VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

12.4.2017

Kde lze v Benešově oslavit Velikonoce?

Benešov - Nejvýznamnější křesťanské svátky, Velikonoce, s sebou přinášejí po celé velikonoční období také řadu církevních akcí. Například v Benešově se věřící mohou zúčastnit už zítra, tedy během takzvané Sazometné neboli Škaredé středy mše v kostele sv. Anny na Masarykově náměstí. Koná se od 18 hodin.

12.4.2017

Řidiče ve Vlašimi letos omezí opravy komunikací. Výjezd na Benešov i dálnici bude uzavřený

Vlašim - Několik let plánuje vedení města Vlašimi opravu křižovatky ulic Riegrova a třídy Politických vězňů i rekonstrukci chodníku vedoucího od azylového domu k Domašínské bráně.

12.4.2017

Zajíčci lákali na velikonoční putování malé i velké

Bystřice /FOTOGALERIE/ - Velikonoční putování za zajíčky pořádalo již tradičně Mateřské centrum Kulíšek. Trasa pochodu vedla hezkými uličkami města Bystřice, kde na všechny zúčastněné čekala kuřátka s velikonočními úkoly.

12.4.2017

Lidé nemají vodu, sportovci si zalévají trávu

Týnec nad Sázavou /FOTOGALERIE/ – V Peceradech a Zbořeném Kostelci, místních částech Týnce, chybí pitná voda. A protože se tam lidé vodovodu hned tak nedočkají, využila řada z nich nabídky radnice na finanční podporu 30 tisíc na vlastní vrtanou studnu a to nejen letos, ale i zpětně za loňský rok.

12.4.2017

Počet nehod způsobených střetem se zvěří narůstá

Benešovsko - Nehod způsobených střetem se zvěří přibývá každoročně když se mění čas ze zimního na letní. Ke střetům dochází zejména v brzkých ranních hodinách, v místech, kde se zvěř vydává hledat potravu.

11.4.2017

Žáky poprvé čekají jednotné přijímací zkoušky

Benešovsko - Přijímací zkoušky na střední školu jsou pro deváťáky vždy stresující záležitostí. Letos se mohou budoucí studenti středních škol cítit ještě nejistěji, než jindy. Čeká je totiž jednotná přijímací zkouška. Každý, kdo se hlásí na střední školu, musí absolvovat didaktický test z českého jazyka, literatury a matematiky.

11.4.2017

Pěstovat kuřičku hadcovou chce obec i škola

Benešovsko – Již deset lidí z benešovského okresu i blízkého okolí má zájem pěstovat na svých zahrádkách kuřičku hadcovou. Iniciátoři projektu tento měsíc navštíví zájemce, aby si vzájemně ujasnili, kde připraví hadcové skalky a kdy budou moci zahrádkáři začít sázet první sazeničky.

11.4.2017

Na dopravním hřišti jezdili nejmenší v autech i čtyřkolkách

Ratměřice /FOTOGALERIE/ - Děti z Mateřské školy Ratměřice si mohly vyzkoušet silniční provoz v praxi. Mobilní dopravní hřiště totiž přijelo do obce a usídlilo se v areálu 1. zemědělské společnosti.

11.4.2017

KRÁTCE: Pohovoří o předchůdci Karlova mostu

Benešovsko - Kam vyrazit za kulturou, třeba na přednášku? Přečtěte si naše tipy!

11.4.2017

KRÁTCE: Web hlásil chybu, potíže s pitnou vodou trvají

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Benešovska.

11.4.2017

Rekonstrukce mostu na Zavadilku začne za týden

Beroun – Rekonstrukce mostu na Zavadilku se blíží. Zbývá do ní už jen týden.

11.4.2017

Při opravě konopišťské hráze sečtou také ryby

Konopiště – V podstatě jen několik měsíců uplynulo od dokončení projektu revitalizace biokoridoru Šiberna, jehož součástí bylo i odbahnění Konopišťského rybníka. Kromě toho se práce pod zámkem zaměřily také na rekonstrukci zábradlí, cesty na koruně hráze a především opravu jí samotné. Teď se ale do Konopiště se na hráz znovu „vrhnou" dělníci.

11.4.2017

Ratměřický obecní dům se dočká celkové přestavby

Ratměřice /FOTOGALERIE/ - Na celkovou přestavbu budovy, v které sídlí úřad i školka v Ratměřicích, se vedení obce připravovalo řadu let. Práce jsou rozdělené do několik etap především proto, aby co nejméně narušovaly chod školky a úřadu.

10.4.2017

OBRAZEM: Na benešovském náměstí vztyčili velikonoční strom

Benešov - Od pondělí 10. dubna zdobí benešovské Masarykovo náměstí velikonoční bříza. Podívejte se na na naši fotogalerii z místa!

10.4.2017

Lidé berou třídění vážně, nádob na bioodpad přibývá

Benešovsko - Pravidelné svozy bioodpadu jsou již ve městech i obcích v regionu naprostou samozřejmostí

10.4.2017

Mladí ochránci vypustili dravce zpět do přírody

Vlašim /OBRAZEM/ – Mladí ochránci přírody se připojili k pracovníkům Záchranné stanice pro živočichy a vrátili zpět do přírody káně lesní a poštolku obecnou.

10.4.2017

Varhany z ratměřického kostela čeká rekonstrukce

Ratměřice – Varhany z kostela svatého Havla v Ratměřicích se dočkají rekonstrukce.

10.4.2017

Kvůli lesoparku vykoupili pozemky a hledají dotace

Benešov – Radnice v Benešově vykoupila pozemky nutné pro realizaci záměru výstavby sportovně relaxačního lesoparku Sladovka. Potvrdil to starosta Benešova Petr Hostek.

10.4.2017

Po úklidu mezi Kácovem a Pikovicemi ubylo patnáct tun odpadu

Posázaví - Řeka Sázava je opět o něco čistší. Postarali se o to dobrovolníci, kteří se o uplynulém víkendu v rámci 12. ročníku projektu Čistá řeka Sázava vydali uklidit její břehy a okolí.

9.4.2017

Kluby turistů mají letitou tradici, členů jsou desítky

Benešovsko - Klub českých turistů působí po celé České republice. Činnosti jeho členů ve všech oblastních formách jsou vskutku rozmanité a těší celé generace lidí.

9.4.2017

Dobrovolníky od úklidu Sázavy neodradila ani zvýšená hladina řeky

Krhanice - Ani trochu vyšší údaje, které na vodoteči v Nespekách ukazovaly v sobotu ráno hladinu 99 centimetrů a průtok 26,2 kubíku za sekundu, ani prognóza dalšího mírného zvýšení, neohrozily akci Čistá řeka Sázava.

9.4.2017

Václav Klečka: K úklidu Sázavy mě přesvědčila kamarádka

Posázaví – Na své premiérové čištění Sázavy se z nedalekého Poříčí nad Sázavou do Krhanic vypravil také dvaačtyřicetiletý Václav Klečka. I když celý život bydlí u řeky a cítí s ní sounáležitost i jakousi povinnost pomoci jí zbavit se nepořádku, odhodlal se k tomu jen díky jedné okolnosti.

8.4.2017

Benešov chce omezit reklamu ve městě

Benešov – Omezit hyzdění města nevkusnými reklamními poutači hodlá současné vedení města. To do boje s větrnými mlýny přizvalo i nového městského architekta Michala Schwarze. Jak se to povede, ukáže čas.

8.4.2017

KRÁTCE: V kině promítnou nejen pohádku

Benešovsko - Přečtěte si přehled krátkých zpráv z Benešovska.

8.4.2017

Porušuje sanatorium lidská práva?

Ostředek - Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová tvrdí, že v ostředeckém Sanatoriu Lotos pro lidi postižené Alzheimerovou chorobou porušují zákon a klienty ponižují. Jednatel společnosti, která sanatorium provozuje, Alexander Kučera jakékoliv pochybení odmítá.

8.4.2017

Dobrovolníci uklízí přírodu na Benešovsku

Benešovsko - Jarní úklid není doménou jen domácností. Dobrovolnictví po celém Benešovsku aktuálně uklízejí i přírodu.

8.4.2017

Krátké zprávy z Benešovska

Benešovsko - Sváteční turnaj ve stolním tenisu, zábava ve spolkovém domě, světový den autismu. Co se všechno chystá v Benešově?

7.4.2017

Spisovatelka Alena Jakoubková: Díky knihám si plním svá přání

Neveklov /ROZHOVOR/ - Spisovatelka Alena Jakoubková žije již řadu let v Neveklově. V loňském roce se umístila na páté příčce, coby jedna z nejpůjčovanějších autorek v tuzemských knihovnách.

7.4.2017

V Ratměřicích zahajují jarní úklid v obci i v domácnostech

Ratměřice – Jarní úklid obce zahájí dobrovolníci v Ratměřicích zítra od 8 hodin. Naopak pro zájemce, kteří poklízejí své domovy, připravilo vedení obce možnost nepořádek vyhodit do velkoobjemového kontejneru.

7.4.2017

Válku, brouky i život po stovce představí na festivalu

Benešov – Již posedmé navštívil festival Jeden svět také Benešov. V sobotu naposledy zájemci mohou zhlédnout poslední dokumenty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies