VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

26.6.2017

S tříděním papíru a plastu slaví úspěch

Poříčí nad Sázavou – Díky systému domácího třídění plastu a papíru, který v Poříčí nad Sázavou funguje od loňského září, došlo k měsíčnímu navýšení těchto sebraných surovin v řádech tun.

26.6.2017

Obchodníci z Tyršovy ulice netuší, co je čeká

Benešov /VIZUALIZACE/ – Ještě letos, nejspíš na podzim, by měly začít práce na revitalizaci nejdůležitějšího městského bulváru, Tyršovy ulice.

26.6.2017

Na dovolenu bez starostí? Odpojte sporák a pusťte alarm

Benešovsko /INFOGRAFIKA, ANKETA, ROZHOVOR/ - Období letních dovolených je tu. Mnozí se vydají k moři i na další atraktivní místa, aby si zde odpočinuli od starostí. Odjezd na dovolenou ale vyžaduje i přípravy. Přichystat se lidé musí jak na cestu, tak i na to, že jejich obydlí zůstane pár dní prázdné.

26.6.2017

Sběr jahod letos končí, úrodu ovlivnilo sucho

Zaječí - Takové sucho, jaké panuje letos, pěstitel jahod ze Zaječí Martin Perníček ještě nezažil. A to jahody pěstuje na zhruba hektaru rodinných pozemků už osmnáct let. V devadesátých letech s tím začínali v malé osadě u Neveklova, jeho otec a děd. „Ti ale měli jahody jen jako koníčka," usmívá se mladý muž.

25.6.2017

U týnecké diskotéky musela zasahovat záchranná služba

Týnec nad Sázavou /FOTOGALERIE/ – V diskotékovém rytmu se v sobotu rozhýbal sál Společenského centra Týnec. Akce se ale neobešla bez zranění.

24.6.2017

Lidé se vrací k přírodě, byliny si pěstují pro zdraví i na chuť

Benešovsko /ANKETA/ - Návrat ke kořenům. I tak by se mohl nazvat trend sběru a pěstování bylinek, který se v posledních letech dostává stále více do popředí. I když se odborníci stále přou, zda mají bylinky opravdu velkou léčivou sílu, nebo jde hlavně o placebo efekt, lidé se rádi vydávají do přírody, aby našli léčivé květy a mnohdy si je doma i sami pěstují.

23.6.2017

Ševcovský jarmark splácí dluh načeradským ševcům

Načeradec – Třetí ročník Ševcovského staročeského jarmarku si mohou užít zájemci zítra od 9 do 16 hodin u načeradského kostela. O zábavu, dobré jídlo i řemeslné produkty bude postaráno. Akce totiž každoročně připomíná tradici řemesel v Čechách a především ševcovství, které má v Načeradci bohatou historii.

23.6.2017

KRÁTCE: Sloupy veřejného osvětlení pronajmou kvůli buginám

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešova!

23.6.2017

Premianty vyznamenal vlašimský starosta poprvé

Vlašim - Žáky a žákyně vlašimských základních škol ocenil starosta města Luděk Jeništa letos poprvé. Ty děti, které budou mít na vysvědčení samé jedničky a jsou na druhém stupni, dostaly poukázku v hodnotě tisíc korun do pražského obchodního centra.

23.6.2017

Voda ze Želivky je dobrá a bude ještě lepší

Soutice /FOTOGALERIE/ – Územní rozhodnutí o stavbě nové technologické haly Úpravny vody Želivka a.s. (ÚVŽ) s aktivním uhlím, je jedním ze stěžejních dokumentů na cestě, na jejímž konci bude ještě kvalitnější pitná voda pro statisíce obyvatel.

23.6.2017

Sny o létání si můžete splnit třeba právě v Nevačilech

Benešovsko /ANKETA/ - Od šerého dávnověku snili lidé o létání. Dát v současnosti průchod dávné lidské touze po křídlech není zase až tak složité, jak by se možná na první pohled zdálo.

22.6.2017

Benešovské centrum oslavilo páté narozeniny a pokřtilo svůj spot

Benešov /FOTOGALERIE/ - K preventivnímu dni se ve čtvrtek přidružilo i Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež MeziČas sídlící v Benešově, které tento rok oslavilo pět let od vzniku.

22.6.2017

KRÁTCE: U Divišova zúží silnici, žáci vystoupí v kostele

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

22.6.2017

OBRAZEM: Chytré parkování začne v Benešově sloužit už brzy

Benešov /FOTOGALERIE, ANKETA/ - Přípravné práce pro spuštění smart parkingu, tedy chytrého odstavování vozidel ve městě, probíhají v těchto dnech v centru Benešova.

22.6.2017

Tradice kuželek v Benešově je v ohrožení

Benešov /FOTOGALERIE/ – Sedmdesát let dlouhá, nikdy nepřerušená kuželkářská tradice v Benešově, je v ohrožení. Kuželník postavený u sokolovny v Tyršově ulici v polovině šedesátých let minulého století je na pokraji životnosti.

22.6.2017

Tři obce na Benešovsku se pyšní novými znaky

Benešovsko - Svůj vlastní obecní znak neměli. Proto se rozhodli oslovit známého heraldika Jana Tejkala.

22.6.2017

Na konec školního roku se mohou jedničkáři těšit!

Benešovsko /ANKETA/ - Ten dlouho očekávaný okamžik se kvapem blíží. Těší se na něj děti i jejich rodiče, o učitelích nemluvě. V pátek 30. června si školáci dojdou do školy pro vysvědčení, někteří pro své první výroční, někteří pro své poslední „dětské", které je vstupenkou do života studenta.

21.6.2017

Nemají kulturní dům, místo by se ale našlo

Načeradec /FOTOGALERIE/ - Kulturní dům citelně chybí obyvatelům Načeradce. Přitom v centru mají velkou, nevyužitou budovu.

21.6.2017

Nostalgický vlak pojede do Sázavy

Sázava – Historický vlak vypraví v sobotu z Prahy-Braníka do Sázavy. Parní souprava pojede přes Davli, Jílové u Prahy a Čerčany do Sázavy.

21.6.2017

OBRAZEM: Na benešovském náměstí si prověřovali své zdraví

Benešov - Celkově už počtvrté se ve středu 21. června na Masarykově náměstí sešli pod jedním velkým stanem ti, kteří se chtěli něco dozvědět o svém zdraví. Právě pro ně tam připravila zapsaná společnost Život a zdraví akci s názvem Den zdraví.

21.6.2017

S parkováním problém nebude, slibují pořadatelé festivalu Slunovrat

Sázava – Parkovacích míst pro návštěvníky sázavského festivalu Slunovrat by mělo být dostatek. Město Sázava pro nultý ročník hudební akce zajistilo oficiální parkoviště.

21.6.2017

OBRAZEM: Tržnice v centru padne do poloviny července

Benešov – Stojí poměrně krátce, jen několik málo desítek let. A přesto se bude brzy poroučet k zemi. Řeč je o objektu v lokalitě Na Blátě, oficiálně ve Vnoučkově ulici, který veřejnost zná spíš jako tržnici.Svému účelu objekt, který kdysi, před přestavbou na tržnici sloužil jako automobilové dílny, už ale řadu let, neslouží.

21.6.2017

Barokní skupina zazáří na stříbření i Křivoklátě

Benešovsko /FOTOGALERIE, ANKETA, ROZHOVOR/ - Letní multižánrové festivaly, historické slavnosti i různé další městské i obecní akce. Tam všude lze o prázdninách vidět vystoupení šermířských a historických skupin, které dokáží navodit tu správnou dobovou atmosféru.

AKTUALIZOVÁNO
20.6.2017

Kardinál Duka požehnal středočeským sanitním vozům

Vlašim /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ – Žehnání sedmi automobilům ve službách Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje bylo včera odpoledne cílem návštěvy arcibiskupa pražského, metropolity a primase českého, kardinála Dominika Duky ve Vlašimi.

20.6.2017

KRÁTCE: Klíče od Škodovky jsou na radnici

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

20.6.2017

Krátce: O prázdninách mění Czech Point otevírací dobu

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Benešovska.

20.6.2017

Mattoni, Koudelka i vesnička! Benešovsko mají filmaři rádi

Benešovsko /ANKETA/ - Filmové štáby si pro natáčení filmů vybírají nejrůznější místa. Existují však zákoutí, která filmaře přitahují opakovaně. A těch není v okolí zrovna málo.

19.6.2017

Stavba benešovského terminálu záleží na dotaci. Získá ji město?

Benešov – Už roční zpoždění má zamýšlená výstavba dopravního terminálu v Benešově. Potvrdil to při tiskové konferenci rad nice starosta Petr Hostek.

19.6.2017

KRÁTCE: Studenti vystaví fotografie, výstava poučila o Marie Terezii

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Benešovska.

19.6.2017

Silnice v Benešově opraví Ředitelství silnic a dálnic na podzim

Benešov – Kdy se Benešov dočká oprav silnic procházejících městem? Tahle otázka neměla před deseti dny odpověď, ale po jednáních s Ředitelstvím silnic a dálnic, je všechno jinak.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení