VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

26.5.2017

Kina vzdorují multiplexům, nabízí filmy, pořady i opery

Benešovsko - Multiplexy versus městská kina. Neúprosný a většinou také značně nevyrovnaný boj, který pro nemálo malých kin skončil zavřením nebo omezením provozu.

25.5.2017

KRÁTCE: Pohovoří o sebeobraně před domácím násilím

Benešovsko - Přinášíme vám přehled událostí v regionu.

25.5.2017

Benešov platí spolkům nájmy a teď i vybavení

Benešov – Město by mělo podporovat sport a především mládež. Za touto myšlenkou stojí všech sedmadvacet benešovských zastupitelů. Jenže ne všichni si podporu představují tak, jak ji nyní praktikuje současné vedení města.

25.5.2017

OBRAZEM: Malí motorkáři i cyklisté oživili hřiště

Benešov - Hřiště na sídlišti Spořilov v Benešově ožilo 63 malými cyklisty, motorkáři a koloběžkáři. Jako každým rokem si mohli nejmenší užít dopravní hřiště.

25.5.2017

Neveklovští hasiči mohou zasahovat také na vodě

Neveklov – Nový motorový člun získal sbor neveklovských dobrovolných hasičů, aby tak přispěli ke zvýšení bezpečnosti na nedaleké Slapské přehradě. Hasiči se člunem budou vyjíždět k záchranným pracím při mimořádných událostech a v případě potřeby budou na vodě také hlídkovat.

24.5.2017

KRÁTCE: Další části městyse mají nový vodovod

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

24.5.2017

Votičtí lákají turisty na výhled z Václavky

Votice /FOTOGALERIE/ - Votice se za uplynulou dobu čtyř let změnily na další centrum turismu v okresu. Zasadilo se o to několik subjektů, které ve městech vytvořily místa lákající místní i návštěvníky ze všech koutů republiky.

24.5.2017

Na studenty táhne, zatím jim pomáhají mikiny

Benešov – Kromě nákupu školních potřeb museli rodiče dětí studujících v Gymnáziu Benešov řešit i jednu na první pohled se studiem nesouvisející záležitost – tepelnou pohodu svých potomků při výuce. Té se některým žákům nedostávalo, protože na ně táhlo netěsnostmi oken.

24.5.2017

OBRAZEM: Hledají se majitelé ztracených psů

Benešovsko - Psí útulek v Maršovicích hlásí nárůst ztracených psů. Jen za poslední týden dostala provozovatelka útulku informaci o čtyřech pejscích, kteří hledají svého páníčka.

24.5.2017

OBRAZEM: Vlašimské koupaliště pečlivě připravují na letní sezónu

Vlašim - Venkovní koupaliště ve Vlašimi vstoupí do letní sezóny opět v novém kabátě. Pracovníci vlašimských sportovních zařízení vyndali nářadí a začali areál připravovat pro blížící se otevření.

24.5.2017

V Benešově vaří poprvé mok i pro pivaře s celiakií

Benešov – Poprvé v celé historii dlouhé už 120 let, začne benešovský pivovar vařit zlatavý mok, který bez strachu o své zdraví budou moci pít i celiatici, tedy lidé, s alergií na lepek.

24.5.2017

Biozemědělství je stále oblíbenější, má ale i odpůrce

Benešovsko /INFOGRAFIKA/ - Biopotraviny jsou mezi spotřebiteli stále na vzestupu a najdou se i tací, kteří by nic bez označení „bio" nesnědli. Přesto se mezi zemědělci najdou jak zastánci, tak odpůrci takzvaného biozemědělství.

23.5.2017

Obyvatelé Horní Lhoty se dočkají nového společenského centra

Horní Lhota - Stavbu společenského centra v Horní Lhotě by měla vybraná firma zahájit během letošního června. Občanům malé obce tak nová budova, která nahradí bývalou školu, v budoucnosti nabídne prostory, kde se nejen místní budou moci scházet a pořádat různé akce. Nyní jim slouží jako provizorní kulturní dům bývalý koloniál.

23.5.2017

Příměstské kempy: milá alternativa pro děti, které nechtějí od rodičů

Benešovsko - Zájem o příměstské tábory na Benešovsku rok od roku roste. Stejně tak i jejich nabídka je nyní více rozmanitá. Jet na klasický několikatýdenní tábor děti mohou odmítat. Nastává tak tradiční problém, kam s dětmi školou povinnými o prázdninách.

23.5.2017

KRÁTCE: Železniční den si užijí i ve Vlašimi

Benešovsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

23.5.2017

Bez dotací Týnec lávku přes Sázavu neopraví

Týnec nad Sázavou /FOTOGALERIE/ – Odpadávající a drolící se beton, obnažená zrezivělá armatura. Tak jednoduše lze popsat složitý technický stav lávky pro pěší mezi Týncem a jeho osadou, Brodci.

23.5.2017

Sokolové chtějí opravit svá sídla, chybí jim ale peníze

Benešovsko - Jednoty sokolské se často potýkají s finančními problémy. Většinu peněz totiž vynakládají na činnost svých spolků. Jejich zázemí tím ale trpí.

22.5.2017

KRÁTCE: Sběr papíru podpoří školu

Benešovsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

22.5.2017

Na týneckém hradě zakončili ekologické vzdělávání

Týnec nad Sázavou /FOTOGALERIE/ – Co se v mládí naučíš, ve stáří, jako když najdeš. Tohle prastaré a stále platné pořekadlo uplatňují hravou formou také při ekologické výchově v týnecké mateřské škole.

22.5.2017

Vesnice se uchází o titul, Benešovsko zastupují tři

Benešovsko - Po třiadvacáté letos vyhlásilo Ministerstvo pro místní rozvoj soutěž Vesnice roku. Jejím cílem je nejen povzbudit obyvatele venkova k aktivitě při rozvoji svého domova, ale také upozornit na význam venkova, jeho tradice a společenský život.

22.5.2017

Nezisková organizace Posázaví pomáhá Benešovu dál, i když od města peníze nedostává

Benešov – Po té, co Benešov v březnu nepřiznal obecně prospěšné společnosti Posázaví příspěvek na provoz, skončila vzájemná spolupráce obou subjektů. „Dotace Posázaví není pro město výhodná, spolupráce není letos potřeba," odůvodňoval rozhodnutí radnice stvrzené zastupiteli místostarosta Jiří Švadlena.

21.5.2017

Benešovská nemocnice dál zabezpečuje svůj areál

Benešov – Nové oplocení a zasíťování areálu pro instalaci bezpečnostních kamer jsou dvě už dokončené fáze projektu zabezpečení Nemocnice Rudolfa a Stefanie. „Staré oplocení dávno neplnilo svou funkci. Nové dál povyšujeme o další bezpečnostní prvky, kamerový bezpečnostní systém a napojením na centrálu," potvrdil předseda představenstva nemocnice Pavel Pavlík.

21.5.2017

Na inspekci benešovského pivovaru přijel sám arcivévoda

Benešov /FOTOGALERIE/ - Dvoudenní program měla v Pivovaru Ferdinand připomínka 120 výročí jeho založení.

21.5.2017

Obce bojují o titul Vesnice roku 2017

Střední Čechy - Po třiadvacáté letos vyhlásilo Ministerstvo pro místní rozvoj soutěž Vesnice roku. Jejím cílem je nejen povzbudit obyvatele venkova k aktivitě při rozvoji svého domova, ale také upozornit na význam venkova, jeho tradice a společenský život.

21.5.2017

Nejpřívětivější k občanům je radnice v Benešově

Benešov – Přívětivý úřad, soutěž Ministerstva vnitra ČR, zná nejlepší radnice. Vítězství teď drží v rámci středních Čech, Benešov. Druhé skončily Černošice, třetí Dobříší. Mezi trojici celorepublikových vítězů se však ani jeden neprosadil.

20.5.2017

Do Prčice šla Katarína poprvé, vzala si s sebou dvoje boty, čtvery ponožky a náplast

Týnec nad Sázavou - „Ja som z Prahy a volám sa Katarína Březinová." Přesně tak, krásnou slovenštinou, ale i s dokonalým českým „ř" začala krátké povídání sympatická tmavovláska původem ze Slovenska. Do Prčice Katarína vyrazila vůbec poprvé, i když v Česku žije už dvanáct let. K výšlapu ji přemluvili kamarádi. Z toho, že by z Týnce do 42 kilometrů vzdálené Prčice nedošla, strach neměla.

20.5.2017

OBRAZEM: Hasiči se tentokrát sešli ve Vlašimi

Vlašim – Soutěž dobrovolných hasičů z okrsku Vlašim se v sobotu 20. května konala za účasti 28 družstev na tartanu stadionu Na lukách. „Také ke 140 výročí založení SDH Vlašim," připomněl jeho člen, ale také ředitel Hasičského záchranného sboru Benešov, Josef Setnička.

20.5.2017

Zvířecí útulek v Opřeticích zvelebí s pomocí brigádníků

Opřetice – Útulek v Opřeticích je potřeba stále zvelebovat. Provozovatelka Natálie Jägrová proto plánuje dostavbu deseti kotců a rekonstrukci jedné z budov, která taktéž poslouží jako náhradní domov pro čtyřnohé mazlíčky.

20.5.2017

Na lotry se pěkně z výšky podívá policejní BRUS

Měřín – Vůbec poprvé se veřejnosti v rámci cvičení složek IZS v Měříně na Benešovsku naživo prezentovali se svou dovedností policejní piloti.

20.5.2017

Volejbal i nohejbal si opět zahrají u koupaliště

Vlašim – Milovníci plážového volejbalu či nohejbalu se mohou radovat. Ve Vlašimi v areálu koupaliště jsou sportovní hřiště na tyto sporty opět otevřené. Správci museli ale nejdříve sportoviště uklidit. Vyčistili písek na improvizované pláži se sítí i upravili umělou trávu pro nohejbalisty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies