VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

26.7.2017

FOTO: Uzavírka v Týnci skončila, chystá se další

Týnec nad Sázavou – Benešovská ulice není kvalitou tamní vozovky žádná autostráda. Zůstávají na ní stopy nedávné rekonstrukce vodovodu a tak tudy řidiči, zejména ti ve směru do centra, musejí projíždět s velkou opatrností. Přesto neutěšený stav žádného motoristu příliš nerozčiluje. Už proto, že dělníci práce a tím i úplnou uzavírku silnice, proti předpokládanému termínu zkrátili o týden.

26.7.2017

Statný dub Ouběnice už zdobit nebude, je nebezpečný

Ouběnice – Statný dub, který vévodí příjezdu do ouběnického centra, je u konce života. Strom starý možná více než čtyři staletí, začali dřevorubci kácet v pátek 21. července.

26.7.2017

OBRAZEM: Malí táborníci navštívili benešovské hasiče i zámek Konopiště

Benešov - Dětem v Benešově představil svůj prázdninový, táborový program i stránčický klub La Mamka.

26.7.2017

OBRAZEM: Indiánský tábor potěšil děti i rodiče

Benešov - Mateřské centrum Hvězdička pořádalo letos již desátý tábor pro rodiče s dětmi. Kemp se konal na oblíbeném místě Masarykova tábora Ymca v Soběšíně nedaleko Českého Šternberka.

26.7.2017

Víčka přestali sbírat, pomoc ale potřebují

Benešovsko /FOTOGALERIE/ - PET víčka pro dobrou věc ještě donedávna sbíral celý okres. Tomu je ovšem už konec. Důvod je nasnadě. Boom výkupu pet víček utichl, ceny ve výkupnách se snižují a některé sběrny dokonce tento odkup ruší.

26.7.2017

Na chytré parkování si zvykají řidiči pomalu

Benešov /FOTOGALERIE, ANKETA/ – Jen pozvolna přivykají motoristé novému systému parkování v centru města. Potvrdil to průzkum Deníku v úterý 25. července.

25.7.2017

Sokolovnu opravují. Filmy už ale promítat nebudou

Postupice /OBRAZEM/ - Sokolovnu v Postupicích, postavenou roku 1933, právě opravují. Budova je ve vlastnictví zdejšího Sokola, který se místo snaží zvelebit a zamezit chátrání objektu. Opravu střechy podpořilo i vedení obce, které přispělo dotací milion korun.

25.7.2017

Po suchu přišel déšť, příděl vody škodu nenapáchal

Mrač – Po dlouhém období beze srážek se na Benešovsko v pondělí 24. července konečně snesl déšť. Nejprve pršelo tak, jak to má každý zemědělec nebo zahrádkář rád, tedy drobně a delší dobu.

25.7.2017

Pacienti se kromě nemocí mohou v nemocnici zbavit i vysloužilých mobilů

Benešov – Pomoci klientům pražského Jedličkova ústavu a navíc i přírodě. Právě to je cílem charitativního projektu Remobil, do kterého se na Benešovsku zapojila Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov.

24.7.2017

KRÁTCE: Ve Zruči zahraje Keks, huť se vrátí do renesance

Benešovsko - Přečtěte si pozvánky na společenské události v regionu!

AKTUALIZUJEME
24.7.2017

Kvůli svatbě Andreje a Moniky se do Čapího hnízda veřejnost nedostane

Tomice – Andrej Babiš, bývalý ministr financí a zakladatel hnutí ANO, řekne své ANO, tentokrát jako manželský slib, své partnerce Monice. Ve svém Čapím hnízdě nedaleko Tomic. Stane se tak už v sobotu a obřad by se měl konat odpoledne v 16 hodin. Oddávajícím by měl být votický místostarosta Jan Kučera.

24.7.2017

KRÁTCE: Šperky budou tématem přednášky na Konopišti

Benešovsko - Přinášíme vám přehled událostí v regionu.

24.7.2017

OBRAZEM: Oslavili 140 let od založení SDH Čechtice

Čechtice - Sbor dobrovolných hasičů Čechtice oslavil významné jubileum. O víkendu si členové sboru i jejich příznivci připomněli 140 let od vzniku čechtických dobrovolných hasičů. Na pořadu dne byl bohatý program, hasičské disciplíny i akce pro děti.

24.7.2017

OBRAZEM: Rekordman v ohnivé show vystoupil v Chotýšanech

Chotýšany - Petr Fiedor, rekordman v ohnivé show, vystoupil se svým programem v závěru Chotýšanských slavností. Diváci mohli obdivovat jeho hru s plameny i riskantní kousky.

24.7.2017

KRÁTCE: Přidají nové značky, úřad má nová okna i dveře

Benešovsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z reigonu.

23.7.2017

Vlasta Horváth: Na dovolenou nebyl čas, teď si to vynahradím

Benešov /FOTOGALERIE/ - Vlasta Horváth je zpěvák tělem i duší. Znatelné to je především na jeho volnu. Dovolenou, jak sám říká, neměl již hodně dlouho. Letos to ale plánuje změnit. Rok 2017 je pro zpěváka významný nejenom díky zajímavým projektům, na kterých pracuje, ale také proto, že letos slaví významné životní jubileum. Už 18. října mu bude 40 let.  

23.7.2017

Nákladní auta ničí rotundu, silnici chtějí zúžit

Louňovice pod Blaníkem /FOTOGALERIE/ - Cesta z Louňovic pod Blaníkem do přilehlé vsi Libouň nedá již dlouho dobu spát jak obyvatelům, tak zdejším zastupitelům těchto dvou obcí. Problémem je především úzká silnice vedoucí kolem staré a historicky významné libouňské rotundy. Tu ničí otřesy, které vznikají při projíždění traktorů či nákladních automobilů, kteří na silnici nemají podle dopravních značek, co dělat.  

22.7.2017

Zjistili jsme pro vás: kde a za kolik zaparkujete na Benešovsku

Benešov /FOTOGALERIE/ - Ta nejvhodnější místa k parkování v okolí vlastního bydliště zná každý řidič jako své boty, co ale když vyrazíte k sousedům? Třeba na nákupy, nebo prostě jen na výlet. Většina parkovišť, zejména v centrech měst je dnes už zpoplatněna. Deník pro vás proto provedl průzkum kde a za kolik zaparkujete. Nádavkem přidáváme pár tipů. kde můžete poblíž centra měst parkovat ještě pořád zcela zdarma.  

21.7.2017

Vysoká cena másla odrazuje zákazníky

Benešov /FOTOGALERIE/ - Chleba s máslem. Snad každý má tuto českou klasiku rád. Jenže poslední dobou část obyvatel nahrazuje máslo margarínem. Chutě se lidem nezměnily. Jen máslo zdražilo.  

20.7.2017

KRÁTCE: V Týnci si ráno nepustí vodu z kohoutku

Benešovsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

20.7.2017

Protikuřácký zákon trápí kuřáky i policii

Benešovsko /FOTOGALRIE/ -  Nejemotivnější diskuze kolem zákazu kouření již odezněly. Zákon se pomalu a jistě zavádí do praxe. A to nejen v restauračních zařízeních, ale třeba také v nemocničních areálech.  

19.7.2017

Zmizelé budovy v Benešově připomíná výstava fotografií

Benešov /FOTOGALERIE/ - Jak se změnil za dlouhá léta Benešov, ukazuje v Městské výstavní síni na Malém náměstí expozice fotografií s názvem Proměnlivá tvář Benešova. Vznikla především díky sbírce Josefa Nerada, benešovského rodáka. Ten za 25 let nasbíral přes 3500 fotografií Benešova a blízkého okolí.  

19.7.2017

Náměstí se změní, přibudou parkovací místa

Trhový Štěpánov /FOTOGALERIE/ -  Problém s řidiči, kteří špatně parkují, dlouhodobě řeší v Trhovém Štěpánově. Automobily nechávají zaparkované na chodnících, chodci pak často nemohou kolem vozidel projít.  

18.7.2017

OBRAZEM: Záchranná stanice přijala za jeden měsíc přes sto zvířat

Vlašim - Za červen přijali ošetřovatelé vlašimské zvířecí záchranné stanice 126 živočichů. V červenci zatím počet ošetřených zvířat přesáhl 40. 

18.7.2017

KRÁTCE: V Benešově zaplatí řidiči za parkování také pomocí aplikace

Benešovsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

18.7.2017

Klášter ožívá, může se stát i regionálním muzeem

Votice /FOTOGALERIE/ - Památek nemá město nazbyt. I proto se vedení Votic odkoupilo zdejší klášter. Nyní se památka v rukou města doslova mění před očima. Radnice ale řeší nejen její opravu, ale i využitelnost rozsáhlého komplexu.  

17.7.2017

Třetí Hrádeckou pouť navštívil pomocný biskup pražský

Hrádek u Vlašimi /FOTOGALERIE/ - Třetí Hrádecká pouť začala v neděli dopoledne mší s administrátorem Karolem Matlokem z Uhříněvsi. Následně na setkání přijel pomocný biskup pražský Karel Herbst.

17.7.2017

Pediatr: Dovolená s dětmi má pravidla

Benešovsko - Jak ve zdraví přežít dovolenou? Tuhle otázku lidé obecně příliš neřeší. Více se však nad tématem zamýšlejí, jestliže mají děti. Hodně zkušeností a tím i rad může rodičům předat například týnecký dětský lékař Josef Zemánek.  

17.7.2017

Policisté během léta vyjíždějí častěji na kontroly řidičů v silničním provozu

Benešovsko -  Léto je v plném proudu, a proto ani policisté nezahálejí. Hustší provoz na silnicích předurčuje, že se i mezi řidiči najde tu a tam provinilec.    

16.7.2017

OBRAZEM: Středověk ožil v podhradí Zlenic

Zlenice - Šestý ročník festivalu středověkých řemesel začal na hradu Zlenice v sobotu i v neděli od 10 hodin. Návštěvníci se mohli těšit na celodenní program, v rámci kterého si prohlédli a vyzkoušeli více než dvacet různých řemesel z období vlády Karla IV.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení