VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

6.6.2017

KRÁTCE: Krytý bazén bude bezpečnější

Benešovsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

6.6.2017

S povodněmi kolem Sázavy pomohou odborné studie

Sázava – Výraznou pozornost věnuje Středočeský kraj povodí řeky Sázavy, aby se předešlo ničivým povodním.

6.6.2017

Počet cestujících v autobusech stoupá

Vlašim /ROZHOVOR/ - Jak se jezdí s kamionem nebo autobusem, si zájemci vyzkoušeli v sobotu na vlašimském dvoře ČSAD Benešov už podruhé. Byl u toho také jeho ředitel, František Soumar.

6.6.2017

Benešov znovu posílil svou policii, má už 31 členů

Benešov – Diskusi o tom, zda je v Benešově potřeba více strážníků, o čemž se hovořilo už při březnové schůzi zastupitelstva, ukončilo definitivně květnové hlasování místních politiků.

6.6.2017

OBRAZEM: Dětský den oslavili ve fotbalovém areálu

Vlašim – Den dětí si užili nejmenší také ve Vlašimi. Akce ve fotbalovém areálu se zúčastnily jak děti z mateřinek, tak i děti z prvního stupně základních škol. Na několika stanovištích si malí zájemci vyzkoušeli své dovednosti a znalosti a poté za ně byli odměněni sladkostmi.

6.6.2017

Venkovní posilovny přibývají, cvičí se v Benešově i v Sázavě

Benešovsko /INFOGRAFIKA/ - Venkovní posilovny se stávají hitem. Pomalu se rozšiřují do všech měst. Cvičební stroje jsou většinou používány pro svou nenáročnost a jednoduchost. Fitness hřiště tak navštěvují nejenom běžci, kteří se při své činnosti chtějí protáhnout, ale i děti a senioři.

5.6.2017

Pozor! Nepostrádáte psa? Strážníci našli ve Voticích jednoho zatoulaného

Votice - Volně pobíhajícího pravděpodobně ztraceného psa odchytili městští strážníci v sobotu 3. června ve Voticích. Nálezci se poptávají po jeho majiteli.

5.6.2017

OBRAZEM: Nejkrásnější dívku mají i hasiči ze Středočeského kraje

Benešovsko /FOTOGALERIE/ - Soutěž Miss hasička Středočeského kraje má pro tento rok již svou vítězku. Vybraná porota volila nejkrásnější dívku při celorepublikové akci Hasičský den na Konopišti.

5.6.2017

Alergici trpí! Zle jim dělají květiny, prach i čokoláda

Benešovsko /INFOGRAFIKA/ - Alergici mají nyní těžké období. Trápí je hlavně pyly rostlin a dřevin. Pylová sezóna začala již s jarem, a skončí až v říjnu. Kýchání a nateklé nosy tak budou citlivější lidé řešit ještě několik měsíců.

4.6.2017

O řízení kamionu sní Lenka od osmnácti

Vlašim – Zaměstnání řidiče kamionu už není ryze mužskou záležitostí. Dobře to ví i Lenka Pajkrtová z Čechtic. „Řídit kamion mě láká už od osmnácti let, kdy jsem s taťkou jezdila na odtahovce," usmála se mladá žena, která si přišla do vlašimského areálu ČSAD zkusit jízdu autobusem a právě také – kamionem.

3.6.2017

Dětské akce bez kapky alkoholu. Co se dělo na Benešovsku?

Benešovsko - Kromě zákazu kouřit v hospodách zůstává tak trochu stranou jiné nařízení. Zákaz prodeje a podávání alkoholu na akcích, které jsou určené převážně pro osoby mladší 18 let. Sem spadají například i oslavy Mezinárodního dne dětí. V regionu se ale odehrálo více událostí.

3.6.2017

Podpořili hasiče, kteří rehabilitují v Kladrubech

Kladruby /FOTOGALERIE/ – Osobní podpora tří těžce zraněných kolegů během jejich úsilí k návratu do běžného života, byla cílem setkání, které se v pátek 2. června uskutečnilo v Rehabilitačním ústavu Kladruby.

3.6.2017

Rezervace motýlů ukazuje neporušený svět

Votice – Jak vypadal svět před nástupem průmyslového zemědělství a masivního zamořování krajiny pesticidy? Mladším o tom mohou vyprávět ti starší, spíš ale hodně staří lidé. Alespoň určitou představu si o takovém světě luk plných pestrobarevného hmyzu z doby, kdy polní práce obstarávali častěji než traktory jen koně a voli, si můžete udělat ve Voticích.

3.6.2017

Kouřit se nesmí ani v nemocničním parku

Benešov – O novém zákonu zakazujícím kouření v restauracích, se toho napovídalo a napsalo za těch pár dnů jeho platnosti už hodně. Mezi místa, kterých se nová norma ale týká také, a o níž se zatím příliš nehovoří, patří například nemocnice.

3.6.2017

Festivaly pod hvězdami? Rock i klasika, vyberte si!

Benešovsko - Léto je jedno z nejoblíbenějších období roku. Neodmyslitelně k němu patří akce pod širým nebem (open air), kterých je rok od roku více. Některé jsou striktně hudební, jiné se zaměřují na divadlo nebo na jídlo.

2.6.2017

Provedou zájemce po hrázi vodní nádrže Švihov

Hulice – Na komentovanou prohlídku hráze vodní nádrže Švihov s pitnou vodou pro české hlavní město a obyvatele řady dalších míst se mohou už v sobotu 3. června vypravit ti, které lákají jinak nepřístupná místa.

2.6.2017

Tanečníci obsadili benešovský Kulturní dům Karlov

Benešov - Krajské finále Středočeského tanečního poháru družstev se koná v pátek 2. června v Kulturním domě Karlov. Soutěžící, kteří obsadili nejen kulturní dům, ale vzhledem k pěknému počasí i jeho okolí, se utkali v moderních tancích – disco dance, street dance či hip hop.

2.6.2017

Týnec nad Sázavou, Bystřice i Vlašim! Řidiče trápí uzavírky

Benešovsko - Léto na silnicích a objížďky. Evergreen každého roku. Ani letošní rok není výjimkou. Po celém regionu trápí řidiče hned několik uzavírek a dopravních omezení, které jejich cestu mnohdy výrazně prodlouží.

2.6.2017

KRÁTCE: Děti se ptaly po Kajínkovi

Benešovsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

1.6.2017

Benešovský úřad věří, že kuřáci budou s nekuřáky žít v porozumění

Benešov – V souvislosti se Zákonem o zákazu kouření tabákových výrobků v restauracích připomínají na webu města úředníci MěÚ Benešov, i další místa, kde všude se nesmí kouřit. A také to, že při porušení zákazu má provozovatel povinnost kouřící osobu vyzvat, aby kouřit přestala nebo opustila prostor.

1.6.2017

Protikuřácký zákon mě kouřit neodnaučí, říká Ester z Vlašimi

Vlašim - Kouřit začala před třemi lety. Přestat zatím nechce. Ani protikuřácký zákon ji neodradí nadále revoltovat s cigaretou v ruce.

1.6.2017

Restauratéři zákaz kouření moc neřeší

Benešov - Žalovat se nemá, ale nahlásit se to musí. Přesně v duchu téhle prastaré hlášky přistupují provozovatelé restaurací k zákonu o zákazu kouření. Vycházejí při tom z pragmatické úvahy.

1.6.2017

OBRAZEM: Při svátku dětí bylo veselo

Benešov – Ve středu odpoledne bylo v Domě dětí a mládeže v Benešově veselo. Svátek dětí přišlo do benešovského volnočasového domu oslavit několik dětí.

1.6.2017

Od Týnce nad Sázavou se dá znovu jet do Kamenice kratší trasou přes Čakovice

Čakovice – Mosty přes Kamenický potok na silnici mezi Kamenicí v okrese Praha východ a Čakovicemi na Benešovsku zase slouží řidičům.

1.6.2017

S protikuřáckým zákonem žádné drama do barů nepřišlo

Benešovsko - K do očekával se zákazem kouření v hospodách nějaké mohutné protesty kuřáků nebo provozovatelů restaurací, kteří by štkali kvůli případnému nižšímu zájmu zákazníků, musí být zklamán. Žádná protizákazová revoluce se nekoná.

31.5.2017

KRÁTCE: Budou plavat na čas, tanečníky čeká soutěž

Benešovsko - Přinášíme vám přehled kulturních a sportovních událostí na Benešovsku.

31.5.2017

Nejlépe pracují záchranáři pro pacienty v Benešově

Rejvíz, Benešov – Při už 21. ročníku mezinárodní záchranářské soutěže Rallye Rejvíz, který se konal tradičně na Šumpersku v Koutech nad Desnou, sice zvítězily týmy z Polska a Kanady, ale nejlépe ze středočeských posádek obstáli zdravotničtí záchranáři z Benešova.

31.5.2017

Mrtvé místo v samotném centru Benešova má ožít

Benešov - Je Benešov vesnicí nebo městem? Jakkoliv se benešovským patriotům může tahle otázka zdát nepatřičná, probírali ji při poslední veřejné schůzi městští zastupitelé. Důvod k takové polemice byl jednoduchý. Májka uprostřed centrálního Masarykova náměstí.

31.5.2017

PROTIKUŘÁCKÝ ZÁKON: Budeme volat policii, říkají hostinští. Pokuty nechtějí

Benešovsko - /FOTOGALERIE, ANKETA, INFOGRAFIKA/ - Protikuřácký zákon platí. Kouření cigaret v restauracích skončilo. Jak to vypadá o "nekuřáckých" dnech? Redaktoři Deníku vyrazili zjišťovat, co na to říkají hosté a provozovatelé. Přinášíme vám reportáž z hospod a restaurací.

31.5.2017

Protikuřácký zákon neztíží život zdaleka jen kuřákům

Benešovsko /INFOGRAFIKA/ - Na úplný zákaz kouření a s ním související okolnosti najíždějí nikoliv pozvolna, ale okamžitě nejen hospodští a restauratéři, ale také samosprávy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení