VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

16.5.2017

Na manželskou smlouvu panují rozporuplné názory. Co na to říkáte vy?

Manželství berou české páry čím dál méně vážně. Je stále více těch, kteří nechtějí, aby byl jejich majetek včleněn přímo do společného jmění manželů (SJM), které vzniká automaticky při uzavření sňatku.

15.5.2017

V Benešově bude první veletrh sportovních aktivit

Benešov – Tak to ve šestnáctitisícovém sídle u Konopiště ještě nebylo. Město Benešov a jeho Městská sportovní zařízení na příští čtvrtek 25. května chystají premiérový veletrhu sportovních aktivit pro děti a mládež. Konat se bude v KD Karlov.

15.5.2017

Po chodnících se v Divišově již projdou

Divišov – Nové chodníky před bytovými domy v Divišově v ulici Na Sídlišti již mohou obyvatelé městyse plně využívat. V rámci projektu vytvořila pověřená firma také místa pro kontejnery a několik vyznačených, parkovacích míst.

15.5.2017

Reproduktory veřejného rozhlasu odstraní

Načeradec – Postupného odstraňování reproduktorů veřejného rozhlasu se dočkají v Načeradci. Rada města se tak rozhodla kvůli aktuálnímu spuštění mobilního rozhlasu přes mobilní telefony.

15.5.2017

Brána z „Vesničky střediskové“ znovu stojí na návsi

Křečovice – Jako by se čas vrátil o nějaká tři desetiletí zpátky. Právě tak si možná připadají ti, kteří jen projíždějí po křečovické návsi a v jejím koutě spatří u vjezdu do hospodářského dvora slavobránu s dominantní rudou pěticípou hvězdou na vrcholu.

15.5.2017

Vojáci v aktivních zálohách by měli dostat vyšší odměny. Vláda podpořila návrh

Kabinet dnes podpořil poslanecký návrh, jenž by vojákům v aktivních zálohách zvýšil odměny za účast na vojenském cvičení. Vyplývá to z výsledků jednání vlády zveřejněných na jejích webových stránkách.

15.5.2017

Při dnu rodin pomohou městu

Benešov - Den rodin si připomenou v Benešově netradičně. Do Muzea Podblanicka, které sídlí na Masarykově náměstí, zvou organizátoři v pondělí od 14 do 18 hodin rodiny s dětmi, aby pomohly přetvořit město Benešov.

15.5.2017

VIDEO: V Benešově vytryskl gejzír

Benešov - Skoro jako velké vřídlo v Karlových Varech vypadal efekt před benešovskou úřadovnou České pošty. Ze země vytryskl ve 13.30 v pondělí 15. května. Nejednalo se však o přírodní úkaz, ale o následek práce vodohospodářů o kousek dál.

15.5.2017

PET víčka pro Mirka stále sbíráme v redakci Deníku

Benešov – Víčka od PET lahví stále sbíráme v redakci Benešovského deníku. Ti, kteří chtějí pomoci malému Mirkovi Piskačovi, který je postižený dětskou mozkovou obrnou, mohou nasbíraná víčka od PET lahví následně donést do redakce v Benešově v ulici Na Bezděkově.

15.5.2017

V Maršovicích slavily ženy Den matek

Maršovice - Na šest desítek žen se na samém konci minulého týdne, na nějž připadal Den matek, sešlo už podruhé v čerstvě opraveném sále kulturního zařízení Na Radnici v Maršovicích.

15.5.2017

Krajská hygiena udělovala pokuty. Nejen v týnecké kantýně museli uklízet

Benešovsko - Pět stravovacích zařízení z okresu muselo zareagovat na nařízení krajské hygieny a "uklidit" své prostory. Všichni provozovatelé splnili požadavky hygieniků bez prodlení. 

15.5.2017

Mohou být parkovací domy řešením pro ucpané ulice?

Také v Česku stále více a více ustupujeme autům. Patrné je to zejména na městských sídlištích. Ulice plné vozů a tak ti, co přijedou o něco později, už je doslova cpou do každé příhodné mezery. Na silnice a třeba i dvěma koly na trávník.

14.5.2017

TÝDEN OČIMA Jakuba Šťástky: Benešovsko zažilo několik požárů

Benešovsko - Tento týden zaměstnal hasiče v regionu. Několik dní totiž pracovali na hořící skládce pneumatik v Bělčicích. To však nebyl jediný požár. Události týdne vybírá on-line editor Jakub Šťástka.

13.5.2017

V Benešově vaří pivo už 120 let

Benešov – Tak dlouhou historii, jakou má Pivovar Ferdinand, žádná jiná firma v Benešově nemá. Trvá už celých 120 let. Ale to, že to tak v roce 2017 skutečně bude, tehdy, na úplném začátku, nebylo jisté.

13.5.2017

Zámky lákají na prohlídky v kostýmech i divadelní scény

Turistická sezona již odstartovala a zámky, hrady i muzea se snaží nalákat co největší počet turistů. Z toho důvodu kromě klasických prohlídek organizují také netradiční prohlídky, při kterých průvodci oblékají různé dobové kostýmy či hrají divadlo.

12.5.2017

Osiřelá ptáčata se často jen učí létat, tvrdí ochránci z Vlašimi

Vlašim – O osiřelá mláďata kosů, vrabců či malých kalousů pečují více než jindy v Záchranné stanici ve Vlašimi. V průběhu jara si totiž ochotní lidé všímají především samotných malých ptáčků, které následně odvážejí ochráncům přírody. Mnohdy ale ptáčata pomoc nepotřebují a v přírodě by dokázala přežít.

12.5.2017

KRÁTCE: Hvězdárna bude mít svůj den

Benešovsko - Přinášíme vám přehled událostí v regionu.

12.5.2017

ČIŽP uložila kvůli pneumatikám pokutu, majitel provozu se odvolal

Benešov – Požár továrny Sycorex na zpracování starých pneumatik u Bělčic, bude zejména u obyvatel nedalekého Ostředka doznívat ještě asi hodně dlouho.

12.5.2017

OBRAZEM: Handicapovaní rybáři soutěžili na mistrovství

Kladruby – Mistrovství České republiky handicapovaných rybářů v plavané, které se konalo na řece Jizeře v Mladé Boleslavi, vyhrál kladrubský rybář.

11.5.2017

Postaví nové silnice a opraví mostek

Sázava - K parcelám na okraji Sázavy, kde si majitelé nově staví domky, vybuduje město několik komunikací ještě letos. Aktuálně také vedení města provádí rekonstrukci havarijního mostku, který zajišťuje dopravu na rekreační ostrov v centru Sázavy.

11.5.2017

Benešov už brzy zbourá část bývalé tržnice

Benešov – Už koncem měsíce by podle vyjádření starosty města Petra Hostka měla za své vzít část někdejší tržnice ve Vnoučkově ulici, místě, které někteří lidé znají spíše pod označením Na blátě. „Objekt už je opravdu v dezolátním stavu a hrozí, že by na někoho mohl spadnout," uvedl starosta, i když havarijní stav objektu není na první pohled patrný.

11.5.2017

Člen SDH teplýšovice Petr Sahula: Jsem trochu unavený

Bělčice - Jedním z desítek hasičů, kteří zasahovali při požáru provozu na zpracování starých pneumatik v Bělčicích byl také Petr Sahula, člen Sboru dobrovolných hasičů Teplýšovice.

11.5.2017

Jiří Černovský měl šichtu dlouhou sedmnáct hodin

Bělčice - Na místě požáru organizoval činnost požárních zásahových jednotek a to celých sedmnáct hodin a prakticky jen s hodinovým odpočinkem velitel stanice HZS Benešov Jiří Černovský.

11.5.2017

Nová benešovská školka bude zcela bezbariérová

Benešov – Zápisy dětí do nové Mateřské školy Úsměv na Spořilově, začaly právě včera. A to přes to, že stará, dosluhující a nevyhovující školka ještě stále částečně stojí a s výstavbou té nové se dosud nezačalo.

11.5.2017

KRÁTCE: V registru silničních vozidel čekají řidiče změny k lepšímu

Benešovsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z Benešovska.

11.5.2017

Zrušení poplatků opět zaplnilo ordinace

Přestaneme vytahovat peníze z kapes nemocných. Poplatky za lékaře stejně žádný regulační efekt nemají. Místo toho nastolíme pořádek v nemocnicích, které často nakupují předra-žené léky a materiál. A zpře-trháme vazby zdravotnických řetězců, které náklady na léčení uměle zvyšují. S takovou vstupovala po volbách na ministerstvo zdravotnictví ČSSD.

11.5.2017

Chladné jaro ohrožuje včely, med může podražit

Včelaři se letos potýkají s nezvyklým počasím. Vloni touhle dobou již včelaři stáčeli první med. Letos je ale situace jiná. „Vidí to všichni, počasí je chladné," uvedl včelař Ladislav Svoboda z Kluků u Čáslavi. Podle něj je to letos vše zpomalené.

10.5.2017

Studentům zprostředkoval boj proti rakovině

Benešov /FOTOGALERIE/ - Přednášky s prostým názvem Ochrana reprodukčního zdraví se včera zúčastnili i v rámci Českého dne proti rakovině, který připadal právě na včerejšek, studenti Gymnázia Benešov. Kromě více či méně známých okolností kontroly vlastního zdraví se mladí dozvěděli i další zajímavé informace spojené s touto zákeřnou chorobou.

10.5.2017

Síť mateřských center zahájí o víkendu kampaň na podporu rodin

Praha - Kampaň na podporu rodin se chystá o víkendu spustit Síť mateřských center. Od květnového svátku matek do červnového svátku otců chce téma rodiny dostat do centra pozornosti a upozornit na důležitost rodinného zázemí. Pořádá například akci Rodina Offline. Pořadatelé chtějí vyzvat členy rodin, aby na den odložili mobily či tablety a čas trávili spolu. Kampaň novinářům představila prezidentka sítě Rut Kolínská. První mateřské centrum v ČR vzniklo před 25 lety.

10.5.2017

S členkami ministerstva se setkaly ředitelky v mateřince

Maršovice /OBRAZEM/ - Dvanáct ředitelek mateřinek z celého okresu přijalo pozvání na setkání v Maršovicích se zástupkyněmi Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies