VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

dnes 16:38

Na studenty táhne, zatím jim pomáhají mikiny

Benešov – Kromě nákupu školních potřeb museli rodiče dětí studujících v Gymnáziu Benešov řešit i jednu na první pohled se studiem nesouvisející záležitost – tepelnou pohodu svých potomků při výuce. Té se některým žákům nedostávalo, protože na ně táhlo netěsnostmi oken.

dnes 13:15

OBRAZEM: Hledají se majitelé ztracených psů

Benešovsko - Psí útulek v Maršovicích hlásí nárůst ztracených psů. Jen za poslední týden dostala provozovatelka útulku informaci o čtyřech pejscích, kteří hledají svého páníčka.

dnes 10:57

OBRAZEM: Vlašimské koupaliště pečlivě připravují na letní sezónu

Vlašim - Venkovní koupaliště ve Vlašimi vstoupí do letní sezóny opět v novém kabátě. Pracovníci vlašimských sportovních zařízení vyndali nářadí a začali areál připravovat pro blížící se otevření.

dnes 09:10

V Benešově vaří poprvé mok i pro pivaře s celiakií

Benešov – Poprvé v celé historii dlouhé už 120 let, začne benešovský pivovar vařit zlatavý mok, který bez strachu o své zdraví budou moci pít i celiatici, tedy lidé, s alergií na lepek.

dnes 08:13

Biozemědělství je stále oblíbenější, má ale i odpůrce

Benešovsko /INFOGRAFIKA/ - Biopotraviny jsou mezi spotřebiteli stále na vzestupu a najdou se i tací, kteří by nic bez označení „bio" nesnědli. Přesto se mezi zemědělci najdou jak zastánci, tak odpůrci takzvaného biozemědělství.

včera 19:04

Obyvatelé Horní Lhoty se dočkají nového společenského centra

Horní Lhota - Stavbu společenského centra v Horní Lhotě by měla vybraná firma zahájit během letošního června. Občanům malé obce tak nová budova, která nahradí bývalou školu, v budoucnosti nabídne prostory, kde se budou moci scházet a pořádat různé akce. Nyní jim slouží jako provizorní kulturní dům bývalý koloniál.

včera 14:03

Příměstské kempy: milá alternativa pro děti, které nechtějí od rodičů

Benešovsko - Zájem o příměstské tábory na Benešovsku rok od roku roste. Stejně tak i jejich nabídka je nyní více rozmanitá. Jet na klasický několikatýdenní tábor děti mohou odmítat. Nastává tak tradiční problém, kam s dětmi školou povinnými o prázdninách.

včera 13:16

KRÁTCE: Železniční den si užijí i ve Vlašimi

Benešovsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

včera 10:48

Bez dotací Týnec lávku přes Sázavu neopraví

Týnec nad Sázavou /FOTOGALERIE/ – Odpadávající a drolící se beton, obnažená zrezivělá armatura. Tak jednoduše lze popsat složitý technický stav lávky pro pěší mezi Týncem a jeho osadou, Brodci.

včera 08:36

Sokolové chtějí opravit svá sídla, chybí jim ale peníze

Benešovsko - Jednoty sokolské se často potýkají s finančními problémy. Většinu peněz totiž vynakládají na činnost svých spolků. Jejich zázemí tím ale trpí.

22.5.2017

KRÁTCE: Sběr papíru podpoří školu

Benešovsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

22.5.2017

Na týneckém hradě zakončili ekologické vzdělávání

Týnec nad Sázavou /FOTOGALERIE/ – Co se v mládí naučíš, ve stáří, jako když najdeš. Tohle prastaré a stále platné pořekadlo uplatňují hravou formou také při ekologické výchově v týnecké mateřské škole.

22.5.2017

Vesnice se uchází o titul, Benešovsko zastupují tři

Benešovsko - Po třiadvacáté letos vyhlásilo Ministerstvo pro místní rozvoj soutěž Vesnice roku. Jejím cílem je nejen povzbudit obyvatele venkova k aktivitě při rozvoji svého domova, ale také upozornit na význam venkova, jeho tradice a společenský život.

22.5.2017

Nezisková organizace Posázaví pomáhá Benešovu dál, i když od města peníze nedostává

Benešov – Po té, co Benešov v březnu nepřiznal obecně prospěšné společnosti Posázaví příspěvek na provoz, skončila vzájemná spolupráce obou subjektů. „Dotace Posázaví není pro město výhodná, spolupráce není letos potřeba," odůvodňoval rozhodnutí radnice stvrzené zastupiteli místostarosta Jiří Švadlena.

21.5.2017

Benešovská nemocnice dál zabezpečuje svůj areál

Benešov – Nové oplocení a zasíťování areálu pro instalaci bezpečnostních kamer jsou dvě už dokončené fáze projektu zabezpečení Nemocnice Rudolfa a Stefanie. „Staré oplocení dávno neplnilo svou funkci. Nové dál povyšujeme o další bezpečnostní prvky, kamerový bezpečnostní systém a napojením na centrálu," potvrdil předseda představenstva nemocnice Pavel Pavlík.

21.5.2017

Na inspekci benešovského pivovaru přijel sám arcivévoda

Benešov /FOTOGALERIE/ - Dvoudenní program měla v Pivovaru Ferdinand připomínka 120 výročí jeho založení.

21.5.2017

Obce bojují o titul Vesnice roku 2017

Střední Čechy - Po třiadvacáté letos vyhlásilo Ministerstvo pro místní rozvoj soutěž Vesnice roku. Jejím cílem je nejen povzbudit obyvatele venkova k aktivitě při rozvoji svého domova, ale také upozornit na význam venkova, jeho tradice a společenský život.

21.5.2017

Nejpřívětivější k občanům je radnice v Benešově

Benešov – Přívětivý úřad, soutěž Ministerstva vnitra ČR, zná nejlepší radnice. Vítězství teď drží v rámci středních Čech, Benešov. Druhé skončily Černošice, třetí Dobříší. Mezi trojici celorepublikových vítězů se však ani jeden neprosadil.

20.5.2017

Do Prčice šla Katarína poprvé, vzala si s sebou dvoje boty, čtvery ponožky a náplast

Týnec nad Sázavou - „Ja som z Prahy a volám sa Katarína Březinová." Přesně tak, krásnou slovenštinou, ale i s dokonalým českým „ř" začala krátké povídání sympatická tmavovláska původem ze Slovenska. Do Prčice Katarína vyrazila vůbec poprvé, i když v Česku žije už dvanáct let. K výšlapu ji přemluvili kamarádi. Z toho, že by z Týnce do 42 kilometrů vzdálené Prčice nedošla, strach neměla.

20.5.2017

OBRAZEM: Hasiči se tentokrát sešli ve Vlašimi

Vlašim – Soutěž dobrovolných hasičů z okrsku Vlašim se v sobotu 20. května konala za účasti 28 družstev na tartanu stadionu Na lukách. „Také ke 140 výročí založení SDH Vlašim," připomněl jeho člen, ale také ředitel Hasičského záchranného sboru Benešov, Josef Setnička.

20.5.2017

Zvířecí útulek v Opřeticích zvelebí s pomocí brigádníků

Opřetice – Útulek v Opřeticích je potřeba stále zvelebovat. Provozovatelka Natálie Jägrová proto plánuje dostavbu deseti kotců a rekonstrukci jedné z budov, která taktéž poslouží jako náhradní domov pro čtyřnohé mazlíčky.

20.5.2017

Na lotry se pěkně z výšky podívá policejní BRUS

Měřín – Vůbec poprvé se veřejnosti v rámci cvičení složek IZS v Měříně na Benešovsku naživo prezentovali se svou dovedností policejní piloti.

20.5.2017

Volejbal i nohejbal si opět zahrají u koupaliště

Vlašim – Milovníci plážového volejbalu či nohejbalu se mohou radovat. Ve Vlašimi v areálu koupaliště jsou sportovní hřiště na tyto sporty opět otevřené. Správci museli ale nejdříve sportoviště uklidit. Vyčistili písek na improvizované pláži se sítí i upravili umělou trávu pro nohejbalisty.

20.5.2017

Do tanečních klubů jezdí mladí mimo okres

Benešovsko - Zatančit si, poslechnout si oblíbenou hudbu, popovídat si s přáteli, užít si volný víkendový večer. To povětšinou mají v úmyslu holky a kluci, když přemýšlejí, jak využít páteční a sobotní večer. Především noční, taneční kluby lákají dospívající pro svou atmosféru. Jenže na Benešovsku je jich poskrovnu, mladí se tak musí vydávat za hranice okresu.

20.5.2017

V Benešově si připomínají 120 let Pivovaru Ferdinand

Benešov - Přesně před 120 lety zachránil krachující benešovský pivovar tehdejší majitel Konopiště, František Ferdinand D´Este.Tohle výročí si na nádvoří pivovaru připomínají stovky obyvatel města i těch, co přijeli odjinud. Na nádvoří hraje muzika kapely Ruce nohy a kolem jsou zaparkovány veterány automobilové i motocyklové. V 15.30 do pivovaru dorazí také sám arcivévoda.

20.5.2017

Do Prčice znovu vyrazily tisíce lidí

Benešovsko - Také z řady míst na Benešovsku vyrazily v sobotu 20. května směrem do Prčice na Příbramsku tisíce lidí. Cíl měli jediný, dojít do různě vzdálené čísti města Sedlec-Prčice. vyhlášený pochod se konal už po dvaapadesáté.

20.5.2017

Benešov chystá kanceláře pro nové úředníky

Benešov – Radnice hodlá vybírat pokuty efektivněji. Srozumitelněji: město chce k odpovědnosti pohnat více těch, co porušují normy.

20.5.2017

Své oblíbené motorce říká Konopnice

Střední Čechy - K milovníkům nablýskaných mašin patří i strážník městské policie Pavel Flieger.

20.5.2017

KRÁTCE: Přijedou armádní vozy i kouzelník

Benešovsko - Přinášíme vám přehled kulturních akcí v regionu. Kam se podíváte?

20.5.2017

Milují vůni benzínu, chrom a burácení silných motorů

Vůně benzínu, burácení motoru a nádherné stroje. Jedni mají rádi historické stroje, druzí supersporty a jiní přísahají na choppery. Jedním slovem motorkáři.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies