VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

dnes 10:01

Školu rozšíří o volnočasové učebny

Trhový Štěpánov /FOTOGALERIE/ - Půda Základní školy v Trhovém Štěpánově poslouží novému účelu. Bývalý archiv chce obec přeměnit na učebny pro volnočasové aktivity.

dnes 09:57

Napětí kvůli záměru radnice sjednotit školní jídelny stoupá

Benešov /OBRAZEM/ – Napětí, které pociťují před odchodem na dovolenou především pracovnice tří benešovských školních jídelen, by se dalo krájet. „To víte, že z té nejistoty nejsme odvázané," uvedla jedna z kuchařek, ale jméno si nepřála zveřejnit. „Bojíme se o práci," vysvětlila.

dnes 09:47

KRÁTCE: Při workshopu si zabubnují

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

dnes 08:35

Cizinci, nebo už ne? Nový domov našli v naší zemi

Benešovsko /ANKETA/ - Odešli z rodné země a našli nový domov v Čechách. Někteří jen na čas, další na zbytek života. Co si myslí cizinci žijící dlouhodobě v naší zemi o ní samotné a o nás?

včera 16:24

OBRAZEM: Úplná uzavírka průtahu Týnce se blíží

Týnec nad Sázavou - Zatím jen mírné zpoždění nabírají cestou do svého cíle řidiči, kteří projíždějí Benešovskou ulicí. Dopravu tam usměrňují přenosné semafory.

včera 12:06

V Benešově letos vylepší i porodnické boxy

Benešovsko /FOTOGALERIE/ - Přesun části provozních prostředků do investic tak, aby díky tomu bylo možné ještě letos upravit lékárnu nevyhovující současným předpisům, se podařil vedení benešovské Nemocnice Rudolfa a Stefanie. Připomněl to při nedávné návštěvě Benešova náměstek středočeské hejtmanky pro zdravotnictví Martin Kupka.

včera 09:59

V Benešově staví největší montovaný objekt v Česku

Benešov /FOTOGALERIE/ - Mírné, asi dvoutýdenní zpoždění nabrala stavba montované mateřské školy na sídlišti Spořilov II. „Pokud bude dobré počasí, pořád počítáme s tím, že školka začne fungovat už od nového školního roku.

včera 09:53

Na Sázavský ostrov už dojedete, sezóna může začít!

Sázava - Most Na Kácku, který spojuje Sázavský ostrov s městem jednoproudovou silnicí, konečně opravili. Akci chtěli zastupitelé Sázavy dokončit před zahájením vodácké sezóny tak, aby rekonstrukce nenarušovala činnost Rekreačního areálu na ostrově. A to se povedlo.

včera 09:15

Na Benešovsku chybí místa pro urny, o hroby není zájem

Benešovsko /INFOGRAFIKA, ROZHOVOR/ - Smrt někdy udeří znenadání, jindy přijde po dlouhém trápení a fakt, že jsme s jejím příchodem smířeni, nijak nezmenší bolest ze ztráty blízkého člověka.

26.6.2017

Díky mobilu budou chytřejší

Sázava – Mobilní rozhlas spustilo i město Sázava. Díky nové službě budou zájemci informováni o aktuálním dění pomocí různých komunikačních kanálů.

26.6.2017

Plyšáky pro hasiče sbírali ve vlašimském gymnáziu

Vlašim – Studenti Gymnázia Vlašim sbírali plyšáky pro dobrou věc. Následně je organizátoři dobrovolné sbírky předali hasičské stanici v Praze.

26.6.2017

S tříděním papíru a plastu slaví úspěch

Poříčí nad Sázavou – Díky systému domácího třídění plastu a papíru, který v Poříčí nad Sázavou funguje od loňského září, došlo k měsíčnímu navýšení těchto sebraných surovin v řádech tun.

26.6.2017

Obchodníci z Tyršovy ulice netuší, co je čeká

Benešov /VIZUALIZACE/ – Ještě letos, nejspíš na podzim, by měly začít práce na revitalizaci nejdůležitějšího městského bulváru, Tyršovy ulice.

26.6.2017

Na dovolenu bez starostí? Odpojte sporák a pusťte alarm

Benešovsko /INFOGRAFIKA, ANKETA, ROZHOVOR/ - Období letních dovolených je tu. Mnozí se vydají k moři i na další atraktivní místa, aby si zde odpočinuli od starostí. Odjezd na dovolenou ale vyžaduje i přípravy. Přichystat se lidé musí jak na cestu, tak i na to, že jejich obydlí zůstane pár dní prázdné.

26.6.2017

Sběr jahod letos končí, úrodu ovlivnilo sucho

Zaječí - Takové sucho, jaké panuje letos, pěstitel jahod ze Zaječí Martin Perníček ještě nezažil. A to jahody pěstuje na zhruba hektaru rodinných pozemků už osmnáct let. V devadesátých letech s tím začínali v malé osadě u Neveklova, jeho otec a děd. „Ti ale měli jahody jen jako koníčka," usmívá se mladý muž.

25.6.2017

U týnecké diskotéky musela zasahovat záchranná služba

Týnec nad Sázavou /FOTOGALERIE/ – V diskotékovém rytmu se v sobotu rozhýbal sál Společenského centra Týnec. Akce se ale neobešla bez zranění.

24.6.2017

Lidé se vrací k přírodě, byliny si pěstují pro zdraví i na chuť

Benešovsko /ANKETA/ - Návrat ke kořenům. I tak by se mohl nazvat trend sběru a pěstování bylinek, který se v posledních letech dostává stále více do popředí. I když se odborníci stále přou, zda mají bylinky opravdu velkou léčivou sílu, nebo jde hlavně o placebo efekt, lidé se rádi vydávají do přírody, aby našli léčivé květy a mnohdy si je doma i sami pěstují.

23.6.2017

Ševcovský jarmark splácí dluh načeradským ševcům

Načeradec – Třetí ročník Ševcovského staročeského jarmarku si mohou užít zájemci zítra od 9 do 16 hodin u načeradského kostela. O zábavu, dobré jídlo i řemeslné produkty bude postaráno. Akce totiž každoročně připomíná tradici řemesel v Čechách a především ševcovství, které má v Načeradci bohatou historii.

23.6.2017

KRÁTCE: Sloupy veřejného osvětlení pronajmou kvůli buginám

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešova!

23.6.2017

Premianty vyznamenal vlašimský starosta poprvé

Vlašim - Žáky a žákyně vlašimských základních škol ocenil starosta města Luděk Jeništa letos poprvé. Ty děti, které budou mít na vysvědčení samé jedničky a jsou na druhém stupni, dostaly poukázku v hodnotě tisíc korun do pražského obchodního centra.

23.6.2017

Voda ze Želivky je dobrá a bude ještě lepší

Soutice /FOTOGALERIE/ – Územní rozhodnutí o stavbě nové technologické haly Úpravny vody Želivka a.s. (ÚVŽ) s aktivním uhlím, je jedním ze stěžejních dokumentů na cestě, na jejímž konci bude ještě kvalitnější pitná voda pro statisíce obyvatel.

23.6.2017

Sny o létání si můžete splnit třeba právě v Nevačilech

Benešovsko /ANKETA/ - Od šerého dávnověku snili lidé o létání. Dát v současnosti průchod dávné lidské touze po křídlech není zase až tak složité, jak by se možná na první pohled zdálo.

22.6.2017

Benešovské centrum oslavilo páté narozeniny a pokřtilo svůj spot

Benešov /FOTOGALERIE/ - K preventivnímu dni se ve čtvrtek přidružilo i Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež MeziČas sídlící v Benešově, které tento rok oslavilo pět let od vzniku.

22.6.2017

KRÁTCE: U Divišova zúží silnici, žáci vystoupí v kostele

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

22.6.2017

OBRAZEM: Chytré parkování začne v Benešově sloužit už brzy

Benešov /FOTOGALERIE, ANKETA/ - Přípravné práce pro spuštění smart parkingu, tedy chytrého odstavování vozidel ve městě, probíhají v těchto dnech v centru Benešova.

22.6.2017

Tradice kuželek v Benešově je v ohrožení

Benešov /FOTOGALERIE/ – Sedmdesát let dlouhá, nikdy nepřerušená kuželkářská tradice v Benešově, je v ohrožení. Kuželník postavený u sokolovny v Tyršově ulici v polovině šedesátých let minulého století je na pokraji životnosti.

22.6.2017

Tři obce na Benešovsku se pyšní novými znaky

Benešovsko - Svůj vlastní obecní znak neměli. Proto se rozhodli oslovit známého heraldika Jana Tejkala.

22.6.2017

Na konec školního roku se mohou jedničkáři těšit!

Benešovsko /ANKETA/ - Ten dlouho očekávaný okamžik se kvapem blíží. Těší se na něj děti i jejich rodiče, o učitelích nemluvě. V pátek 30. června si školáci dojdou do školy pro vysvědčení, někteří pro své první výroční, někteří pro své poslední „dětské", které je vstupenkou do života studenta.

21.6.2017

Nemají kulturní dům, místo by se ale našlo

Načeradec /FOTOGALERIE/ - Kulturní dům citelně chybí obyvatelům Načeradce. Přitom v centru mají velkou, nevyužitou budovu.

21.6.2017

Nostalgický vlak pojede do Sázavy

Sázava – Historický vlak vypraví v sobotu z Prahy-Braníka do Sázavy. Parní souprava pojede přes Davli, Jílové u Prahy a Čerčany do Sázavy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies