VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přinesou mimořádné volby mimořádnou účast voličů?

Benešovsko – Mimořádné parlamentní volby vyvolané bezprecedentními událostmi ve vrcholné české politice začaly. Přinesou také abnormálně vysokou účast voličů?

25.10.2013
SDÍLEJ:

Mimořádné volby začaly.Foto: Martina Křečková

Tento údaj se začal naplňovat v pátek 25. října přesně ve 14 hodin. Ve 22 hodin ho pak přerušila noční přestávka.

V sobotu 26. října však volení pokračuje a to od 8 do 14 hodin.

Ve Středočeském kraji téměř všechny strany a politické uskupení využily možností a nominovaly plný počet svých kandidátů – 34. Celkem jich v kraji o přízeň voličů usiluje 601.

Na Benešovsku se do volebních místností nahrnuli úderem druhé odpolední první voliči. Většinou se vraceli do notoricky známých míst, kde se setkávají většinou se známými tvářemi volebních komisařů. Přesto voliče někde čekají novinky.

Například ve čtvrtém benešovském volebním okrsku jsou voliči zvyklí volit v tělocvičně domu dětí a mládeže.

Jenže tentokrát, a to především kvůli mimořádnosti termínu hlasování, tomu tak není. Dům dětí a mládeže je v přestavbě, proto se za volbami musejí plnoletí vypravit jinam. Do nedaleké ulice Na Bezděkově do míst, která využívá pro svou činnost obecně prospěšní společnost Magdaléna zabývající se prevencí a léčbou drogových závislostí.

„Tohle je tentokrát jediný přesun volební místnosti v Benešově," informovala mluvčí benešovské radnice Soňa Vanhoecke.

Teprve podruhé či potřetí se ale volí i na jiných místech Benešova. Například ve Střední zemědělské škole jsou nyní, proti letitému zvyku, volební místnosti dvě. Ta druhá, pro volební okrsek číslo 14 se tam přestěhovala ze zrušeného K-centra v nemocnici.

Teprve podruhé hlasují voliči v Benešově přímo na Masarykově náměstí. Volební místnost centrálního městského okrsku číslo 2 se nachází v Turistickém a informačním centru, dříve knihkupectví s antikvariátem.

„Tato volební místnost v Turistickém a informačním centru se tam přesunula z radnice, z objektu číslo popisné sto. Byla umístěna v předsálí svatební síně," doplnila mluvčí benešovské radnice Soňa Vanhoecke.

Vzhledem k tomu, že nová či voliči zatím nepříliš zažitá volební místa radnice situovala vždy nedaleko těch původních, nedá se případná nižší účast svalovat právě na to, že voliči cestu k urnám nenašli nebo že to pro ně byla příliš daleko.

Autor: Zdeněk Kellner

25.10.2013
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dovolenana piskovně Velké Žernoseky
5

Kde tráví Češi dovolenou nejraději? V Česku. Když už musejí odjet, chtějí k moři

Letní počasí v Praze.
19

V Čechách budou v úterý tropické teploty, doprovodí je bouřky

Středočeský kraj zkontroloval své vozovky

Benešovsko – Středočeský kraj spravuje 2 384 kilometrů silnic II. třídy a 6 240 kilometrů III. třídy.

Otevřeli opravenou silnici od Neveklova k Sedlčanům

Křečovice – Šest milionů korun stála Středočeský kraj generální oprava komunikace procházející Křečovicemi od Neveklova k Sedlčanům. Na silnici došlo k celkové opravě povrchu vozovky v délce 1,635 km. Důvodem byla pokládka kanalizace do tělesa silnice.

Vozy na elektřinu považují lidé spíše za výstřelek módy

Benešovsko - Automobily na elektřinu jsou mimo jiné kritizované pro svou vysokou cenu.

Benešov konečně urval bod

Štěchovice – Fotbalisté Benešova (šestnáctí) se po čtyřech porážkách o gól konečně radovali z bodu, když remizovali ve Štěchovicích, ale v penaltovém rozstřelu selhali. Hosté tak odstartovali anglický týden, ve kterém během šesti dnů sehrají tři utkání, jenž hodně napoví v jejich záchranářském boji v České fotbalové lize. Ve středu 31. května hrají doma od 17 hodin s Hořovickem a v sobotu 3. června s béčkem Táborska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies