VYBRAT REGION
Zavřít mapu

A máme to zdarma

Benešov - Od Nového roku nemusí pacienti hradit regulační poplatky. To jsou poplatky za ambulantní ošetření, hospitalizaci i poplatek v lékárně za položku na receptu.

28.12.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv Benešovského deníku

Od Nového roku nemusí pacienti Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov hradit regulační poplatky. To jsou poplatky za ambulantní ošetření, hospitalizaci i poplatek v lékárně za položku na receptu. Poplatky za hospitalizaci, která začala v roce 2008 a skončila v roce 2009 budou pacientovi účtovány do 31. prosince 2008.
Regulační poplatek bude odveden nemocnicí a uhrazen Středočeským krajem. Platba poplatku za pacienta bude řešena formou daru. Pro jeho přijetí není nutná písemná forma. V případě, že pacient bude trvat na písemném stvrzení, bude příslušný zdravotnický pracovník kontaktovat vnitřní audit, který zajistí vypracování příslušné darovací smlouvy. Regulační poplatky budou dále evidovány jako podklad pro zdravotní pojišťovny.
Pokud pacient odmítne regulační poplatek formou daru, bude mu umožněno uhradit regulační poplatek stejným způsobem jako doposud. Evidenci pacientů, kteří poplatek uhradili, je pověřena finanční účtárna.
Každý pacient se může sám rozhodnout zda si poplatek zaplatí sám nebo za něj zaplatí kraj. Bude mu umožněno, aby zaplatil a bude mu vystaveno potvrzení. Peníze takto vybrané se opět reinvestují do nemocnice.
Nemocnice vybrala za poplatky v letošním roce 10 602 858 korun. „Vybrané peníze jsme reinvestovali do nemocnice, vybavili jsme pokoje, koupili nové přístroje a další,“ řekl tiskový mluvčí Nemocnice Rudolfa a Stefanie Petr Ballek.
Na stěnách nemocnice zůstanou nevyužité automaty. „Automaty zatím v nemocnici zůstanou, aby občané, kteří si přejí poplatky uhradit sami, měli možnost. Dále se uvidí,“ uvedl Petr Ballek.
V nemocnici je 5 automatů na výběr poplatků. Jeden přístroj stál 106 000 korun. „V případě zrušení poplatků můžeme eventuálně použít automaty k placení parkovného na parkovišti, které chceme postavit v areálu nemocnice,“ dodal Ballek.
Zhoršení péče v nemocnici určitě nehrozí. Tím, že nemocnici navštíví více lidí, dostane i více peněz, které se investují zpět na nové vybavení a platy zdravotnického personálu. Více pacientů naopak nemocnice uvítá.

Autor: Jana Hrádková

28.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Okresní přebor: Nespeky B - Jankov 2:1.
24

Béčko Nespek odhodilo nováčkovský ostych a je postrachem

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Pomáhají, protože chtějí

Neveklov - Studenti Obchodní akademie Neveklov sdružení ve společnosti DOORS se zapojili do projektu 72 hodin – tři dny dobrovolnických aktivit, který vyhlásila Česká rada dětí a mládeže. V rámci tohoto projektu jsme navštívili neveklovský domov pro seniory.

Zvrat v anketě o prodeji bytů v Benešově nic neznamená

Benešov – Co je za velkým vzestupem počtu kladných odpovědí na radniční anketní otázku související s privatizací bytového fondu v Benešově? Tahle otázka nejspíš zůstane bez odpovědi. Jisté je, že v neděli ukončené sčítání přineslo celkem 960 kladných odpovědí, zatímco záporných bylo jen 613.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení