VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

30.5.2017

KRÁTCE: V Benešově nepoteče voda

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

30.5.2017

Historická řemesla si vyzkouší na hradě Šelmberk

Šelmberk – V Historicko řemeslně vzdělávacím centru na hradě Šelmberk u Mladé Vožice se o víkendu uskuteční již dvanáctý ročník Festivalu historických řemesel. Akce představí živé ukázky dvou desítek řemesel od období Keltů až do 18. století, včetně možnosti pro návštěvníky aktivně si vyzkoušet některé výrobní postupy.

30.5.2017

Při oslavách výročí sklárny zapíšou konvici do knihy rekordů

Sázava – Sklárny Kavalier v Sázavě slaví 180. let od založení. Slavnostní akce k výročí je připravená na sobotu a během ní se uskuteční i zapsání skleněné konvice do České knihy rekordů.

30.5.2017

Anketa: Je podle vás zákaz kouření v hospodách správný krok?

Benešovsko - Jak to vidíte se zákazem kouření v restauracích? Přinášíme vám anketu.

30.5.2017

OBRAZEM: S nerosty se seznámí v Domě přírody

Krasovice - Ochránci přírody, spolu s geology, připravili pro návštěvníky Domu přírody Blaník novou venkovní expozici s ukázkami místních hornin.

30.5.2017

V Benešově je mluvčí radnice ohroženým druhem

Benešov – Životnost tiskového mluvčího Městského úřadu Benešov trvá jen měsíce. V posledním čtvrtroce ale dokonce pouze týdny. Radnice má totiž za poslední necelý rok a půl už pátého pracovníka, který má přes novináře vytvářet její image a předávat přes ně zprávy o práci úřadu.

30.5.2017

Nádrž ke koupání přemění v Načeradci

Načeradec - Příští rok by se načeradští mohli koupat v novém. Přírodní nádrž, která již několik desítek let slouží k ovlažení při horkých dnech v Načeradci, by měla doznat změn.

29.5.2017

Dodržování protikuřáckého zákona bude hlídat i hygiena

Benešovsko – Protikuřácký zákon začne platit od června ve všech stravovacích zařízeních napříč republikou. V restauracích i hospodách mohou kontrolovat dodržování předpisu obce, policie i pracovníci hygieny.

29.5.2017

Středočeský kraj zkontroloval své vozovky

Benešovsko – Středočeský kraj spravuje 2 384 kilometrů silnic II. třídy a 6 240 kilometrů III. třídy.

29.5.2017

Otevřeli opravenou silnici od Neveklova k Sedlčanům

Křečovice – Šest milionů korun stála Středočeský kraj generální oprava komunikace procházející Křečovicemi od Neveklova k Sedlčanům. Na silnici došlo k celkové opravě povrchu vozovky v délce 1,635 km. Důvodem byla pokládka kanalizace do tělesa silnice.

29.5.2017

Při letošním pochodu do Prčice byli řidiči zodpovědnější

Benešovsko – Letošního Pochodu Praha Prčice se zúčastnilo téměř 21 tisíc lidí. Při akci zajišťovalo pořádek 35 policistů a jeden psovod. Oproti minulému roku byli řidiči i cyklisté zodpovědnější.

29.5.2017

Vozy na elektřinu považují lidé spíše za výstřelek módy

Benešovsko - Automobily na elektřinu jsou mimo jiné kritizované pro svou vysokou cenu.

29.5.2017

Dohodli se na změnách územního plánu

Benešov – Bylo to trochu napínavé, zdlouhavé a místy také úsměvné. Ale nakonec se na tom zastupitelé Benešova domluvili. Oč šlo?

28.5.2017

Vojenské muzeum zahájilo sezonu s novou technikou

Lešany /FOTOGALERIE/ - Dvacátou druhou sezonu zahájilo v sobotu Vojenské technické muzeum Lešany. Areál uvítal jako každoročně tisíce diváků.

28.5.2017

Hasiči i hasičky se sešli na Konopišti

Konopiště /FOTOGALERIE/ - Šestý ročník Hasičského dne zahájili hasiči i hasičky na Masarykově náměstí v Benešově průvodem. Jejich společná cesta vedla do areálu přírodního divadla v Konopišti.

28.5.2017

OBRAZEM: Hasiči vyšli průvodem z benešovského náměstí

Benešov - Hasičský den na Konopišti zahájili organizátoři na benešovském Masarykově náměstí. Ti, kteří na setkání dorazili, mohli vidět jak moderní techniku, tak historické koňky v průvodu.

28.5.2017

OBRAZEM: Lokomotivy si prohlédli milovníci vlaků ve Vlašimi

Vlašim – Středočeský železniční den se konal nejen v Benešově, ale také ve Vlašimi. Kromě lokomotiv poutala návštěvníky vlašimského vlakového nádraží také výstava o zrušené trati z Trhového Štěpánova do Dolních Kralovic. Netradiční jízdy soupravou InterPanter a RegioShark či historickou lokomotivou „Všudybylkou" si mohli užít zájemci hned z několika zastávek v okrese.

28.5.2017

O historii i spisovatelích pohovořili mezi knihami

Louňovice p. Bl. /FOTOGALERIE/ – Při setkání v louňovické knihovně zavzpomínali na staré časy. Po povídání o historii si někteří připomněli tváře svých blízkých díky dávno zapomenutým fotografiím.

27.5.2017

Stavbu školy nejspíš zaplatí město bez dotací

Benešov – Kdy se začne s už sedm let uvažovanou rekonstrukcí objektů v Hodějovského ulici, v nichž po dokončení najdou důstojné zázemí žáci Základní školy a Praktické školy Benešov?

27.5.2017

KRÁTCE: Ukážou začátečníkům, jak sjet řeku

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

27.5.2017

Zelená srdce měst nabízejí prostor nejen k odpočinku

Benešovsko - Park by měl být oázou klidu a naprostým protipólem městského ruchu. Mělo by jít o místo, kde se setkávají lidé různých generací. Místo, kde se potkají sportovci, ale také kulturní nadšenci nebo maminky s dětmi.

26.5.2017

KRÁTCE: V Husově ulici bude zábor silnice

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu. 

26.5.2017

Domašín chtějí zvelebovat. Kdy práce začnou, se neví

Domašín /FOTOGALERIE/ - Obyvatelé části Vlašimi, Domašína, stále čekají, kdy přijde řada s opravami jejich domoviny i na ně. Vedení města již řadu let slibuje přeměnu bývalé domašínské radnice, opravu tehdejší školy i vytvoření dalšího hřiště.

26.5.2017

Středočeský železniční den se koná v Benešově a Vlašimi

Benešovsko - V Benešově a také ve Vlašimi se v sobotu 27. května koná Středočeský železniční den. 

26.5.2017

Netopýři se vrátili do zámeckého parku ve Vlašimi

Vlašim - Netopýry rezavé si mohli zblízka prohlédnout příchozí na akci, kterou pořádali ochránci přírody z Vlašimi. Na vypouštění těchto létajících savců se přišlo podívat patnáct zájemců, mezi nimi nechyběl ani starosta města Luděk Jeništa.

26.5.2017

OBRAZEM: Děti vyčarovaly obrázky

Benešov – Výstavu s názvem Výtvarné čarování, může kdokoliv, tedy nejen školáci, navštívit do konce května v Domě dětí a mládeže Benešov v Poštovní ulici.

26.5.2017

KRÁTCE: Hvězdárna se otevře lidem, Blaník odhalí tajná místa

Benešovsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

26.5.2017

Na handicapovaná i zraněná zvířata přispějí při soutěži

Vlašim - Ochránci přírody z Vlašimi nelení a opět uspořádají akci pro veřejnost. Ta by jim měla pomoci vybrat peníze na pomoc zraněným a handicapovaným zvířatům, kteří se léčí ve vlašimské paraZOO.

26.5.2017

Kina vzdorují multiplexům, nabízí filmy, pořady i opery

Benešovsko - Multiplexy versus městská kina. Neúprosný a většinou také značně nevyrovnaný boj, který pro nemálo malých kin skončil zavřením nebo omezením provozu.

25.5.2017

KRÁTCE: Pohovoří o sebeobraně před domácím násilím

Benešovsko - Přinášíme vám přehled událostí v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení