VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

30.6.2017

KRÁTCE: Radnice ocenila žáky, jako úspěšné malé fotbalisty

Benešovsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

30.6.2017

Nový český rekord vytvořili díky oblíbenému zlatavému moku

Votice - Pitím piva při štafetě vytvořili ve Voticích nový český rekord.  Třetí ročník Votické chmelové šišky se nesl ve znamení pití piva a vytvoření nového českého rekordu.

30.6.2017

OBRAZEM: Než úřad opraví, budou úředníci i školka jinde

Ratměřice - Avizovanou rekonstrukci obecního úřadu v Ratměřicích dělníci započali na konci června. Kvůli zateplení objektu a výměně oken, ale i opravě obou podlaží, se museli přestěhovat do provizorních prostor nejen úředníci, ale i celá mateřská škola, která za normálních okolnostech sídlí v půdních prostorech.

30.6.2017

OBRAZEM: Votické centrum zakončilo školní rok na náměstí

Votice – Nejmladším obyvatelům Votic patřilo již potřetí Komenského náměstí. Dopoledního programu se zúčastnili děti s rodiči i žáčci místní mateřské školy. Herničku pod širým nebem připravilo Rodinné centrum Oříšek jako rozloučení se školním rokem.

30.6.2017

Žáci a žákyně z benešovské školy se rozloučili s prvním stupněm

Benešov /FOTOGALERIE/ - Předávání vysvědčení ovládlo v pátek všechny školy napříč okresem. Krom vysvědčení se někteří žáci také loučili se svými učitelkami, jelikož příští školní rok odcházejí buď na jinou školu či na druhý stupeň.

30.6.2017

Benešov půjčí kasárna festivalu Exploration

Benešov – Na pořádnou porci tanečních rytmů by se měli připravit obyvatelé města. Od 18. do 20. srpna se v tamních Táborských kasárnách uskuteční poprvé a nejspíš i naposledy, festival Exploration. Jeho konání schválili zastupitelé.

29.6.2017

Obří skluzavku ve Vlašimi navštívil i Dominik Hašek

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Pracovní stroje Technických služeb Vlašim byly v Riegrově ulici slyšet ve středu již od brzkého rána, jelikož zaměstnanci služeb čistili celou ulici. Důvodem byl druhý ročník Slide Czech Po Česku na zadku, tedy dlouhá skluzavka, která ve Vlašimi dosahuje přes 200 metrů délky.

29.6.2017

Město Votice se loučilo s další mladou generací, s deváťáky

Votice /FOTOGALERIE/ - Ve Voticích nemají střední školu. Deváťáci proto odcházejí studovat do jiných měst. Před předáním letošního vysvědčení se škola spolu s vedením Votic rozloučila opět se svými deváťáky.

29.6.2017

KRÁTCE: Parním vlakem se můžete projet romantickým krajem

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

29.6.2017

Za pěkné vysvědčení dostanou děti vstup zdarma do rekreačního areálu

Benešovsko – Poslední školní den se klasicky pojí s předáváním vysvědčení. Největší pozdvižení kolem vysvědčení vnímají hlavně malé děti, žáci prvního stupně. Hlavně pro ně, ale také pro ty starší, mají připravenou odměnu nejen rodiče a příbuzní.

29.6.2017

Staronové vybavení dostali od hasičů

Benešovsko – Dobrovolní hasiči ze 46 obcí ve Středočeském kraji mají od včerejška modernější vybavení. Staronovou plně funkční techniku, která prošla servisními opravami, jim darovali profesionální hasiči Středočeského kraje.

29.6.2017

Pozor! Nečestný kominík obchází Vlašimsko

Vlašimsko – Nechává si vyplácet zálohy předem, pak už se ale neobjeví. Právě ve Vlašimi a blízkém okolí se pohybuje kominík, který mohl tímto způsobem napálit již řadu lidí. Policisté proto nabádají především obyvatele Vlašimi a okolních obcí, aby byli obezřetní a v případě jakéhokoliv podezření zavolali na policii.

AKTUALIZOVÁNO
29.6.2017

Ve Vlašimi čerpali vodu ze sklepa i z laguny u Domečku

Benešovsko – Ušetřeno krupobití i škod způsobených prudkým nárazovým větrem, zůstalo po středeční večerní bouřce, která se přehnala přes střední Čechy, téměř celé Benešovsko. Na některých místech okresu, zejména na Vlašimsku, ale padlo v krátkém časovém úseku poměrně hodně dešťových srážek.

29.6.2017

Skočte si na pískovnu nebo k jezu. V horku se svlažíte a užijete si přírodu

Střední Čechy - Letní měsíce lákají k vodě mnoho lidí. Mnohdy se chtějí osvěžit a pobavit i celé rodiny. Ve Středočeském kraji se nachází řada míst, která nabízí možnost koupaní i dalších aktivit. Oblíbená jsou tradiční koupaliště ve městech s velkou nabídkou herních prvků. 

28.6.2017

OBRAZEM: U uzavřené silnice zpevňují chodník

Vlašim - Uzavírka mezi Vlašimí a Domašínem stále trvá a řidiči se s ní budou muset smířit po celé léto.

28.6.2017

KRÁTCE: Na úřadu radili, jak na Novou zelenou úsporám

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

28.6.2017

Benešovské MC Hvězdička končí v tělocvičně v Zeleném stromu

Benešov – Ukončení nájemní smlouvy s Mateřským centrem Hvězdička v prostorách Zeleného stromu na Malém náměstí, projednali a schválili benešovští radní. Smlouva na pronájem prostor sloužících podnikání skončí 30. června.

28.6.2017

VlčkoviceFest potřebuje na pořádání dobrovolníky

Vlčkovice – Pomáhat při už dvanáctém multižánrovém letním VlčkoviceFestu, který se koná od pátku 14. do neděle 16. července v areálu vlčkovického statku, může každý, kdo se přihlásí pořadatelům.

28.6.2017

Školačky z Čechtic se při celostátní soutěži neztratily

Čechtice – Pěkné páté místo si z celostátní soutěže s názvem Co víš o energetice aneb Hra o liščí ocas, přivezly z Českých Budějovic děvčata ze ZŠ v Čechticích. Zasloužily se o to Žofie Lohrová, Pavla Pastorková a Eva Kačenová pod vedením kantorky a nesoutěžící kapitánky Evy Dvořákové.

28.6.2017

Školu rozšíří o volnočasové učebny

Trhový Štěpánov /FOTOGALERIE/ - Půda Základní školy v Trhovém Štěpánově poslouží novému účelu. Bývalý archiv chce obec přeměnit na učebny pro volnočasové aktivity.

28.6.2017

Napětí kvůli záměru radnice sjednotit školní jídelny stoupá

Benešov /OBRAZEM/ – Napětí, které pociťují před odchodem na dovolenou především pracovnice tří benešovských školních jídelen, by se dalo krájet. „To víte, že z té nejistoty nejsme odvázané," uvedla jedna z kuchařek, ale jméno si nepřála zveřejnit. „Bojíme se o práci," vysvětlila.

28.6.2017

KRÁTCE: Při workshopu si zabubnují

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

28.6.2017

Cizinci, nebo už ne? Nový domov našli v naší zemi

Benešovsko /ANKETA/ - Odešli z rodné země a našli nový domov v Čechách. Někteří jen na čas, další na zbytek života. Co si myslí cizinci žijící dlouhodobě v naší zemi o ní samotné a o nás?

27.6.2017

OBRAZEM: Úplná uzavírka průtahu Týnce se blíží

Týnec nad Sázavou - Zatím jen mírné zpoždění nabírají cestou do svého cíle řidiči, kteří projíždějí Benešovskou ulicí. Dopravu tam usměrňují přenosné semafory.

27.6.2017

V Benešově letos vylepší i porodnické boxy

Benešovsko /FOTOGALERIE/ - Přesun části provozních prostředků do investic tak, aby díky tomu bylo možné ještě letos upravit lékárnu nevyhovující současným předpisům, se podařil vedení benešovské Nemocnice Rudolfa a Stefanie. Připomněl to při nedávné návštěvě Benešova náměstek středočeské hejtmanky pro zdravotnictví Martin Kupka.

27.6.2017

V Benešově staví největší montovaný objekt v Česku

Benešov /FOTOGALERIE/ - Mírné, asi dvoutýdenní zpoždění nabrala stavba montované mateřské školy na sídlišti Spořilov II. „Pokud bude dobré počasí, pořád počítáme s tím, že školka začne fungovat už od nového školního roku.

27.6.2017

Na Sázavský ostrov už dojedete, sezóna může začít!

Sázava - Most Na Kácku, který spojuje Sázavský ostrov s městem jednoproudovou silnicí, konečně opravili. Akci chtěli zastupitelé Sázavy dokončit před zahájením vodácké sezóny tak, aby rekonstrukce nenarušovala činnost Rekreačního areálu na ostrově. A to se povedlo.

27.6.2017

Na Benešovsku chybí místa pro urny, o hroby není zájem

Benešovsko /INFOGRAFIKA, ROZHOVOR/ - Smrt někdy udeří znenadání, jindy přijde po dlouhém trápení a fakt, že jsme s jejím příchodem smířeni, nijak nezmenší bolest ze ztráty blízkého člověka.

26.6.2017

Díky mobilu budou chytřejší

Sázava – Mobilní rozhlas spustilo i město Sázava. Díky nové službě budou zájemci informováni o aktuálním dění pomocí různých komunikačních kanálů.

26.6.2017

Plyšáky pro hasiče sbírali ve vlašimském gymnáziu

Vlašim – Studenti Gymnázia Vlašim sbírali plyšáky pro dobrou věc. Následně je organizátoři dobrovolné sbírky předali hasičské stanici v Praze.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení