VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

16.7.2017

Řídit město jako firmu? Politici nesouhlasí

Benešovsko /ANETA/ - Žádný senát, žádné vedení krajů, žádná obecní zastupitelstva. S ničím z toho Andrej Babiš, bývalý ministr financí a předseda hnutí ANO 2011, do budoucna nepočítá. Tedy alespoň ve své knize, v níž popisuje ideální vizi České republiky v roce 2035.  

15.7.2017

OBRAZEM: Děti si na příměstském táboře užily různorodý program

Benešov - Nejen sportovní vyžití, ale i tvoření či výlety nabídl dětem příměstský tábor v Benešově. V prvním turnusu si nejmenší zkusili třeba hokejový, či krasobruslařský trénink pod vedením zkušených instruktorů, trenérů a hráčů HC Lev Benešov Michala Kaňky, Ondřeje Sládka a Davida Mrvy a krasobruslařské trenérky paní Hanikyrové.

AKTUALIZOVÁNO
15.7.2017

Větrná smršť se prohnala kempem. Na stromě skončil stan i člun

Týnec nad Sázavou - Jako tornádo popisují svědci vichr, který se prohnal kempem v Týnci nad Sázavou.

14.7.2017

Vzhled vsí se změní, své návrhy dají i občané

Voticko /FOTOGALERIE/ - Obce na Voticku by mohly brzy dostat novou tvář. Spojuje je totiž nový projekt, ve kterém vznikají územní studie veřejných prostranství. Do projektu se přidružily Olbramovice, Miličín, Vrchotovy Janovice, Neustupov, Jankov, Zvěstov, Heřmaničky, Smilkov, Červený Újezd, Střezimíř a dokonce i město Votice.  

13.7.2017

Policisté rozprášili gang, prodával i pervitin

Chrášťany/Benešov /FOTOGALERIE/ – Zásah policie na konci června v Chrášťanech má dohru. Nejdříve se kriminalisté k případu vyjadřovat nechtěli, nyní je jasné, že chrášťanský zásah má souvislost se zatčením několika drogových dealerů působících po větší části okresu.

12.7.2017

Burkiny? Budí emoce i na Benešovsku!

Benešovsko /ANKETA, FOTOGALERIE/ – Oblečené ženy koupající se v čestlickém bazénu rozvířily diskuze napříč republikou. Do benešovského okresu zatím tento trend nedorazil. 

11.7.2017

Střední Čechy jsou pro běžce učiněným rájem. Zkusíte to?

Střední Čechy - Málokterý region nabízí tak nádherné prostředí a tolik pěkných míst ke sportovnímu vyžití, jako střední Čechy. Nabízíme vám přehled zajímavých tipů ze všech koutů regionu a je už pouze na vás samotných, zda si něco vyberete. Prakticky kamkoliv ve středních Čechách vyrazíte, můžete si s sebou zabalit oblečení na běh, protože zdolat pár kilometrů se dá prakticky všude. Zaběhat si lesem? Po asfaltové cestě podél řeky či potoka? Nebo se proběhnout cestičkou na nějakou historickou památku? Každý si vybere podle chuti to své!

11.7.2017

Lesa Ve Studeném už se člověk nedotkne

Benešovsko - Les Ve Studeném získal další význačný status. Od konce června je 32,76 hektarů lesa ponecháno samovolnému přírodnímu vývoji a to bez jakýchkoliv zásahů lidské ruky. Les Ve Studeném získal další význačný status. 

10.7.2017

Benešov bude mít nová hřiště, o jiná ale přijde

Benešov - Na dva nové tréninkové travnaté plácky se už teď mohou těšit fotbalisté z Benešova. Jenže tuhle pozitivní zprávu poněkud kalí fakt, že současně také o dvě travnatá tréninková hřiště přijdou.

9.7.2017

Třetí Skleněný jarmark v Sázavě přilákal děti i dospělé

Sázava /FOTOGALERIE/ - Třetí ročník Skleněného jarmarku, akce připomínající tradici českého sklářství se konala v sobotu v sázavské Huti František.

9.7.2017

Od Benešova auta Týncem už neprojedou

Týnec nad Sázavou /OBRAZEM/ - Podle harmonogramu se práce při opravě vodovoduv týnecké Benešovské ulici dostaly až do kritického, nejužšího místa celé rekonstruované trasy – mezi samoobsluhou a restauraci Pod hradem.

8.7.2017

OBRAZEM: Šternberský jarmark se návštěvníkům líbil

Český Šternberk – Trochu složitě se zájemci o účast při tradičním Šternberském jarmarku z Benešovska dostávali do místa konání. Cestu jim komplikovala rekonstrukce dálnice D1, která se nezastavila ani během volné soboty.

8.7.2017

OBRAZEM: Vodáci si užívají léto v u Sázavy, i když vody moc není

Týnec nad Sázavou – Jako výchozí bod svého letního putování po Sázavě si řada především příležitostných vodáků z celé republiky, ale i ze zahraničí, vybrala kemp v týneckém Náklí.

8.7.2017

OBRAZEM: Parní lokomotivou tažený vlak projel Posázavím

Týnec nad Sázavou – Na své trase z Prahy-Braníka zastavil parní lokomotivou tažený vlak také v Týnci. Historický stroj poutal pozornost malých i větších.

8.7.2017

KRÁTCE: Benešov čekají latinské tance, Vlašim elektronickou dražbu

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

8.7.2017

Jak změnit náměstí? Poradí veřejnost

Benešov /FOTOGALERIE/ - Někomu se líbí, jinému připadá vyčpělé, bez ducha. Dalším je podoba Masarykova náměstí a jeho blízkého okolí naprosto lhostejná. Tak to bylo, je a vždycky bude.

7.7.2017

KRÁTCE: V Pivovaru Ferdinand to rozbalí vyznavači punku

Benešovsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí na Benešovsku.

7.7.2017

Skleněný jarmark v Sázavě připomene tradici sklářského řemesla

Sázava - Trhy s originálními skleněnými dárky, předvádění sklářských technik, pískování skleniček, korálkování i tvorbu na píšťale se sklářem nabídne už dnes Skleněný jarmark v Centru sklářského umění Huť František v Sázavě.

7.7.2017

Harley-Davidson oslaví výročí i na Benešovsku

Benešov /ROZHOVOR/ - Velká sláva, kterou při příležitosti 115. výročí založení značky Harley-Davidson chystá na příští rok továrna v americkém Milwaukee, se přenese až do České republiky. Vedle jejího hlavního města se místem, kde se objeví tisíce strojů legendární motocyklové značky, stane také Benešovsko. Konkrétně Benešov, Konopiště a také Vojenské technické muzeum Lešany.

7.7.2017

Čisté vody se lidé napijí až díky domluvě obcí

Benešovsko – Nezávadná, navíc i chutná pitná voda už v dohledné době poteče z kohoutků obyvatelům sedmi sídel Svazku obcí Chopos. Právě oni dlouhá léta po lepší vodě volali, ale bez dohody obcí se to dlouho nedařilo. 

6.7.2017

Lidé trčící před dopravním omezením na dálnici zkoušeli volat na policii

Český Šternberk – Jízda směrem do metropole byla na dálnici D1 krizová – a motoristé opouštějící hlavní město zažívali hotový kolaps. Tak to ve středu téměř po celý den vypadalo na dálnici v okolí obce Třemošnice na Benešovsku.

5.7.2017

KRÁTCE: Děti se staly rytíři, senioři vyrazili na túru

Benešovsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

5.7.2017

Kde si v regionu zabruslit?

Střední Čechy /ANKETA/ - Prázdniny hlásí nástup! Nechce se vám k vodě, protože máte raději aktivnější relax? Tak si nazujte kolečkové brusle a vyrazte za krásami středních Čech. Kam? Podívejte se na náš přehled zajímavých míst v regionu, která stojí za vaši návštěvu.

4.7.2017

OBRAZEM: Na propojení pavilonů týnecké školy pracují i o prázdninách

Týnec nad Sázavou – Takzvaný krček, tedy přístavba základní školy spojující jižní se severním pavilonem, vzniká na týneckém sídlišti Pánov. Dílo mělo podle původních plánů radnice, začít sloužit od začátku nového školního roku 2017/2018.

4.7.2017

Benešov a Vlašim bojují proti drogám, mají plány

Benešovsko /INFOGRAFIKA/ - Obě města mají oficiální plán jako jediná v celém kraji. Ten benešovský bude platit do roku 2020

3.7.2017

KRÁTCE: Blíží se příměstský tábor a výstava retro autíček

Benešovsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

3.7.2017

Přihlásili se do Vesnice roku a získali ocenění

Benešovsko /FOTOGALERIE/ - Tři obce z okresu se přihlásily do letošní soutěže Vesnice roku a všechny získaly diplom.

2.7.2017

V Benešově žádnou školní superjídelnu nevytvoří

Benešov – Žádná školní superjídelna ve městě nevznikne. Rozhodli o tom benešovští radní.

2.7.2017

Osada Hvozdec bude mít svou čističku, potrubí z ní nepovede, bylo by drahé

Poříčí nad Sázavou – Potrubí kanalizace investor, obec Poříří nepotáhne do Hvozdce z rekreační oblasti Lutov. To by podle starosty Jana Kratzera bylo neekonomické.

30.6.2017

Díky nové umělce udržel Benešov sportovní střediska mládeže

Benešov /FOTOGALERIE/ – Umělý trávník čtvrté generace atestovaný Mezinárodní federací fotbalových asociací FIFA pro její oficiální soutěže, začal v pátek 30. června sloužit také fotbalistům Benešova. Město trávník vybudovalo i bez přispění dotací Ministerstva školství částkou 11 milionů korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení