VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

13.6.2017

Co se skrývá za kauzou bývalé školy v Husově ulici?

Benešov – Ubytovna. Snad žádné jiné slovo tolik nejitří mínění veřejnosti v Česku. V Benešově se o ubytovnách sice nepíše tak často, přesto i město u Konopiště taková zařízení má. A hned několik a to nikoliv na periferii, ale dokonce v samém centru – v Tyršově, Jiráskově a také Husově ulici.

13.6.2017

Před benešovskou školou běhali nejen školáci

Benešov /FOTOGALERIE/ - V neděli 11.6. proběhly na hřišti ZŠ Benešov, Jiráskova tradiční závody v dětské atletice pro malé sportovce, které pořádal Dům dětí a mládeže Benešov ve spolupráci s Mateřským centrem Hvězdička.

12.6.2017

Poštu v Křivsoudově provozuje od začátku června obec

Křivsoudov - Křivsoudovskou poštu provozuje od prvního června obec. Tímto krokem vedení městyse zabránilo zrušení zdejších poštovních služeb.

12.6.2017

OBRAZEM: Les se proměnil v pohádkové království

Týnec nad Sázavou - Pohádkovým lesem se vydaly v neděli děti z Týnce nad Sázavou i blízkého okolí. V dubové aleji u týnecké mateřské školy čekaly na malé účastníky různé pohádkové postavy. Při procházce bylo možné potkat vodníka, víly, loupežníky či princeznu. Děti cestou také plnily úkoly, za které dostaly odměnu.

12.6.2017

Houbaři na úlovky teprve čekají. Je sucho, shodují se

Benešovsko /ANKETA/ - Nerostou. Na tom se v těchto dnech shodnou mykologové i houbařští nadšenci. Po několika květnových dnech, kdy v regionu k překvapení všech začaly vykukovat i hřibovité houby se naděje houbařů zmenšila na minimum.

10.6.2017

Sucho není kritické, déšť by ale zemědělci přivítali

Benešovsko - Kvůli suššímu počasí museli zemědělci některá pole přesívat. Loni to ale bylo horší, shodují se.

10.6.2017

KRÁTCE: Cenu za kvalitu a inovaci získal Benešov

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Benešovska.

10.6.2017

K dobrovolným hasičům mě přivedl táta, říká vicemiss hasiček Iveta Filipová

Chmelná /ROZHOVOR/ - Iveta Filipová je pro letošní rok první vicemiss hasiček Středočeského kraje. Není divu, že se jedinečné soutěže krásy zúčastnila. Hasičský sport patří do jejího života od malička a koneckonců ani svůj přirozený půvab nezapře.

9.6.2017

OBRAZEM: Lidé zhlédli v načeradském kostele módní přehlídku

Načeradec - Kostel svatého Petra a Pavla v Načeradci přivítal v pátek večer návštěvníky na celorepublikové Noci kostelů. Akci zahájilo hudební seskupení pedagogů a jejich přátel, vystupující pod názvem kapela Ráchel.  

9.6.2017

KRÁTCE: Kapely zahrají ve stodole

Benešovsko - Přinášíme vám přehled zpráv z regionu.

9.6.2017

OBRAZEM: Při návštěvě Vlašimi zašly děti z dětského domova na letiště

Vlašim – Každoroční výlet do Vlašimi potěšil děti z Dětského domova Racek u Chlístova. Během jednoho víkendu navštívili malí výletníci vlašimské letiště, paraZOO a nakonec zašli na koupaliště ve Vlašimi. Výpravu zakončili druhý den na zámku Jemniště.

9.6.2017

Pořízení amerického tanku vyjednávali přes rok

Lešany – Návštěvníky Vojenského technického muzea v Lešanech dozajista nejvíce přiláká nová těžká technika.

9.6.2017

Obyvatelé domu v Žižkově ulici tonou v nejistotě

Benešov – Další pokus o získání přízně radnice, mají za sebou obyvatelé bytového domu v Žižkově ulici. A protože už loni v listopadu na městském úřadě neuspěli, předali svůj dopis určený vedení města, konkrétně místostarostovi Jiřímu Švadlenovi, opozičnímu zastupiteli Zdeňku Zahradníčkovi.

9.6.2017

Zahrady v okrese se přemění na místo poznání a her

Benešovsko – Vybrané zahrady v okrese se otevřou v sobotu i v neděli veřejnosti.

8.6.2017

Načeradský kostel ožije hudbou i módní přehlídkou

Načeradec – Kostel svatého Petra a Pavla v Načeradci, o kterém je dochovaná písemní zmínka z roku 1184, bude jedním z těch, který v pátek přivítá návštěvníky při akci Noc kostelů. Příchozí se mohou těšit na neuvěřitelně velký prostor vně kostela, který připomíná katedrálu, a je na půl románského a na půl gotického původu.

8.6.2017

KRÁTCE: V Krhanicích odkloní auta, která jen projíždějí

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

8.6.2017

Členové Aktivní zálohy nacvičujína Želivce ostré vojenské nasazení

Hulice – Výcvik pěší roty aktivní zálohy při Krajském vojenském velitelství Praha – Středočeský kraj a složek Integrovaného záchranného systému Středočeského kraje pod názvem Hráz 2017 se v těchto dnech koná v prostoru Vodního díla Švihov.

8.6.2017

Benešov zvažuje stavbu parkovišti u hřbitova

Benešov – Co všechno v Benešově chybí, poznají nejlépe ti, kteří tam právě „to" nenajdou. Dlouhodobě jde například o parkoviště u nového hřbitova. Nejcitelněji je absence místa pro odstavení aut zřejmá v době svátků – na Velikonoce, Vánoce a zejména během Dušiček.

8.6.2017

OBRAZEM: V centru Benešova měl festival design

Benešov - Neotřelý trh zaměřený na tvorbu českých designérů se včera uskutečnil na Masarykově náměstí. A i když návštěvnost nedosahovala úrovně klasických trhů farmářských, bylo se nač dívat.

8.6.2017

Domašínští chtějí hřiště pro všechny, naděje tu je

Domašín/Poříčí nad Sázavou - V Poříčí nad Sázavou multifunkční hřiště staví. Veřejně přístupné ale nebude. Naopak v Domašíně bude hřiště pro sportovce veřejné. Kdy se ale začne s výstavbou, není jasné.

8.6.2017

Dětský domov podpálili dva jeho klienti

Sedlec–Prčice – Kdo a proč založil úmyslně oheň ve dvou pokojích v podkrovní části Dětského domova, základní školy a školní jídelny Sedlec –Prčice, zjišťovali od začátku března policisté a hasiči.

8.6.2017

V parcích i na nádraží! Bezdomovců jsou desítky

Benešovsko - S přibýváním slunečných a teplých dnů stoupá také zvyk lidí bez domova relaxovat častěji na lavičkách center měst. Často se tam i s krabicovým vínem v ruce kochají pohledem na kolemjdoucí. V městech často popíjení alkoholu v centru zakazují vyhlášky. Díky nim se situaci daří držet v přijatelné míře. Ale ne stoprocentně.

7.6.2017

Vodní dům zařadili do ročenky české architektury

Hulice – Stavbu Vodního domu ocenili odborníci. Dům se stal jednou z 35 realizací, vybraných k publikování v ročence Česká architektura 2015-2016. Ta každoročně mapuje aktuální situaci a vývoj architektury v Čechách.

7.6.2017

KRÁTCE: Výstavba přípojky plynu omezí provoz

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

7.6.2017

Lidé chtějí zachraňovat srnčata, místo toho jim často nechtíc ubližují

Vlašim – Za poslední měsíc museli pracovníci Záchranné stanice pro živočichy ve Vlašimi řešit řadu hovorů týkajících se srnčat. Vyjíždět bylo potřeba pouze ke zlomku z nich. 

AKTUALIZOVÁNO
7.6.2017

Preventivní spot varuje před alkoholem. Podívejte se

Benešov /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Středočeská policie má nový preventivní videoklip. Zaměřuje se na alkohol za volantem a je určený mladým začínajícím řidičům. Spot bude hojně využívaný především při přednáškách ve školách. Státní policie video také nabídne benešovským restauracím, barům, ale i nemocnici.

7.6.2017

Stezek pro kola je v okrese mnoho, bruslaři však mají smůlu

Benešovsko /INFOGRAFIKA/ - Milovníci cyklistiky i turisté si mohou užít krásu benešovského okresu ze sedadel svých kol. Tras pro cyklisty je totiž na Benešovsku více než dost, oficiálních je dvacet a další by mohla vzniknout v Mikroregionu Voticko již příští rok. Naopak upravenou, speciální cestu pro bruslaře, kteří jezdí na in-linech, v okrese nenajdeme.

7.6.2017

Stržené mosty omezují vjezd do Bystřice

Bystřice – Téměř dokonalou silniční blokádu prožívají v současnosti obyvatelé Bystřice. Na místo běžných tří přístupových silnic, mohou obyvatelé, ale třeba i hasiči, policisté nebo zdravotní záchranáři do cíle své cesty jet pouze jedinou z nich.

7.6.2017

Léto je blízko, sezona na koupalištích začíná

Benešovsko - Letní dny jsou na dohled. S pěkným počasím a sluníčkem v zádech plno lidí rádo navštěvuje přírodní i umělá koupaliště. V regionu je jich mnoho a sezona na nich buď velmi brzy začne, nebo již dokonce začala.

AKTUALIZOVÁNO
6.6.2017

Z Kladrub vyrazili na rybářský šampionát do Srbska

Kladruby – Čtrnáctičlenný český reprezentační tým se po několikatýdenních přípravách vydal v neděli 4. června do srbské Kanjiže. Právě tam se konal MS handicapovaných rybářů v plavané. Nyní jsou handicapovaní rybáři opět ve svých domovech, ze šampionátu v Srbsku se vrátili v neděli 11. června.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení