VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

15.8.2017

Angloamerické síly "obsadí" obec Drahňovice

Benešovsko – Už téměř půlstoletí uplyne v pondělí od doby, kdy 21. srpna 1968 vtrhla do Československa vojska takzvaných spřátelených zemí a udusila rodící se demokracii. Pražské jaro, jak tohle období vzdoru a pádu socialismu s lidskou tváří dostalo název, si připomínají ale také vojska angloamerická.

15.8.2017

Píseň lásky je hlavním tématem votické výstavy

Votice /FOTOGALERIE/ - Výstava Píseň lásky, kterou mohou zájemci zhlédnout v Klášteře svatého Františka z Assisi až do 30. září, zahájili pořadatelé vernisáží na začátku srpna. Každý den kromě pondělí si tak návštěvníci prohlédnou výtvarná díla umělkyně Ljuby Vítkovské. Expozice je přístupná od 10 do 17 hodin, s hodinovou přestávkou od 12 do 13 hodin.

15.8.2017

Rodinám v těžké situaci pomáhá nový projekt

Vlčkovice /OBRAZEM/ - Obecně prospěšná společnost Statek Vlčkovice rozjela nový sociální projekt. Ten pomáhá rodinám, které trápí těžká životní situace.

15.8.2017

KRÁTCE: Tradiční pouťové muziky budou hrát celý víkend

Benešovsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

15.8.2017

Benešov prodá hotel Pošta nejspíš už napřesrok

Benešov /FOTOGALERIE, ANKETA/ – I když je už poměrně dlouho jasné, že se město Benešov chce zbavit jedné své dominantní stavby v centru, komplexu Hotelu Pošta, zatím nezodpovězenou otázkou je, kdy a za kolik. Naprosto zřejmé ale je, že letos to nebude.

14.8.2017

OBRAZEM: Režisér Jaroslav Hanuš se oženil s Klárou Gočárovou

Benešovsko /ROZHOVOR/ - V kostele sv. Havla v Poříčí nad Sázavou na Benešovsku složili v sobotu 12. srpna slib manželství před Bohem manželé Jaroslav Hanuš a Klára Gočárová.

14.8.2017

Díky aplikaci řeší rychleji závady i nepořádek

Benešov - Na stav chodníků i městské zeleně v Benešově mohou nyní upozornit obyvatelé města snadněji. Díky aplikaci Hlášení závad, kterou úřad zřídil koncem loňského roku, mohou zájemci komentovat stávající situaci v ulicích.

12.8.2017

Ojedinělý zážitek, město bavilo hejno čápů!

Trhový Štěpánov /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ -  Takový pohled v Trhovém Štěpánově ještě nezažili. Nad město se sneslo asi šedesát čápů. Pravděpodobně přiletěli za potravou.  

11.8.2017

OBRAZEM: Děti se vydaly na výlet i pomáhaly

Vlašim - Děti si již užily i druhý turnus příměstského táboru ve Vlašimi. Čeští ochránci přírody připravili malým táborníkům různorodý program.   

11.8.2017

I hodinové zpoždění mohou mít vlaky z Prahy do Benešova

Benešovsko - Kvůli poruše zabezpečovacího zařízení ve stanici Praha-Uhříněves mohou mít vlaky ve směru z Prahy do Benešova až hodinové zpoždění.  

11.8.2017

Vodu čerpali hasiči z garáže i kotelny

Vlašim - Páteční přívalové deště zaměstnaly hasiče ve Vlašimi. Jen za půl hodiny museli vyjet ke třem zatopeným objektům.  

11.8.2017

KRÁTCE: Okolo Týnce nad Sázavou dálnice zatím nepovede

Benešov - Přinášíme několik krátkých zpráv z regionu. 

11.8.2017

Třebešický zámek rozkvétá, obnova pokračuje

Třebešice /FOTOGALERIE/ - Cenná památka se zajímavou historií v obci Třebešice u Divišova byla ještě před pár lety trnem v oku místním i turistům. Zámek byl těsně před zánikem. To se ale naštěstí nestalo a dnes už se může pokládat ze velkou ozdobu. „Třebešický zámek je skutečně historickým skvostem obce. Jsme nesmírně rádi, že památku noví majitelé zachraňují a starají se o ni,” řekla starostka Třebešic Hana Moravcová.  

10.8.2017

OBRAZEM: Houbařská sezóna je v plném proudu i na Podblanicku

Podblanicko - Houbaři vyrazili do lesů i na Podblanicku. Své tajné revíry sice neprozradili, úlovky se ale pochlubili. Nejčastější houbou v lesích pod Blaníkem byla tak zvaná babka, méně častí pak byli klouzci a lišky. Ale i pár pravých hřibů houbaři našli.

10.8.2017

KRÁTCE: Piknik si užijí pod břízami s medovými pochutinami

Benešovsko - Přinášíme výběr krátkých zpráv z Benešovska. 

10.8.2017

Vodní dům se uchází o cenu za architekturu

Hulice /FOTOGALERIE/ - Vodní dům v Hulicích nepatří jen mezi oblíbená turistická místa v okrese. Letos se poprvé stavba dostala do ročenky architektury a nyní byl Vodní dům také nominován na Českou cenu za architekturu pro letošní rok.

9.8.2017

KRÁTCE: Některé ambulance zavřeli

Benešovsko - Přinášíme několik krátkých práv z Benešovska. 

9.8.2017

Ve Voticích by mohly zastavovat rychlíky

Votice /FOTOGALERIE/ - Obyvatelům Votic, ale i Olbramovic, by se tak otázka dopravy do hlavního města či do Českých Budějovic zjednodušila.  

8.8.2017

KRÁTCE: Co se děje na Benešovsku?

Benešovsko - Připravili jsme výběr zpráv z Benešovska. 

8.8.2017

Podblanickou cyklotrasou se můžete vydat také do zaniklé obce Libošovice

Kondrac - Dnes již zaniklá obec Libošovice se nacházela na východ od Kondrace na cestě do Vracovic. Zajímavé místo mohou zájemci navštívit při putování Po stopách blanických rytířů.  

8.8.2017

Nové mapy Posázaví potěší vodáky i turisty

Benešov /FOTOGALERIE/ - Trasy pro pěší, cyklisty a vodáky, turistické cíle i přírodní zajímavosti nabízí nová série tří skládacích map nazvaných Rodinné výlety v Posázaví. Od tohoto týdne jsou brožury k dostání zdarma v informačních centrech a zařízeních v regionu. Na mapy naváže turistický průvodce, který vyjde na podzim.  

7.8.2017

Benešovští tanečníci patří mezi nejlepší v republice

Benešov - Benešov se přiřazuje v rámci celé České republiky k městům tanci zaslíbeným. To díky Taneční škole Salta manželů Jitky a Karla Maršálkových. Hned čtyři juniorské páry sportovního klubu benešovské taneční školy se zařadily mezi nejlepší ve své kategorii v celé zemi.  

6.8.2017

V Benešově začne řádit chytrý radar

Benešov – I když už od 10. května sloužil jako prevence v ulici Červené Vršky radar s označením Zeus, teprve od pondělí 7. srpna bude zařízení předávat případné přestupky, tedy překročení rychlosti, policii. Ta pak vyhodnotí stupeň nebezpečnosti, jinými slovy o kolik rychleji daný řidič, respektive automobil, jel.

6.8.2017

OBRAZEM: Na Chvojně kropil kněz dopravní prostředky svěcenou vodou

Chvojen – Už potřinácté se v kostele a na prostranství u kostela sv. Filipa a Jakuba na Chvojně sešli v neděli 6. srpna desítky motoristů, aby si od benešovského kněze Marcela Timka nechali požehnat svým dopravním prostředkům.

5.8.2017

KRÁTCE: Co se děje na Benešovsku?

Benešovsko - Přinášíme výběr krátkých zpráv z Benešovska. 

5.8.2017

Do Táborských kasáren přijedou bourací čety

Benešov /FOTOGALERIE/ - Už v závěru prázdnin či na začátku září chce benešovská radnice nechat zdemolovat první z nevyužívaných objektů v areálu někdejších Táborských kasáren. „Je to škoda, docela dobře si mi tam žilo,“ poznamenal v centru města při otázce Benešovského deníku jeden z bezdomovců. Jméno prozradit nechtěl a odmítl se také nechat fotit. Přesto hovořil poměrně otevřeně. „Měli jsme tam klid, nevím, proč to nechají zbořit, když to sami na nic nepotřebují,“ hodnotil.  

4.8.2017

Muž na videu "školí" dítě, jak se vypořádat s Romy a muslimy

Benešov – Video, které se v pátek 4. srpna šíří na facebooku ukazuje, jak muž na nahrávce nabádá malou dívku, jak je třeba bít basebalovou pálkou Roma či muslima. Řada uživatelů už na autora nahrávky podala trestní oznámení. Jiní s ním naopak souhlasí a projevují mu podporu.

4.8.2017

Kuchaři z Benešova vaří při Expu v Astaně guláš z koniny

Benešov/Astana /FOTOGALERIE/ – Při světové výstavě Expo, která se až do 10. září koná v kazašské Astaně a jejímž hlavním tématem je Energie budoucnosti, se neztratili ani Benešáci. Tradicí českých pavilonů na Expu je kvalitní restaurace. Ta v Astaně se jmenuje Český les. 

4.8.2017

Opuštěné mládě tchoře vyrůstá v záchranné stanici, časem se vrátí do volné příro

Vlašim – Záchranná stanice pro živočichy ČSOP Vlašim má nové obyvatele. Je jím mládě tchoře tmavého, které zůstalo v přírodě úplně opuštěné. Jeho příběh ale měl šťastná konec. Mládě bylo nenalezeno nedaleko zahrady ve Vyklanticích na pomezí Benešovska a Příbramska.

4.8.2017

Krajská veterinární správa se připravuje na mor prasat

Benešov - Štěstí přeje připravenému. Tuhle pravdu ctí také Krajská veterinární správa Středočeského kraje. Proto se už teď připravuje na to, že by centrum Čech mohl zasáhnout africký mor prasat (AMP). Na otázky k němu odpověděl ředitel odboru veterinární hygieny a ochrany veřejného zdraví Krajské veterinární správy Zdeněk Císař.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení