VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Soutěž pro mladé čtenáře: pojmenujte rychlík

Benešovsko –  Uvažovaná trasa vysokorychlostní železnice RS1 z Prahy  přes Vysočinu do Brna protne také region. Stane se, kromě stále odkládané stavby dálnice D3, po roce 2020 nejvýznamnější dopravní stavbou na Benešovsku. Žákovský či studentský autor nejzajímavějšího návrhu na pojmenování budoucíího expresu obdrží publikaci o tratích budoucnosti i s podpisem jednoho ze spoluautorů. 

1.11.2013
SDÍLEJ:

Na úspěšného autora čeká výpravná publikace o vysokorychlostních tratích. Foto: Reprofoto Deník

Na jeho území zamíří koleje v blízkosti Pyšel, aby západně od Nespek překonaly po mostě Sázavu a od Bukové Lhoty zamířily severně od Benešova na východ. Tam minou po jižní okraji Vlašim, aby se severovýchodně od Čechtic u Hořic přimkly v sousedním kraji Vysočina  k trase dálnice D1.

U Bukové Lhoty vznikne zamýšlená spojka na stávající železniční trať  Praha – Tábor, kterou budou využívat přednostně  rychlíky směřující do jižních Čech i Rakouska a v noci také nákladní expresy.

Pro žáky a studenty škol z Benešovska máme zajímavou nabídku. Pojmenujte budoucí expresní vlaky, aby jejich  jméno cestujícím připomínalo  Benešovsko.

Nejzajímavější nápady otiskneme a  předáme Správě železniční dopravní cesty, jejíž náměstek generálního ředitele  pro modernizaci dráhy Petr Šlégr při slavnostním otevření úseku koridoru Benešov –  Votice  do soutěže věnoval nádhernou publikaci „Rychlá železnice i v České republice".

Své náměty (ideální pro mezinárodní srozumitelnost, orientaci veřejnosti a počítačové zpracování do jízdního řádu je kratší název bez čárek a háčků) zašlete na kuponu vystřiženým z novin do 30. listopadu na adresu: Redakce Benešovský deník,  Na Bezděkově 2056, 256 01 Benešov.

Autor: Ladislav Jerie

1.11.2013
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

FNL, Vlašim - Varnsdorf 4:1.
9

Bodnutí Fenina rytíře rozzlobilo

Peníze. Ilustrační foto.

Objekty kolem benešovské šatlavy si můžete koupit

Do tiché země vtrhli jako vichřice

Benešovsko /OBRAZEM/ - Na břehu řeky roste tráva ostřice, prý přišli včas, však vtrhli jako vichřice, nad tichou zemí vrčí netopýři a národ němý tlučou oficíři. Ke slovům písně Karla Kryla Jeřabiny nelze ani po 49 letech od okupace Československa vojsky pěti komunistických zemí, nic vytknout. Přesně totiž vystihují atmosféru té doby.

Válečný řev a řinkot zbraní. Taková byla raně středověká bitva

Brdečný - Malá osada Brdečný u Neveklova přivítala o víkendu nespočet nadšenců do historie. Raně středověká bitva Rogar neboli Pojídači mrtvých předvedla příchozím život v minulosti, ale také především raně středověké bitvy.

OBRAZEM: Festival Exploration si užily tisíce fanoušků

Benešov - Dlouho očekávaný festival elektronické hudby v Táborských kasárnách v Benešově skončil. Exploration za uplynulé dva dny ale navštívilo tisíce lidí. Mezi fanoušky byla slyšet jak čeština, tak i angličtina, němčina, francouzština nebo maďarština.

OBRAZEM: Parní lokomotiva Ušatá projela Posázavím

Posázaví - Výletníci a především milovníci lokomotiv mohli být v sobotu nadšeni. Přes Benešovsko, a hlavně Posázavím, projela parní lokomotiva přezdívaná Ušatá. Cestující ale nemuseli ujet celou trasu z hlavního města až do Kácova. Během cesty mohli využít zastávky u zajímavých turistických míst okresu a užít si tak výlet naplno.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení