambulantní ošetření, hospitalizaci i poplatek v lékárně za položku na receptu. Poplatky za hospitalizaci, která začala v roce 2008 a skončila v roce 2009 budou pacientovi účtovány do 31. prosince 2008.
Regulační poplatek bude odveden nemocnicí a uhrazen Středočeským krajem. Platba poplatku za pacienta bude řešena formou daru. Pro jeho přijetí není nutná písemná forma. V případě, že pacient bude trvat na písemném stvrzení, bude příslušný zdravotnický pracovník kontaktovat vnitřní audit, který zajistí vypracování příslušné darovací smlouvy. Regulační poplatky budou dále evidovány jako podklad pro zdravotní pojišťovny.
Pokud pacient odmítne regulační poplatek formou daru, bude mu umožněno uhradit regulační poplatek stejným způsobem jako doposud. Evidenci pacientů, kteří poplatek uhradili, je pověřena finanční účtárna.
Každý pacient se může sám rozhodnout zda si poplatek zaplatí sám nebo za něj zaplatí kraj. Bude mu umožněno, aby zaplatil a bude mu vystaveno potvrzení. Peníze takto vybrané se opět reinvestují do nemocnice.
Nemocnice vybrala za poplatky v letošním roce 10 602 858 korun. „Vybrané peníze jsme reinvestovali do nemocnice, vybavili jsme pokoje, koupili nové přístroje a další,“ řekl tiskový mluvčí Nemocnice Rudolfa a Stefanie Petr Ballek.
Na stěnách nemocnice zůstanou nevyužité automaty. „Automaty zatím v nemocnici zůstanou, aby občané, kteří si přejí poplatky uhradit sami, měli možnost. Dále se uvidí,“ uvedl Petr Ballek.
V nemocnici je 5 automatů na výběr poplatků. Jeden přístroj stál 106 000 korun. „V případě zrušení poplatků můžeme eventuálně použít automaty k placení parkovného na parkovišti, které chceme postavit v areálu nemocnice,“ dodal Ballek.
Zhoršení péče v nemocnici určitě nehrozí. Tím, že nemocnici navštíví více lidí, dostane i více peněz, které se investují zpět na nové vybavení a platy zdravotnického personálu. Více pacientů naopak nemocnice uvítá.

Autor: Jana Hrádková

28.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

FNL, Vlašim - Varnsdorf 4:1.
9

Bodnutí Fenina rytíře rozzlobilo

Objekty kolem benešovské šatlavy si můžete koupit

Benešov – Bez sta tisíc korun za rovných 15 milionů si lze koupit blok domů, jehož součástí je také někdejší benešovská šatlava. Spolu s ní prodává majitel i sousední polyfunkční dům s obchody a službami a pozemek určený pro bytovou výstavbu.

Do tiché země vtrhli jako vichřice

Benešovsko /OBRAZEM/ - Na břehu řeky roste tráva ostřice, prý přišli včas, však vtrhli jako vichřice, nad tichou zemí vrčí netopýři a národ němý tlučou oficíři. Ke slovům písně Karla Kryla Jeřabiny nelze ani po 49 letech od okupace Československa vojsky pěti komunistických zemí, nic vytknout. Přesně totiž vystihují atmosféru té doby.

Válečný řev a řinkot zbraní. Taková byla raně středověká bitva

Brdečný - Malá osada Brdečný u Neveklova přivítala o víkendu nespočet nadšenců do historie. Raně středověká bitva Rogar neboli Pojídači mrtvých předvedla příchozím život v minulosti, ale také především raně středověké bitvy.

OBRAZEM: Festival Exploration si užily tisíce fanoušků

Benešov - Dlouho očekávaný festival elektronické hudby v Táborských kasárnách v Benešově skončil. Exploration za uplynulé dva dny ale navštívilo tisíce lidí. Mezi fanoušky byla slyšet jak čeština, tak i angličtina, němčina, francouzština nebo maďarština.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení