VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

19.6.2017

KRÁTCE: Den prevence závislostí bude také Fórem mladých

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

19.6.2017

Na Benešovsku je líhní budoucích sportovních hvězd Vlašim

Benešovsko /INFOGRAFIKA, ANKETA/ - Ačkoliv dnešní doba nabízí mnoho možností, jak trávit volný čas zcela pasivně, vypadá to, že zájem o sportovní aktivity mezi mladými stále trvá.

17.6.2017

Neziskovce Posázaví dá Benešov klidně přes tři miliony. Za jakých podmínek?

Benešov – Za jakých podmínek dá Benešov neziskovce Posázaví peníze? K problematice práce a spolupráce Benešova a Posázaví se při poslední tiskové konferenci radnice znovu vrátil starosta Benešova Petr Hostek. Tématu nepřidělení dotace města na provoz obecně prospěšné společnosti Posázaví řešili zastupitelé v minulosti na svém březnovém zasedání.

17.6.2017

Policisté se znovu chystají na letní boj proti alkoholu

Benešovsko /INFOGRAFIKA, ANKETA, VIDEO/ - Začíná léto a s ním období festivalů a prázdninových mejdanů. To vše je spojeno s přesuny po silnicích a zvýšenou aktivitou policejních složek v boji proti alkoholu a dalším návykovým látkám v krvi lehkomyslných řidičů.

16.6.2017

Amatérský mykolog radí: Jak neponičit při houbaření podhoubí

Benešovsko /ANKETA, FOTOGALERIE/ – Na Benešovsku houby rostou. Podle amatérského mykologa Pavla Morany jsou houby v lesích na Vlašimsku.

16.6.2017

KRÁTCE: Stavba přechodu omezí dopravu

Benešovsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z Benešovska.

16.6.2017

OBRAZEM: Opravili zeď i márnici na divišovském hřbitově

Divišov – Hřbitovní zeď i márnice na divišovském hřibově doznaly změn. Aktuálně dokončili dělníci opravu hřbitovní zdi, kterou městys financuje z vlastních zdrojů bez dotací a najímá si pracovníky především z Divišova.

16.6.2017

Cestu k dálnici D1 přes Poříčí nad Sázavou přeruší stavba kanalizace

Poříčí nad Sázavou – I malá myška může pomoci. Kdo by neznal hlášku z pohádky O veliké řepě? A právě tak, v přeneseném slovy smyslu, pomáhá poměrně velkému počtu řidičů cesta mezi poli vedoucí z Poříčí do Týnce nad Sázavou.

16.6.2017

Žáci z Trhového Štěpánova brojí proti špatnému parkování

Trhový Štěpánov /FOTOGALERIE/ - Automobily parkující na chodnících znemožňují chodcům v Trhovém Štěpánově plynulý pohyb.

16.6.2017

Zvířata vedro těžko snáší! Potřebují vodu, stín a klid

Benešovsko /ANKETA, FOTOGALERIE/ - Na víkend sice meteorologové avizují ochlazení, tropické teploty se ovšem brzy zase vrátí. Během horkých dní není těžko jen lidem, ale i jejich zvířecím kamarádům.

15.6.2017

KRÁTCE: Zahrají dechovky, Vranov slaví 665 let od první písemné zmínky

Benešovsko - Přinšáíme vám přehled krátkých zpráv z Benešovska.

15.6.2017

Klášterní zahrady chtějí obnovit a zpřístupnit lidem

Sázava /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Zahrady v areálu Sázavského kláštera by se mohly otevřít veřejnosti. Zpřístupněné jsou jen ojediněle. Zahrady v areálu Sázavského kláštera jsou jedinečné nejen zelení, ale také svými zákoutími.

15.6.2017

OBRAZEM: Bazén bude bezpečnější díky nové protiskluzové dlažbě

Benešov – Zastavení vzrůstajícího počtu úrazů a pojistných událostí má za úkol současný rekonstrukce povrchů kolem krytého plaveckého bazénu.

15.6.2017

OBRAZEM: Rybáři přijeli do divišovské školky

Divišov – Do divišovské školky opět zavítali rybáři a rybářská stráž ČRS z Českého Šternberka. Děti se na akci pilně připravovaly, prohlížely si encyklopedie a vyhledávaly známé i neznáme rybky. Hrály také oblíbenou hru Rybičky, rybičky, rybáři jedou a vyprávěly si své rybářské zážitky.

15.6.2017

Jesle v hasičské zbrojnici se otevřou veřejnosti

Miřetice – Mikrojesle Liščí doupě se v pátek od 9 hodin otevřou zájemcům z řad rodičů i široké veřejnosti.

15.6.2017

KRÁTCE: Chytré parkování na chvíli omezení zastavení aut

Benešov - Přečtěte si krátké zprávy z Benešova!

15.6.2017

Benešovsko je rájem vodáků, rybářů i milovníků historie

Benešovsko - Okres Benešov leží jihovýchodně od Prahy a poloha mezi řekami Vltavou a Sázavou ve Středočeské pahorkatině dává kraji nenapodobitelný ráz. Právě proto si návrší nad strmými roklemi vybírali ve středověku šlechtici a stavěli tam svá zprvu obranná, později okrasná obydlí.

15.6.2017

Vodu budou Benešovu dál dodávat Francouzi

Benešov – Kdo bude dodávat do benešovských domácností a firem v blízké budoucnosti pitnou vodu? Tahle otázka má jednoduchou odpověď. Vodohospodářská společnost (VHS) Benešov. Tak jako dosud. A nic na tom nezmění ani to, že jí Pierra-Alexandra Sègrea vystřídá na postu šéfa dosavadní technická ředitelka, Marcela Zachová.

15.6.2017

V divadlech končí sezona, prázdniny využijí k opravám

Benešovsko /ANKETA, INFOGRAFIKA/ - Divadla pomalu ukončují letošní sezonu a připravují se na letní pauzu. Nikdy v nich ale není úplně zavřeno. Často jejich vedení využívá volné dny k opravám a údržbě.

14.6.2017

OBRAZEM: Dárce krve slavnostně ocenili v benešovské nemocnici

Benešov - Ke Světovému dni dárců krve připravili v Nemocnici Rudolfa a Stefanie v Benešově slavnostní udělování medailí profesora Jana Janského. Předávání medailí se uskutečnilo tradičně pod záštitou Českého červeného kříže.

14.6.2017

Areál bude patřit psům

Monínec – Areál Monínec bude patřit psům, dozajista jedněm z nejoblíbenějších zvířecích mazlíčků v České republice. V neděli 18. června zahájí pořadatelé akci psími soutěžními disciplínami, možné bude zhlédnout i výstavu všech psích plemen.

14.6.2017

OBRAZEM: Votičtí hasiči se v Německu utkali s evropskou špičkou

Votice – Soutěžní družstvo ze Sboru dobrovolných hasičů z Votic reprezentovalo české dobrovolné hasiče na nejvyšší evropské soutěži VFDU Rescue Challenge v německém Bernburgu.

14.6.2017

Po experimentu v benešovských školních jídelnách přijde rozhodnutí

Benešov – Jedna velká firma sdružující tři školní jídelny při základních školách, nebo tři na sobě nezávisle fungující organizace?

14.6.2017

Kardinál požehná vozům krajské záchranné služby

Vlašim – Vysvětit vozy Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje přijde kardinál Dominik Duka do zámeckého parku ve Vlašimi v úterý 20. června.

14.6.2017

Za benzín i naftu zaplatí méně než třicet korun

Jankov – Nejlevnější benzín i naftu v benešovském okrese mohou řidiči koupit na jankovské pumpě. Ta již dlouhodobě patří mezi ty, které jsou v okrese nejlevnější, co se týče pohonných hmot.

14.6.2017

Dobrovolní dárci krve zachraňují lidské životy

Benešovsko /INFOGRAFIKA, ANKETA/ - Světový den dárců krve připadá právě na dnešek. Akce se koná pro připomenutí těch, kteří se dobrovolně a nezištně rozhodli darovat krev pro záchranu druhého člověka. Motto letošního Světového dne zní „Každý dárce krve je hrdina."

13.6.2017

Mezi nalezenými věcmi ve Vlašimi je i jízdní kolo

Vlašim – Nemalé množství nalezených věcí bylo od začátku letošního roku předáno vlašimské městské policii. Ve většině případů se jedná o klíče od automobilů. Ve ztrátách a nálezech je také peněženka či jízdní kolo s příslušenstvím.

13.6.2017

Žáci teplýšovické školy jsou rekordmany ve sběru baterií

Teplýšovice – Nejlepší sběrači použitých baterií v okrese Benešov jsou žáci Mateřské a Základní školy v Teplýšovicích. Ti, za rok 2016, sesbírali 694 kilogramů. V závěsu za teplýšovickými dětmi jsou žáci z Olbramovic.

13.6.2017

Slavnostně ocení dárce krve

Benešov – Slavnostní předávání ocenění pro bezpříspěvkové dárce krve uspořádá tradičně Oblastní spolek Červeného kříže i na Benešovsku.

AKTUALIZUJEME
13.6.2017

Vojenské cvičení: armádní záložníci bojovali na hrázi přehrady o vodu pro Prahu

Soutice /FOTOGALERIE, ANKETA/ – Přestřelku jako ve válečném filmu viděli v úterý 13. června pozvaní hosté a také novináři na hrázi Vodního díla Švihov, s miliony kubíky pitné vody pro Prahu a část Středočeského kraje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení