VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

4.5.2017

KRÁTCE: Rybáři připravili závody

Benešovsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

3.5.2017

Bourají, ale už chystají otevření nové MŠ Úsměv

Benešov /FOTOGALERIE/ - Živáčka, kromě dělníků s jejich velkými stavebními stroji, byste tam nepotkali. Právě tak to vypadá na Spořilově v areálu Mateřské školy Úsměv.

3.5.2017

Výra velkého vrátili do přírody. Střeží Trhový Štěpánov

Trhový Štěpánov – Do volné přírody u Trhového Štěpánova vrátili ochránci spolu s dětmi výra velkého.

3.5.2017

ON-LINE rozhovor s Davidem Chudějem

Rozhovor s Davidem Chudějem ředitelem společnosti VIKIPID, která vyvíjí a poskytuje služby pro internetový trh, zaměřené na bezpečnost nakupování a zefektivnění obchodování. 

3.5.2017

Řidiči pozor! Při vjezdu do Ratměřic hlídá rychlost radar

Ratměřice – Inteligentní měřič rychlosti obdržela nedávno obec Ratměřice, v souvislosti se zařazením do programu Bezpečný kraj.

3.5.2017

Benešov směřuje k jedné velké školní jídelně

Benešov – Ani rozdílné, dokonce nesouhlasné názory komunálních politiků a to i těch, kteří tvoří současnou koalici či ji podporují, neodradily nejužší vedení Benešova od záměru sloučit tři školní jídelny v jednu.

3.5.2017

KRÁTCE: Zavzpomínají na sira Wintona

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

3.5.2017

Za psa musí lidé platit, města ročně vyberou statisíce korun

Nejlepším přítelem člověka je prý pes. Svým majitelům přináší do života milou společnost a radost, jeho chov ale něco stojí. Nejde jen o pořízení stravy, veterinární péče a další nutné věci pro každodenní život.

2.5.2017

Přírodní koupaliště obnoví v Ratměřicích i Divišově

Ratměřice/Divišov - Rybník Jordánek, o který se staré obec Ratměřice, získal novou tvář i funkci. Díky tomu budou moct zájemci vodní plochu využít v létě ke koupání. Naopak v Divišově mají obnovu přírodní nádrže zatím jen v plánu. Do dvou let by ale vedení městyse chtělo nabídnout občanům nové možnosti koupání.

2.5.2017

OBRAZEM: Spolkový dům Roškotových navštívily stovky příznivců

Vlašim – Kulturní, tvořivý i sportovní program přilákal do vlašimského Spolkového domu sourozenců Roškotových stovky příznivců. Dospělí i děti měli během prvního května o zábavu postaráno.

2.5.2017

Na pokácení několika stromů už kraj neměl peníze ani kapacitu

Chlístov – Každý, kdo denně projíždí po silnici číslo 106 od Týnce nad Sázavou na Benešov, si nemohl nevšimnout podivné situace, která byla k vidění až do začátku letošního jara. Jen několik desítek metrů za obcí Chlístov ve směru na Benešov, lemovalo silnici stromořadí jeřábů.

AKTUALIZOVÁNO
2.5.2017

Manželé Střelkovi oslavili diamantovou svatbu ve vranovském kostele

Přestavlky u Čerčan - Manželé Střelkovi oslavili krásné společné jubileum, šedesát let od své svatby. Diamantovou svatbu potvrdili svatebčané spolu se svými příbuznými a známými ve vranovském kostele. Tento svatostánek si nevybrali náhodou. Společnou, životní pouť totiž započali právě v kostele svatého Václava.

2.5.2017

Benešov navazuje partnerství s dalšími městy

Benešov – Snad každý, kdo na Benešovsku jako školák prožil dobu, kdy byl Sovětský svaz náš vzor, ví, že naším družebním městem byl Klin v Moskevské oblasti. Čas nerozlučného přátelství je sice dávno pryč, ale družbu, nově partnerství, Benešov pěstuje dál.

2.5.2017

Nálezci jsou dnes o něco poctivější. Bojí se zákona

Odevzdat, nebo si nechat věc pro sebe. To je dilema nálezců peněženek a dalších cenných věcí.

1.5.2017

Benešovem se šíří fáma, že do kasáren míří rodiny Syřanů

Benešov – Do nevyužívané hlavní budovy Táborských kasáren se má podle nejnovější fámy nastěhovat několik set Syřanů. Hovořilo o tom v pátek při tiskovce vedení města.

30.4.2017

Třetí patrové parkoviště dostaví ještě letos

Benešov – I člověk neznalý místních poměrů musí podle ohlušujících ran ze sídliště kolem Bezručovy ulice tušit, že právě tam se děje něco velkého. To „něco velkého" je stavba v pořadí už třetího dvoupodlažního parkoviště v uvedené lokalitě s označením Bezručova III.

29.4.2017

Deštivé počasí kazí plány organizátorům čarodějnic

Vytrvalý déšť dělá vrásky na čele organizátorům akcí k pálení čarodějnic. Kvůli několik dní neustávajícímu dešti museli už organizátoři v regionu některé akce zrušit.

29.4.2017

KRÁTCE: Burza vyhoví milovníkům automobilů

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska!

28.4.2017

Senior taxi mohou nově využít v Poříčí nad Sázavou

Poříčí nad Sázavou - Vedení Poříčí nad Sázavou myslí i na své starší obyvatele. Aby se mohli důchodci flexibilně dopravit na nákupy nebo k lékaři, zařídila obec pro své občany novou službu, Senior taxi.

28.4.2017

Pálení čarodějnic i stavění májky ovládne benešovský okres

Benešovsko - Tradiční jarní akce, které připadají na poslední dubnový den, jako je pálení čarodějnic i stavění májky, ovládne většinu měst, městysů, obcí i vesnic na Benešovsku.

28.4.2017

OBRAZEM: Májku mají v Benešově po dlouhé době

Benešov - Májka od pátečního dopoledne zdobí Masarykovo náměstí v Benešově. Nikdo z přihlížejících si ji ve městě nevybavuje řadu let. Zdá se tedy, že tradiční ozdobený kmen stromu stojí na benešovském náměstí po dlouhé době či dokonce poprvé v novodobé historii.

28.4.2017

Legendární lokomotiva bardotka sveze nadšence

Posázaví – Výletníky i nadšence začne od soboty 28. dubna vozit na trati Posázavského pacifiku legendární lokomotiva řady 749, které se přezdívá bardotka nebo zamračená.

28.4.2017

Děti se projdou pohádkovým lesem po nové, delší trase

Postupice – Procházku pohádkovým lesem připravil, jako každý rok, spolek Záškolák z Postupic. Děti i jejich rodiče mohou díky tomu v sobotu od 13.15 do 15.45 hodin vyrazit na zábavný výlet po nové, delší trase.

28.4.2017

KRÁTCE: Mají strach z násilí a nefunkční wifi

Benešov - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

28.4.2017

Ptáky hnízdící v dutinách mapují ochranáři z Votic

Benešovsko – Rozsáhlé mapování výskytu dutinových druhů ptáků na území okresu Benešov, je jedním z úkolů, který si na první polovinu letoška dali a v současné době plní, pracovníci votické Ochrany fauny ČR.

28.4.2017

OBRAZEM: Sněhové vločky ozdobily na konci dubna přírodu na Podblanicku

Podblanicko - Sníh v pátek ráno opět překvapil obyvatele Podblanicka. Ti, kteří po probuzení pohlédli z okna, nemohli skrývat úžas. Bíle zabarvená krajina pod horou Blaník vypadala více než pohádkově, ještě v souvislosti s blížícím se Prvním májem.

28.4.2017

Někteří motoristé výměnu řidičáků nestihnou

Benešovsko – Také v okrese Benešov se někteří liknaví motoristé dostávají každý měsíc do situace, že si zapomněli vyměnit řidičský průkaz, jehož platnost končí. Jen v samotném Benešově, jako obci s rozšířenou působností (ORP) státu se výměna do konce dubna týká 155 motoristů. Ve Vlašimi 70 a ve Voticích pak dalších 22. Do konce roku skončí platnost řidičáků v uvedených ORP celkem 4780 motoristům.

28.4.2017

Na zasedání zastupitelů chodí málo lidí, do konce nezůstanou

Nadávat v hospodě na poměry. Přesně to umí Češi nejlépe. Ale udělat něco, aby se situace zlepšila, to už je nad jejich síly. Především mentální. Dokládají to nejen počty voličů u uren, ale také množství veřejnosti, která navštěvuje jednání obecních a městských zastupitelstev.

27.4.2017

KRÁTCE: Dům půjčí pečovatelské službě

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

27.4.2017

Den země oslaví společně na Masarykově náměstí

Benešov – Den Země zaměřený zejména pro předškolní děti se v pátek 28. dubna odehraje na Masarykově náměstí. Akce Muzea umění a designu a Střední zemědělské školy Benešov startuje v 9 hodin, skončí ve dvě odpoledne.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies