VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

7.4.2017

S přírodovědcem se vydají za lýkovci na Kupsovu skálu

Nesperská Lhota – Přírodovědné vycházky na Kupsovu skálu za kvetoucím lýkovcem jedovatým se mohou milovníci chození zúčastnit spolu s přírodovědcem Martinem Klaudysem.

7.4.2017

Na uklízení řeky a jejích břehů vyrazí stovky dobrovolníků

Benešovsko - Čistá řeka Sázava Stovky dobrovolníků opět vyrážejí k nejdůležitějšímu vodnímu toku Benešovska, aby ho hned na začátku turistické sezónou zbavili všeho, co tam nepatří.

7.4.2017

Ve Voticích nesmějí pít nepřevařovanou vodu

Votice – Omezení užívání vody z městského vodovodu vyhlásila společnost Compag, která ve Voticích provozuje úpravnu pitné vody a městský vodovod.

7.4.2017

Zvýšit nájemné o inflaci? Města nedělají. Alespoň většinou

Zvýšit nájemné v bytech, ale i nebytových prostorech mohou města rok co rok o míru inflace, kterou stanovuje Český statistický úřad. Za předchozí rok ji určil na 0,7 procenta. Jak se k této možnosti radnice postavily letos?

7.4.2017

V nemocnici skončila oprava střechy výměníkové stanice

Benešov – Důležitá oprava havarijního stavu střechy výměníkové stanice číslo 1 je letos první dokončenou investicí v Nemocnici Rudolfa a Stefanie.

7.4.2017

KRÁTCE: Studie na úřadu odhalí novou podobu okraje Benešova

Benešov - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z Benešova.

6.4.2017

Poříčští školáci se zabaví na novém hřišti

Poříčí nad Sázavou - Dárkový šek na dosud rekordních 2,5 milionu korun převzal starosta Poříčí nad Sázavou Jan Kratzer od ředitelky poříčské továrny na cukrovinky Suzanne Lake.

6.4.2017

O cyklopůjčovny Českých drah je stále větší zájem

Benešovsko /INFOGRAFIKA/ - Oblíbené cyklopůjčovny Českých drah se znovu po zimní přestávce otevřely pro veřejnost. Lidem jsou na vybraných stanicích k zapůjčení jak kvalitní krosová kola, horská kola, tak v některých stanicích dokonce i elektrokola a koloběžky.

6.4.2017

KRÁTCE: Benešovská radnice brojí proti drogám

Přinášíme vám krátké zprávy z Benešova.

6.4.2017

Děti navštívily benešovské hasiče již po desáté

Benešov /FOTOGALERIE/ - Mateřské centrum Hvězdička vyrazilo minulý týden na kulatou návštěvu k benešovským hasičům. Na letošní desátou návštěvu dorazilo kolem dvou set příchozích.

6.4.2017

Kvůli novému zákonu chtějí rozšířit vlašimskou školku

Vlašim - Město Vlašim má ve své působnosti pět mateřských škol. V letošním roce chce radnice přistoupit k rozsáhlé opravě sociálních zařízení školky Velíšská, příští rok se stavební práce pravděpodobně dotknou také mateřinky K Vodárně.

SLEDUJEME ON-LINE
6.4.2017

Benešovskou pomlázku zasadí Zeman v Lánech

Benešov /ON-LINE REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ - Zhruba jeden fotbalový zápas, tedy 90 minut ze své třídenní cesty po městech Středočeského kraje „odehrál" včera prezident ČR Miloš Zeman také v Benešově.

6.4.2017

Bezpečnost Pražského hradu. Lidé ve frontách a výměny na pozici velitele stráže

Praha – V maskáčích či uniformách hlídají Pražský hrad a zámek v Lánech. Od loňského léta však vojákům přibyla práce kvůli bezpečnostním opatřením na Hradě. Problémem Hradní stráže však je, že se jí dlouhodobě nedaří vyřešit podstav svých členů.

6.4.2017

Centrum Benešova bylo kvůli návštěvě prezidenta bez aut

Benešov – Příprava na příjezd prezidenta republiky Miloše Zemana do Benešova vyhnal auta z Benešova. Centrum města bylo bez vozidel, a protože i zaměstnanci městského úřadu do práce jezdí auty, vyčlenila pro ně radnice parkoviště Pod Brankou.

5.4.2017

Benešov připravuje bezpečnostní opatření kvůli návštěvě prezidenta

Benešov – Dosud nepoznané bezpečnostní manévry čekají ve čtvrtek 6. dubna obyvatele Benešova. Do jejich města odpoledne zavítá prezident republiky Miloš Zeman.

5.4.2017

KRÁTCE: Festival nabídne i módní přehlídku

Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

5.4.2017

Uklízení řeky Sázavy se blíží

Benešovsko – Na dvanácté pokračování akce Čistá řeka Sázava vyrazí dobrovolníci z obvyklých míst už v pátek. Nebude to ale jediné uklízení v Česku.

5.4.2017

Spěchající řidiče mezi Psáři a Souticemi usvědčí radary

Benešovsko – „Nebezpečí" v podobě radarů číhá na řidiče také na jednom z celkem sedmi modernizovaných úseků nejstarší české autostrády.

5.4.2017

Studenty benešovské střední školy poučili o zdravém životním stylu

Benešov /FOTOGALERIE/ - Studenti ze Střední odborné a Střední zdravotnické školy v Benešově si užili jeden den bez výuky. Místo vyučování měli možnost zapojit se do projektu Den zdraví.

5.4.2017

Ve Středočeském kraji řidiči stávkovat nebudou

Střední Čechy - Stávka řidičů autobusů by se podle posledních informací měla vyhnout celým středním Čechám. Obyvatelé Kutnohorska, Kolínska i Benešovska tak mohou ve čtvrtek, na kdy odbory celostátní protest ohlásily, zůstat v klidu. Autobusy by měly pasažéry vozit bez omezení.

4.4.2017

Uvadající dětské oddělení benešovské nemocnice rozkvete na podzim

Benešov – Půl roku až osm měsíců budou malí pacienti dětského oddělení benešovské Nemocnice Rudolfa a Stefanie v azylu v jiné části ústavu.

4.4.2017

Asaf Auerbach přežil holokaust, přináší svědectví o smrti, utrpení a hrdinství

Benešov – Místa smrti, utrpení a hrdinství. Právě tak, výmluvně se nazývá putovní výstava, kterou si můžete nyní prohlédnout i v Benešově, v chodbě Piaristické koleje na Masarykově náměstí.

4.4.2017

Prezident Miloš Zeman se zdrží v Benešově jen krátce

Benešov – Jak dlouho se prezident České republiky Miloš Zeman zdrží v Benešově při své zítřejší návštěvě? To je otázka, na kterou může dát odpověď rozpis jeho čtvrtečního programu. Do redakcí ho rozeslal Středočeský kraj, organizátor prezidentova putování krajem. Do Benešova by měl Miloš Zeman dorazit z Čáslavi kolem čtvrté odpolední.

4.4.2017

Nával dětí kvůli povinné školce všude nečekají

K zápisům do mateřských škol se chystají nyní i rodiče dětí, jimž bude do začátku září pět let. Důvod k takovému postupu je prostý.

4.4.2017

KRÁTCE: V infocentru vystaví kraslice

Přinášíme vám přehled krátkých zpráv.

4.4.2017

Nové vedení státních zástupců vybrali v Benešově

Benešov – Stavovské sdružení státních zástupců a právních čekatelů si nové vedení pro roky 2017 až 2020 vybralo na volebním shromáždění v Benešově. Novým prezidentem Unie státních zástupců se stal Jan Lata z Nejvyššího státního zastupitelství.

3.4.2017

O opravy další části D1 se uchází osm firem či sdružení

Mirošovice – O zakázku na opravy úseku dálnice D1 Mirošovice – Hvězdonice za zhruba 1,73 miliardy korun se uchází osm firem či sdružení firem. Mezi zájemci je několik subjektů, kteří už na modernizaci D1 pracovali či pracují, třeba Eurovia, Metrostav, Porr, Hochtief a Strabag.

3.4.2017

Velkoobjemové kontejnery využijí při jarním úklidu

Votice – Kvůli častému jarnímu úklidu v domácnostech, ale i venku v přírodě rozhodlo vedení Votic o rozmístění velkoobjemových kontejnerů do některých městských částí.

3.4.2017

Nutriční poradna benešovské nemocnice otevírá dveře

Benešov – Při příležitosti Světového dne zdraví pořádá benešovská Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov den otevřených dveří nutriční poradny.

3.4.2017

Prezident Miloš Zeman navštíví Benešov, dárek starosta zatím úzkostlivě tají

Benešov - Prezident Miloš Zeman se chystá navštívit Benešov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies