VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

15.5.2017

VIDEO: V Benešově vytryskl gejzír

Benešov - Skoro jako velké vřídlo v Karlových Varech vypadal efekt před benešovskou úřadovnou České pošty. Ze země vytryskl ve 13.30 v pondělí 15. května. Nejednalo se však o přírodní úkaz, ale o následek práce vodohospodářů o kousek dál.

15.5.2017

PET víčka pro Mirka stále sbíráme v redakci Deníku

Benešov – Víčka od PET lahví stále sbíráme v redakci Benešovského deníku. Ti, kteří chtějí pomoci malému Mirkovi Piskačovi, který je postižený dětskou mozkovou obrnou, mohou nasbíraná víčka od PET lahví následně donést do redakce v Benešově v ulici Na Bezděkově.

15.5.2017

V Maršovicích slavily ženy Den matek

Maršovice - Na šest desítek žen se na samém konci minulého týdne, na nějž připadal Den matek, sešlo už podruhé v čerstvě opraveném sále kulturního zařízení Na Radnici v Maršovicích.

15.5.2017

Krajská hygiena udělovala pokuty. Nejen v týnecké kantýně museli uklízet

Benešovsko - Pět stravovacích zařízení z okresu muselo zareagovat na nařízení krajské hygieny a "uklidit" své prostory. Všichni provozovatelé splnili požadavky hygieniků bez prodlení. 

15.5.2017

Mohou být parkovací domy řešením pro ucpané ulice?

Také v Česku stále více a více ustupujeme autům. Patrné je to zejména na městských sídlištích. Ulice plné vozů a tak ti, co přijedou o něco později, už je doslova cpou do každé příhodné mezery. Na silnice a třeba i dvěma koly na trávník.

14.5.2017

TÝDEN OČIMA Jakuba Šťástky: Benešovsko zažilo několik požárů

Benešovsko - Tento týden zaměstnal hasiče v regionu. Několik dní totiž pracovali na hořící skládce pneumatik v Bělčicích. To však nebyl jediný požár. Události týdne vybírá on-line editor Jakub Šťástka.

13.5.2017

V Benešově vaří pivo už 120 let

Benešov – Tak dlouhou historii, jakou má Pivovar Ferdinand, žádná jiná firma v Benešově nemá. Trvá už celých 120 let. Ale to, že to tak v roce 2017 skutečně bude, tehdy, na úplném začátku, nebylo jisté.

13.5.2017

Zámky lákají na prohlídky v kostýmech i divadelní scény

Turistická sezona již odstartovala a zámky, hrady i muzea se snaží nalákat co největší počet turistů. Z toho důvodu kromě klasických prohlídek organizují také netradiční prohlídky, při kterých průvodci oblékají různé dobové kostýmy či hrají divadlo.

12.5.2017

Osiřelá ptáčata se často jen učí létat, tvrdí ochránci z Vlašimi

Vlašim – O osiřelá mláďata kosů, vrabců či malých kalousů pečují více než jindy v Záchranné stanici ve Vlašimi. V průběhu jara si totiž ochotní lidé všímají především samotných malých ptáčků, které následně odvážejí ochráncům přírody. Mnohdy ale ptáčata pomoc nepotřebují a v přírodě by dokázala přežít.

12.5.2017

KRÁTCE: Hvězdárna bude mít svůj den

Benešovsko - Přinášíme vám přehled událostí v regionu.

12.5.2017

ČIŽP uložila kvůli pneumatikám pokutu, majitel provozu se odvolal

Benešov – Požár továrny Sycorex na zpracování starých pneumatik u Bělčic, bude zejména u obyvatel nedalekého Ostředka doznívat ještě asi hodně dlouho.

12.5.2017

OBRAZEM: Handicapovaní rybáři soutěžili na mistrovství

Kladruby – Mistrovství České republiky handicapovaných rybářů v plavané, které se konalo na řece Jizeře v Mladé Boleslavi, vyhrál kladrubský rybář.

11.5.2017

Postaví nové silnice a opraví mostek

Sázava - K parcelám na okraji Sázavy, kde si majitelé nově staví domky, vybuduje město několik komunikací ještě letos. Aktuálně také vedení města provádí rekonstrukci havarijního mostku, který zajišťuje dopravu na rekreační ostrov v centru Sázavy.

11.5.2017

Benešov už brzy zbourá část bývalé tržnice

Benešov – Už koncem měsíce by podle vyjádření starosty města Petra Hostka měla za své vzít část někdejší tržnice ve Vnoučkově ulici, místě, které někteří lidé znají spíše pod označením Na blátě. „Objekt už je opravdu v dezolátním stavu a hrozí, že by na někoho mohl spadnout," uvedl starosta, i když havarijní stav objektu není na první pohled patrný.

11.5.2017

Člen SDH teplýšovice Petr Sahula: Jsem trochu unavený

Bělčice - Jedním z desítek hasičů, kteří zasahovali při požáru provozu na zpracování starých pneumatik v Bělčicích byl také Petr Sahula, člen Sboru dobrovolných hasičů Teplýšovice.

11.5.2017

Jiří Černovský měl šichtu dlouhou sedmnáct hodin

Bělčice - Na místě požáru organizoval činnost požárních zásahových jednotek a to celých sedmnáct hodin a prakticky jen s hodinovým odpočinkem velitel stanice HZS Benešov Jiří Černovský.

11.5.2017

Nová benešovská školka bude zcela bezbariérová

Benešov – Zápisy dětí do nové Mateřské školy Úsměv na Spořilově, začaly právě včera. A to přes to, že stará, dosluhující a nevyhovující školka ještě stále částečně stojí a s výstavbou té nové se dosud nezačalo.

11.5.2017

KRÁTCE: V registru silničních vozidel čekají řidiče změny k lepšímu

Benešovsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z Benešovska.

11.5.2017

Zrušení poplatků opět zaplnilo ordinace

Přestaneme vytahovat peníze z kapes nemocných. Poplatky za lékaře stejně žádný regulační efekt nemají. Místo toho nastolíme pořádek v nemocnicích, které často nakupují předra-žené léky a materiál. A zpře-trháme vazby zdravotnických řetězců, které náklady na léčení uměle zvyšují. S takovou vstupovala po volbách na ministerstvo zdravotnictví ČSSD.

11.5.2017

Chladné jaro ohrožuje včely, med může podražit

Včelaři se letos potýkají s nezvyklým počasím. Vloni touhle dobou již včelaři stáčeli první med. Letos je ale situace jiná. „Vidí to všichni, počasí je chladné," uvedl včelař Ladislav Svoboda z Kluků u Čáslavi. Podle něj je to letos vše zpomalené.

10.5.2017

Studentům zprostředkoval boj proti rakovině

Benešov /FOTOGALERIE/ - Přednášky s prostým názvem Ochrana reprodukčního zdraví se včera zúčastnili i v rámci Českého dne proti rakovině, který připadal právě na včerejšek, studenti Gymnázia Benešov. Kromě více či méně známých okolností kontroly vlastního zdraví se mladí dozvěděli i další zajímavé informace spojené s touto zákeřnou chorobou.

10.5.2017

Síť mateřských center zahájí o víkendu kampaň na podporu rodin

Praha - Kampaň na podporu rodin se chystá o víkendu spustit Síť mateřských center. Od květnového svátku matek do červnového svátku otců chce téma rodiny dostat do centra pozornosti a upozornit na důležitost rodinného zázemí. Pořádá například akci Rodina Offline. Pořadatelé chtějí vyzvat členy rodin, aby na den odložili mobily či tablety a čas trávili spolu. Kampaň novinářům představila prezidentka sítě Rut Kolínská. První mateřské centrum v ČR vzniklo před 25 lety.

10.5.2017

S členkami ministerstva se setkaly ředitelky v mateřince

Maršovice /OBRAZEM/ - Dvanáct ředitelek mateřinek z celého okresu přijalo pozvání na setkání v Maršovicích se zástupkyněmi Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

10.5.2017

KRÁTCE: Můžete vyrazit na túry s benešovskými turisty

Benešovsko - Přinášíme vám přehled zpráv z regionu.

10.5.2017

K odstraňování autovraků pomáhá i mobilní aplikace

Nepotřebná auta, která už majitelé odmítají nechat opravit a neplatí za ně povinné ručení, se čas od času objevují v ulicích všech měst v regionu. Ze zákona musí majitel odstavené auto zlikvidovat do dvou měsíců od doručení výzvy. Tu ovšem radnice může poslat až v ten moment, kdy zjistí, kdo je majitelem vraku. A tady začíná problém.

10.5.2017

Fotbalový areál v Úročnici využijí vedle domácích také mládežnická družstva Benešova

Benešov /FOTOGALERIE/ – Zázemí pro profesionální fotbal, hřiště pro pralesní ligu. Právě v takovém duchu hovořil starosta Benešova Petr Hostek o sportovním areálu v Úročnici, osadě pod správou Benešova. Do něj během uplynulých několika let nateklo z rozpočtu města více než 10 milionů korun.

9.5.2017

Plaketu českého letce Josefa Příhody odhalili ve Vlašimi

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Na významného českého letce, armádního plukovníka a vlašimského rodáka Josefa Příhodu si obyvatelé Vlašimi vzpomněli v úterý 9. května na Žižkově náměstí. Na jeho rodném domě odhalili pamětní plaketu.

AKTUALIZOVÁNO
9.5.2017

Silnici nad zámeckým parkem ve Vlašimi uzavřeli zřejmě do poloviny září

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Uzavírka v Benešovské ulici potrápí řidiče déle než se zdálo. Doprava je z Vlašimi do Benešova směřovaná po objízdné trase.

9.5.2017

S příchodem jara města ozdobí záhony květin

Rozkvetlé květiny i zeleň zkrášlují tváře měst. Do zeleně i květeny investují města až stovky tisíc korun ročně.

8.5.2017

Nové občánky přivítali na benešovské radnici

Benešov – Vítání nových občánků se konalo opět v obřadní síni benešovské radnice. Maminky měly své potomky krásně oblečené a poslechly si i básničky od dětí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies