VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

10.5.2017

KRÁTCE: Můžete vyrazit na túry s benešovskými turisty

Benešovsko - Přinášíme vám přehled zpráv z regionu.

10.5.2017

K odstraňování autovraků pomáhá i mobilní aplikace

Nepotřebná auta, která už majitelé odmítají nechat opravit a neplatí za ně povinné ručení, se čas od času objevují v ulicích všech měst v regionu. Ze zákona musí majitel odstavené auto zlikvidovat do dvou měsíců od doručení výzvy. Tu ovšem radnice může poslat až v ten moment, kdy zjistí, kdo je majitelem vraku. A tady začíná problém.

10.5.2017

Fotbalový areál v Úročnici využijí vedle domácích také mládežnická družstva Benešova

Benešov /FOTOGALERIE/ – Zázemí pro profesionální fotbal, hřiště pro pralesní ligu. Právě v takovém duchu hovořil starosta Benešova Petr Hostek o sportovním areálu v Úročnici, osadě pod správou Benešova. Do něj během uplynulých několika let nateklo z rozpočtu města více než 10 milionů korun.

9.5.2017

Plaketu českého letce Josefa Příhody odhalili ve Vlašimi

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Na významného českého letce, armádního plukovníka a vlašimského rodáka Josefa Příhodu si obyvatelé Vlašimi vzpomněli v úterý 9. května na Žižkově náměstí. Na jeho rodném domě odhalili pamětní plaketu.

AKTUALIZOVÁNO
9.5.2017

Silnici nad zámeckým parkem ve Vlašimi uzavřeli zřejmě do poloviny září

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Uzavírka v Benešovské ulici potrápí řidiče déle než se zdálo. Doprava je z Vlašimi do Benešova směřovaná po objízdné trase.

9.5.2017

S příchodem jara města ozdobí záhony květin

Rozkvetlé květiny i zeleň zkrášlují tváře měst. Do zeleně i květeny investují města až stovky tisíc korun ročně.

8.5.2017

Nové občánky přivítali na benešovské radnici

Benešov – Vítání nových občánků se konalo opět v obřadní síni benešovské radnice. Maminky měly své potomky krásně oblečené a poslechly si i básničky od dětí.

8.5.2017

Pomník připomínající setkání frontů, zachraňuje Rus už tři roky

Dobříčkov /FOTOGALERIE/ - Pomník připomínající setkání I. a II. Ukrajinského frontu maršálů Koněva a Malinovského z 9. května 1945, zachraňuje už více než tři roky vlastními prostředky ruský podnikatel Viktor Kornienko.

8.5.2017

Ptejte se on-line Petra Steklého, šéfa Prostoru Plus a Lepšího místa

Na dotazy čtenářů bude tuto středu od 15 hodin odpovídat Petr Steklý z Prostoru Plus, který provozuje službu Lepší místo. Ta si dává za cíl zlepšovat veřejný prostor s pomocí občanů.

8.5.2017

Oprava malého mostku ve Vlašimi způsobí velké potíže

Vlašim – Oprava malého mostku přes Borecký potok na výjezdu z města ve směru na Kladruby měla motoristům komplikovat život už týden. Zatím ale vlastník, Středočeský kraj práce nezahájil.

8.5.2017

Zmrzliny u jahodové příchuti nekončí, v nabídce je i malibu

Region /ANKETA/ - Fantazii se meze nekladou ani v tvorbě zmrzlinových příchutí. Nabídka je velká, přesto stále vedou zmrzliny klasické.

7.5.2017

OBRAZEM: Do Konopiště se sjeli maxipsi Fíci

Benešov – Neradi to slyší. Jejich miláčci přece nejsou žádní maxipsi Fíci, ale psi plemene Old English Sheepdog, laické veřejnosti známé spíš pod označením Bobtail.

7.5.2017

Zámek v Pravoníně prodají v dražbě. Majitel je v exekuci

Pravonín /FOTOGALERIE/ - Zámek v Pravoníně stále chátrá a jeho stav je již více než katastrofický. Italská společnost, která historickou památku vlastní, nejdříve chtěla v budově zřídit penzion. Na podzim 2016 se ale objekt objevil na webových stránkách realitních kanceláří. Společnost je v exekuci kvůli nevyřízeným pohledávkám ze strany vlašimského úřadu.

6.5.2017

Na Benešovsko na sraz Zetorů dorazil až od Žďáru nad Sázavou

Nahoruby – Bezpochyby nejvzdálenějším účastníkem třináctého srazu majitelů traktorů Zetor na nahorubské návsi byl v sobotu 6. května Martin Havelka. Až ze Škrdlovic, obce u Žďáru nad Sázavou, přivezl milovníkům starých strojů ukázat svůj šestirychlostní Zetor 25 z roku 1954 s výkonem 25 koňských sil a maximální rychlostí 36 kilometrů v hodině.

6.5.2017

Srazy Zetorů dělají zdarma, pokud budou muset mít registrační pokladnu, končí

Nahoruby /FOTOGALERIE/ – Obnova spolkového života vesnice. I tak by se dal popsat počin dobrovolných hasičů z Nahorub, kteří si k tomu vymysleli a zorganizovali srazy historických traktorů Zetor. A vydrželo jim to do dnes. Už třináct let.

6.5.2017

Rosův mlýn bez chovatelů Benešov prodá

Benešov – Základna členů ČSCH Benešov už není v Rosově mlýně, ale v Soběhrdech. Skončilo období vzdoru chovatelů vůči záměru města dostat je z jejich tradiční bašty pryč.

5.5.2017

Venkovní expozice představí přestavbu školky

Benešov – Výstavní panely, které se objevily na Masarykově náměstí v Benešově, představí od úterý nejen vizualizaci přestavby Mateřské školy na Spořilově, ale také třeba historii objektu či komentáře vedení města. Již nyní je možné vidět obdobné panely o školce u Základní školy Dukelská.

5.5.2017

Sedlecké povstání ze 6. května, utopili nacisté v krvi vlastenců

Sedlec - Prčice – Jedna z největších tragédií konce druhé světové války se odehrála v oblasti Českého Meránu, tedy na pomezí středních a jižních Čech. I když město Sedlec-Prčice spadá nyní do Příbramska, vazby na Benešovsko tam jsou i teď patrné.

5.5.2017

Rodák z Olbramovic by oslavil 137. narozeniny

Olbramovice - Olbramovický rodák, Josef Machoň, který je známý český hudební skladatel, by v pátek oslavil své 137. narozeniny.

5.5.2017

Posázavský pacifik nabídne o víkendu více cyklovozů

Benešovsko – Na tratích Posázavského pacifiku se od soboty výrazně rozšíří možnosti, jak cestovat s jízdním kolem.

5.5.2017

OBRAZEM: Benešovští skauti uctili oběti nacismu

Benešov – Pietní vzpomínky a uctění památky obětí nacismu se zúčastnili jak benešovští skauti a občané Benešova, tak zástupci města. Včera od 10 do 12.30 společně obešli pamětní místa vytvořená k upomínce lidí zemřelých za dobu světových válek. Pietní akci věnovalo město Benešov 72. výročí ukončení 2. světové války a osvobození Československa spojeneckými armádami.

5.5.2017

KRÁTCE: Kdo chce pokrok na radnici?

Benešovsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv.

5.5.2017

Složky IZS cvičily záchranu raněných z havarovaného autobusu

Benešovsko /OBRAZEM/ – Umějí členové složek Integrovaného záchranného systému poskytnout včas a správě první pomoc lidem z havarovaného autobusu? Právě na to dalo odpověď taktické cvičení IZS. Konalo se včera na silnici u Bořeňovic na Benešovsku a zúčastnili se ho jak zdravotníci, tak hasiči a policisté.

5.5.2017

Benešovské muzeum vstupuje do nové éry

Benešov – Audit v Muzeu umění a designu Benešov, který odhalil nepořádek ve sbírkách a plýtvání veřejnými prostředky, nebyl poslední záležitostí, která příspěvkovku potkala.

5.5.2017

Hvězdářem jsem chtěl být od malička, říká Jan Urban

Vlašim - Hvězdárnu ve Vlašimi spravují nadšenci a milovníci astronomie. Členové spolku, kteří znovuotevřeli vlašimský astronomický objekt veřejnosti před dvaceti lety, zahajují dnes jubilejní, novou sezónu.

5.5.2017

Národní cítění: pomáhají ho udržovat skauti i baráčníci

8. května. Konec druhé světové války. Den vítězství, nebo prostě den volna navíc? Občas můžeme zaslechnout názory, že české národní cítění není zrovna silné. Je to ale pravda? Záleží, koho se ptáte.

4.5.2017

Studenti neveklovské obchodní akademie uspěli v krajské soutěži

Neveklov /FOTOGALERIE/ – Sedm studentů reprezentovalo Obchodní akademii z Neveklova v krajském kole středoškolské odborné činnosti neboli SOČ, což je soutěž již s dlouholetou tradicí. Studenti zpracovali odborné práce třeba na téma ekonomika a podnikání, pedagogika, psychologie, sociologie a své práce odprezentovali porotě.

4.5.2017

Nové chodníky budou mít u bytovek v Divišově

Divišov /FOTOGALERIE/ - Po nových chodnících se zanedlouho projdou obyvatelé Divišova, a to především ti, kteří chodí ulicí Na Sídlišti nebo žijí v bytovkách, u kterých se chodníky vytváří. Nyní je stavební firma ve druhé polovině projektu, do dokončení schází už jen čtrnáct dní.

4.5.2017

MC Hvězdička si stěžuje na to, že nenachází společnou řeč s vedením Benešova

Benešov – „I přes naše snahy se nám nedaří najít společnou řeč se současným vedením města. Komunikace vázne a komplikace přibývají." Právě tak začíná text benešovského Mateřského centra Hvězdička následovaný výzvou k podpoře veřejnosti a peticí zveřejněnou 24. dubna. Dosud ji podle předsedkyně představenstva MC Jany Čechové podepsalo přibližně 500 lidí.

4.5.2017

Dopravní terminál propojí vlakovou, autobusovou i cyklo dopravu v Sázavě

Sázava - Změnit nevzhlednou část města, autobusové nádraží, na moderní dopravní terminál pohodlný pro cestující, hodlá sázavská radnice již několik let. Projekt má město již připravený, s pracemi by se mělo, v ideálním případě, začít na začátku roku 2018.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies