VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

8.5.2017

Pomník připomínající setkání frontů, zachraňuje Rus už tři roky

Dobříčkov /FOTOGALERIE/ - Pomník připomínající setkání I. a II. Ukrajinského frontu maršálů Koněva a Malinovského z 9. května 1945, zachraňuje už více než tři roky vlastními prostředky ruský podnikatel Viktor Kornienko.

8.5.2017

Ptejte se on-line Petra Steklého, šéfa Prostoru Plus a Lepšího místa

Na dotazy čtenářů bude tuto středu od 15 hodin odpovídat Petr Steklý z Prostoru Plus, který provozuje službu Lepší místo. Ta si dává za cíl zlepšovat veřejný prostor s pomocí občanů.

8.5.2017

Oprava malého mostku ve Vlašimi způsobí velké potíže

Vlašim – Oprava malého mostku přes Borecký potok na výjezdu z města ve směru na Kladruby měla motoristům komplikovat život už týden. Zatím ale vlastník, Středočeský kraj práce nezahájil.

8.5.2017

Zmrzliny u jahodové příchuti nekončí, v nabídce je i malibu

Region /ANKETA/ - Fantazii se meze nekladou ani v tvorbě zmrzlinových příchutí. Nabídka je velká, přesto stále vedou zmrzliny klasické.

7.5.2017

OBRAZEM: Do Konopiště se sjeli maxipsi Fíci

Benešov – Neradi to slyší. Jejich miláčci přece nejsou žádní maxipsi Fíci, ale psi plemene Old English Sheepdog, laické veřejnosti známé spíš pod označením Bobtail.

7.5.2017

Zámek v Pravoníně prodají v dražbě. Majitel je v exekuci

Pravonín /FOTOGALERIE/ - Zámek v Pravoníně stále chátrá a jeho stav je již více než katastrofický. Italská společnost, která historickou památku vlastní, nejdříve chtěla v budově zřídit penzion. Na podzim 2016 se ale objekt objevil na webových stránkách realitních kanceláří. Společnost je v exekuci kvůli nevyřízeným pohledávkám ze strany vlašimského úřadu.

6.5.2017

Na Benešovsko na sraz Zetorů dorazil až od Žďáru nad Sázavou

Nahoruby – Bezpochyby nejvzdálenějším účastníkem třináctého srazu majitelů traktorů Zetor na nahorubské návsi byl v sobotu 6. května Martin Havelka. Až ze Škrdlovic, obce u Žďáru nad Sázavou, přivezl milovníkům starých strojů ukázat svůj šestirychlostní Zetor 25 z roku 1954 s výkonem 25 koňských sil a maximální rychlostí 36 kilometrů v hodině.

6.5.2017

Srazy Zetorů dělají zdarma, pokud budou muset mít registrační pokladnu, končí

Nahoruby /FOTOGALERIE/ – Obnova spolkového života vesnice. I tak by se dal popsat počin dobrovolných hasičů z Nahorub, kteří si k tomu vymysleli a zorganizovali srazy historických traktorů Zetor. A vydrželo jim to do dnes. Už třináct let.

6.5.2017

Rosův mlýn bez chovatelů Benešov prodá

Benešov – Základna členů ČSCH Benešov už není v Rosově mlýně, ale v Soběhrdech. Skončilo období vzdoru chovatelů vůči záměru města dostat je z jejich tradiční bašty pryč.

5.5.2017

Venkovní expozice představí přestavbu školky

Benešov – Výstavní panely, které se objevily na Masarykově náměstí v Benešově, představí od úterý nejen vizualizaci přestavby Mateřské školy na Spořilově, ale také třeba historii objektu či komentáře vedení města. Již nyní je možné vidět obdobné panely o školce u Základní školy Dukelská.

5.5.2017

Sedlecké povstání ze 6. května, utopili nacisté v krvi vlastenců

Sedlec - Prčice – Jedna z největších tragédií konce druhé světové války se odehrála v oblasti Českého Meránu, tedy na pomezí středních a jižních Čech. I když město Sedlec-Prčice spadá nyní do Příbramska, vazby na Benešovsko tam jsou i teď patrné.

5.5.2017

Rodák z Olbramovic by oslavil 137. narozeniny

Olbramovice - Olbramovický rodák, Josef Machoň, který je známý český hudební skladatel, by v pátek oslavil své 137. narozeniny.

5.5.2017

Posázavský pacifik nabídne o víkendu více cyklovozů

Benešovsko – Na tratích Posázavského pacifiku se od soboty výrazně rozšíří možnosti, jak cestovat s jízdním kolem.

5.5.2017

OBRAZEM: Benešovští skauti uctili oběti nacismu

Benešov – Pietní vzpomínky a uctění památky obětí nacismu se zúčastnili jak benešovští skauti a občané Benešova, tak zástupci města. Včera od 10 do 12.30 společně obešli pamětní místa vytvořená k upomínce lidí zemřelých za dobu světových válek. Pietní akci věnovalo město Benešov 72. výročí ukončení 2. světové války a osvobození Československa spojeneckými armádami.

5.5.2017

KRÁTCE: Kdo chce pokrok na radnici?

Benešovsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv.

5.5.2017

Složky IZS cvičily záchranu raněných z havarovaného autobusu

Benešovsko /OBRAZEM/ – Umějí členové složek Integrovaného záchranného systému poskytnout včas a správě první pomoc lidem z havarovaného autobusu? Právě na to dalo odpověď taktické cvičení IZS. Konalo se včera na silnici u Bořeňovic na Benešovsku a zúčastnili se ho jak zdravotníci, tak hasiči a policisté.

5.5.2017

Benešovské muzeum vstupuje do nové éry

Benešov – Audit v Muzeu umění a designu Benešov, který odhalil nepořádek ve sbírkách a plýtvání veřejnými prostředky, nebyl poslední záležitostí, která příspěvkovku potkala.

5.5.2017

Hvězdářem jsem chtěl být od malička, říká Jan Urban

Vlašim - Hvězdárnu ve Vlašimi spravují nadšenci a milovníci astronomie. Členové spolku, kteří znovuotevřeli vlašimský astronomický objekt veřejnosti před dvaceti lety, zahajují dnes jubilejní, novou sezónu.

5.5.2017

Národní cítění: pomáhají ho udržovat skauti i baráčníci

8. května. Konec druhé světové války. Den vítězství, nebo prostě den volna navíc? Občas můžeme zaslechnout názory, že české národní cítění není zrovna silné. Je to ale pravda? Záleží, koho se ptáte.

4.5.2017

Studenti neveklovské obchodní akademie uspěli v krajské soutěži

Neveklov /FOTOGALERIE/ – Sedm studentů reprezentovalo Obchodní akademii z Neveklova v krajském kole středoškolské odborné činnosti neboli SOČ, což je soutěž již s dlouholetou tradicí. Studenti zpracovali odborné práce třeba na téma ekonomika a podnikání, pedagogika, psychologie, sociologie a své práce odprezentovali porotě.

4.5.2017

Nové chodníky budou mít u bytovek v Divišově

Divišov /FOTOGALERIE/ - Po nových chodnících se zanedlouho projdou obyvatelé Divišova, a to především ti, kteří chodí ulicí Na Sídlišti nebo žijí v bytovkách, u kterých se chodníky vytváří. Nyní je stavební firma ve druhé polovině projektu, do dokončení schází už jen čtrnáct dní.

4.5.2017

MC Hvězdička si stěžuje na to, že nenachází společnou řeč s vedením Benešova

Benešov – „I přes naše snahy se nám nedaří najít společnou řeč se současným vedením města. Komunikace vázne a komplikace přibývají." Právě tak začíná text benešovského Mateřského centra Hvězdička následovaný výzvou k podpoře veřejnosti a peticí zveřejněnou 24. dubna. Dosud ji podle předsedkyně představenstva MC Jany Čechové podepsalo přibližně 500 lidí.

4.5.2017

Dopravní terminál propojí vlakovou, autobusovou i cyklo dopravu v Sázavě

Sázava - Změnit nevzhlednou část města, autobusové nádraží, na moderní dopravní terminál pohodlný pro cestující, hodlá sázavská radnice již několik let. Projekt má město již připravený, s pracemi by se mělo, v ideálním případě, začít na začátku roku 2018.

4.5.2017

KRÁTCE: Rybáři připravili závody

Benešovsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

3.5.2017

Bourají, ale už chystají otevření nové MŠ Úsměv

Benešov /FOTOGALERIE/ - Živáčka, kromě dělníků s jejich velkými stavebními stroji, byste tam nepotkali. Právě tak to vypadá na Spořilově v areálu Mateřské školy Úsměv.

3.5.2017

Výra velkého vrátili do přírody. Střeží Trhový Štěpánov

Trhový Štěpánov – Do volné přírody u Trhového Štěpánova vrátili ochránci spolu s dětmi výra velkého.

3.5.2017

ON-LINE rozhovor s Davidem Chudějem

Rozhovor s Davidem Chudějem ředitelem společnosti VIKIPID, která vyvíjí a poskytuje služby pro internetový trh, zaměřené na bezpečnost nakupování a zefektivnění obchodování. 

3.5.2017

Řidiči pozor! Při vjezdu do Ratměřic hlídá rychlost radar

Ratměřice – Inteligentní měřič rychlosti obdržela nedávno obec Ratměřice, v souvislosti se zařazením do programu Bezpečný kraj.

3.5.2017

Benešov směřuje k jedné velké školní jídelně

Benešov – Ani rozdílné, dokonce nesouhlasné názory komunálních politiků a to i těch, kteří tvoří současnou koalici či ji podporují, neodradily nejužší vedení Benešova od záměru sloučit tři školní jídelny v jednu.

3.5.2017

KRÁTCE: Zavzpomínají na sira Wintona

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies