VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přinesou mimořádné volby mimořádnou účast voličů?

Benešovsko – Mimořádné parlamentní volby vyvolané bezprecedentními událostmi ve vrcholné české politice začaly. Přinesou také abnormálně vysokou účast voličů?

25.10.2013
SDÍLEJ:

Mimořádné volby začaly.Foto: Martina Křečková

Tento údaj se začal naplňovat v pátek 25. října přesně ve 14 hodin. Ve 22 hodin ho pak přerušila noční přestávka.

V sobotu 26. října však volení pokračuje a to od 8 do 14 hodin.

Ve Středočeském kraji téměř všechny strany a politické uskupení využily možností a nominovaly plný počet svých kandidátů – 34. Celkem jich v kraji o přízeň voličů usiluje 601.

Na Benešovsku se do volebních místností nahrnuli úderem druhé odpolední první voliči. Většinou se vraceli do notoricky známých míst, kde se setkávají většinou se známými tvářemi volebních komisařů. Přesto voliče někde čekají novinky.

Například ve čtvrtém benešovském volebním okrsku jsou voliči zvyklí volit v tělocvičně domu dětí a mládeže.

Jenže tentokrát, a to především kvůli mimořádnosti termínu hlasování, tomu tak není. Dům dětí a mládeže je v přestavbě, proto se za volbami musejí plnoletí vypravit jinam. Do nedaleké ulice Na Bezděkově do míst, která využívá pro svou činnost obecně prospěšní společnost Magdaléna zabývající se prevencí a léčbou drogových závislostí.

„Tohle je tentokrát jediný přesun volební místnosti v Benešově," informovala mluvčí benešovské radnice Soňa Vanhoecke.

Teprve podruhé či potřetí se ale volí i na jiných místech Benešova. Například ve Střední zemědělské škole jsou nyní, proti letitému zvyku, volební místnosti dvě. Ta druhá, pro volební okrsek číslo 14 se tam přestěhovala ze zrušeného K-centra v nemocnici.

Teprve podruhé hlasují voliči v Benešově přímo na Masarykově náměstí. Volební místnost centrálního městského okrsku číslo 2 se nachází v Turistickém a informačním centru, dříve knihkupectví s antikvariátem.

„Tato volební místnost v Turistickém a informačním centru se tam přesunula z radnice, z objektu číslo popisné sto. Byla umístěna v předsálí svatební síně," doplnila mluvčí benešovské radnice Soňa Vanhoecke.

Vzhledem k tomu, že nová či voliči zatím nepříliš zažitá volební místa radnice situovala vždy nedaleko těch původních, nedá se případná nižší účast svalovat právě na to, že voliči cestu k urnám nenašli nebo že to pro ně byla příliš daleko.

Autor: Zdeněk Kellner

25.10.2013
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Výstavu "Starej se" připravila Farní charita ve Vlašimi ke svému 25. výročí.
17

Venkovní výstava ukazuje život seniorů

Ilustrační foto.

K vrcholům turistické sezony bude patřit příjezd harleyářů

Zákaz kouření kontrolují u škol i na nádraží

Benešovsko - Protikuřácký zákon platí více než čtvrt roku a nyní již mohou kuřáci i restaurační provozovny dostat za porušení nařízení pokutu. Doba, kdy mohli kuřáci kouřit alespoň na zahrádkách restaurací a hospod, nenávratně skončila. Blíží se zima. Milovníci cigaret se proto budou muset, chtě nechtě, přesunout před provozovny.

Podzimní svátek hudby navštíví špičkoví umělci

Benešovsko - Tradiční setkání přátel hudby na Benešovsku začíná. Festival Podblanický hudební podzim 2017 bude zahájený 22. září v 19 hodin v Kulturním centru v Benešově.

KRÁTCE: Zadýcháváním se budou zabývat v nemocnici zdarma

Benešovsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv.

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení